שתף קטע נבחר

דיווח: מגעים לקיום ועידה ישראלית-סורית ברוסיה

העיתון הסעודי "אל-ווטן" דיווח שאבו מאזן שוחח עם מזכירת המדינה האמריקנית והציע לה לקדם ועידה זהה לפסגת אנאפוליס, שתעסוק במסלול הישראלי-סורי. על פי הדיווח, הנשיא הפלסטיני אף דיווח בנושא להנהגה בדמשק

מקורות פלסטינים העריכו כי ועידה בינלאומית מיוחדת שתעסוק בקידום המגעים בין ישראל וסוריה תתקיים בתחילת השנה הבאה במוסקבה. כך דיווח הבוקר (שבת) העיתון הסעודי "אל-ווטן". על פי הדיווח, נשיא הרשות הפלסטינית, מחמוד עבאס (אבו מאזן) קידם את היוזמה בשיחותיו עם מזכירת המדינה האמריקנית, קונדוליזה רייס.

 

העיתון ציטט מקורות פלסטינים שטענו כי אבו-מאזן ניסה לשכנע את רייס שיש צורך לקדם את השלום במסלול הישראלי-סורי באמצעות ועידה הדומה במתכונתה לוועידת אנאפוליס, הצפוייה להיערך בעוד כשבועיים בארצות הברית. לטענת המקורות, אבו מאזן אף הדגיש בפני רייס את חשיבות השתתפותה של סוריה בוועידת אנאפוליס, ואילו מזכירת המדינה האמריקנית פעלה כדי לשכנע את ראש הממשלה, אהוד אולמרט, להסכים להשתתפות סוריה בוועידה. עוד דווח כי אבו מאזן שיגר שליח מטעמו לדמשק, כדי לעדכן את ההנהגה הסורית בהתפתחויות בנושא.

 

בתוך כך, גורמים פלסטינים רישמיים טרם התייחסו לדיווחים לפיהם הסכימה הרשות הפלסטינית להתנות את הקמת המדינה הפלסטינית במאבק בטרור. אתמול טענו גורמים מדיניים בישראל שנסללה הדרך לניסוח הצהרה משותפת בין הצדדים לקראת הוועידה, לאחר שהפלסטינים הסכימו ליישם את השלב הראשון במפת הדרכים לפיו עליהם להילחם בטרור.

על פי הדיווח, בפגישה שנערכה בין צוותי המשא ומתן בראשותם של שרת החוץ, ציפי לבני ואבו עלא, קיבלו הפלסטינים את התנאי הישראלי לפיו המדינה הפלסטינית תוקם אך ורק כשתיאבק הרשות בארגוני הטרור הפלסטינים.

 

בנוסף, ברשות סוערות הרוחות בעקבות דיווח על כך שנציג אש"ף באו"ם פועל לקבלת החלטה המוציאה את תנועת החמאס והארגונים הפלסטינים מחוץ לחוק, כדי לחזק את עמדת הפלסטינים כמי שנאבקים בטרור. כלי התקשורת הפלסטינים טענו כי מדובר בתקיעת סכין בגב הפלסטינים, וכי "הנציג הפלסטיני גרוע יותר מנציג ישראל באו"ם".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שוחחו בנושא. אבו מאזן ורייס
צילום: איי פי
הסכים להשתתפות סוריה? אולמרט
צילום: טס שפלן, סוכנות ג'יני
מומלצים