שתף קטע נבחר

אוסף עם הרבה מלח ופלפל

דניס ובטי אביטל אוספים 25 שנים מלחיות ופלפליות, ויש להם כבר 547 סטים בבית (שלא את כולם הם היו שמים על השולחן). ובדיוק כמוהם - מדובר בשתי יחידות שמשלימות אחת את השנייה

כל פעם אני נפעם מחדש כשאנשים פותחים לי את דלת ביתם, כי בסופו של דבר הרי אני אדם זר לחלוטין. ההתפעמות שלי מגיעה מדי פעם לשיאים חדשים, לא בגלל האוספים המרהיבים הנגלים לעיני, אלא בגלל אותם האנשים שעומדים מאחוריהם. הפעם זה קרה שוב ואני חייב להודות שהגעתי לנקודה שהשאירה אותי עם חיוך אווילי כל הדרך הביתה, כי אנשים כמו דן ("דניס") ובטי אביטל לא פוגשים כל יום.

 

האביטלים גרים ב"דיור מוגן" בעשרת השייכת ליישובי גדרות. אמנם נכנסתי לבית קטן, אבל מלא בחום ואהבה והמכיל מעבר לציורים מדהימים שיצרה בטי אביטל ( 74) שהגיעה ארצה מאוסטרליה, אוסף מלחיות ופלפליות שהיא אוספת יחד עם בעלה דניס (76) שהגיע מאנגליה.

 

 

השניים אוספים את המלחיות ופלפליות כבר 25 שנים, כשקיבלו את הסט הראשון לחתונת הכסף (כן, הם חמישים שנה יחד) ומאז זה לא הפסיק: "פתאום אנשים החליטו שאנחנו אספני מלחיות ופלפליות והן החלו לזרום מכל מקום", מספר דניס, "נוצר מצב שכל נסיעה של מישהו שאנו מכירים וכל אירוע גרם לכך שהגיעו אלינו עוד ועוד סטים. המספר המדויק נכון להיום הוא 547 סטים, מה שאומר שיש כאן מעל ל-1000 פרטים וזו כבר בעיה רצינית כי הולך ונגמר לנו המקום בבית..."

 

"לא קל לנקותם", מחייכת בטי, "זה לוקח לי יומיים מלאים כאשר יש לזכור שיש לנו מלחיות ופלפליות מחומרים שונים - מה שאומר שכל חומרי ניקוי שונים. אני שמחה שיש לי זכות וטו איזו מלחיה או פלפלת תיכנס או לא לאוסף, אבל מעבר לוויכוחים קטנים על המיקום דניס שותף מלא ואנחנו כמעט תמיד מסכימים על הכל".

 

כשאני שואל לתגובת הנכדים השניים צוחקים: "ראשית אנחנו משחקים עימם משחקי זיכרון: איזו מלחיה נמצאת היכן, יש את המשחק 'חפש את החדש', והם ממש נהנים" מסביר דניס. "מה שמעניין זה שיש לי נכד אחד גדול שהתחיל ללמוד באוניברסיטה והכריז עצמו כיורש של האוסף. אני מאוד שמח אבל נראה לי שתהיה לו בעיה למצוא מישהי שתסכים להיות ה"יורשת"...

 

מרגע לרגע חשתי שאני נופל בקסמם של השניים, אולי זו העובדה ששני בני הזוג באו מארצות הניכר וסגנון הדיבור והתרבות הוא כזה שמזמן לא שמעתי, אולי החום והאהבה שהורגשה שם היא זו שקסמה לי, ורק כשיהונתן הצלם קיפל את הציוד חשף דניס את הסיבה לתחושותיי: "תשמע מישל, בעברית בית זה בית, אבל באנגלית יש שתי מילים - הראשונה היא House והשנייה היא Home , ואתה ביקרת היום ב-Home ואני מאוד שמח שבאת לבקר אותנו ואת האוסף שלנו".

 

יש לכם אוסף מעניין ואתם רוצים לפרסם אותו? שילחו מייל עם הפרטים שלכם לאי מייל: money@y-i.co.il - ואם המערכת תמצא בכך עניין, ניצור עימכם קשר.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים