שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  סקירה: S7 נגן נייד זעיר של iRiver

  על אף העיצוב התמוה שלו הכולל תרנגולת וכלב לשליטה על עצמת השמע, נגן המוזיקה הזעיר S7 המשלב מקלט רדיו, הוא די נוח ומספק איכות שמע טובה מאוד

  על גבי חוברת ההוראות של נגן ה-S7 מבית iRiver מתנוססת המילה Simple, פשוט. מדובר בנגן מבוסס זכרון הבזק (פלאש) קטן מאוד, הקרוב במידותיו ל-Shuffle של אפל, שנתלה על הצוואר בעזרת כבל האוזניות. ואכן, כשמדובר בנגנים קטנים ונטולי מסך, הממשק לרוב אינטואיטיבי, לא מסובך ודי זהה בכל הנגנים.

   

  עם זאת, העיצוב של ה-S7 הוא לא שגרתי ויחד עם זאת תמוה במעט. אפשר להבין מדוע במקום החיצים הרגילים בחרו ב-iRiver דמויות של איש הולך אחורה

  וקדימה בכפתורים שתפקידם להעביר בין שירים ותחנות ברדיו, אבל קשה להבין את המשמעות של תרנגול (להגברת עצמת השמע), וכלב (להנמכת השמע). 

   

  נוסף על כך, נעדר מהנגן כפתור נגינה ועצירה (Pause), ואם אנחנו רוצים להפסיק את השיר לרגע, עלינו לכבות את המכשיר לחלוטין על ידי לחיצה של מספר שניות על כפתור הכיבוי. לנגן אין כפתור Hold ייעודי המונע לחיצה אקראית על כפתורים, ולשם כך יש ללחוץ על שני כפתורים אחרים בו זמנית (וה-Hold לא מונע כיבוי של המכשיר). לפעמים הפשוט הופך למסובך. בעיה נוספת בנגנים קטנים היא שאי אפשר לדעת אם הם דולקים או לא כשהאוזניות מחוץ לאוזניים. כשמדליקים את ה-S7 נורת חיווי קטנה מאירה בירוק - אך כעבור השניה האור נעלם, וחבל.

   

  על אף המגרעות בממשק, הנגן די נוח  לשימוש בסך הכל, ומספק צליל נקי ובעצמה משביעת רצון, וגם איכות הרדיו הפתיעה לטובה. הנגן כולל גם אפקטים של SRS, אולם לא הצלחנו להבחין בהבדל גדול כשהפעלנו והפסקנו אותם, וכן לא ממש ניתן לדעת אם האפקט פועל או כבוי, אלא פשוט לנסות ללחוץ שוב, ולנסות לשמוע את ההבדל בצליל.

   

  הנגן מכיל זכרון של גיגהבייט אחד, והחיבור למחשב, באמצעות מחבר USB הנכנס לשקע האוזניות, הוא נוח מאוד, ומדי כמו כל נגן אחר או התקן זכרון חיצוני. לא חייבים להתקין את התוכנה המצורפת, ואפשר להעביר שירים לנגן ישירות כשהוא מופיע ככונן נוסף במחשב. אך התקנת התוכנה מאפשרת לקבוע את סדר השמעת השירים, וכן לכוון תחנות קבועות מראש ברדיו - שמן הסתם מצטרך לזהות בשמיעה, שכן למכשיר אין מסך. אהבנו גם את מחבר האוזניות לנגן הכולל תפס קטן, שעמד במשימתו והצליח למנוע מהנגן להינתק או ליפול באקראי.

   

  iRiver S7

  ציון:


  מחיר: 299 שקלים. הפצה - באג.

   

   

  בעד: קטן, איכות טובה, כולל רדיו עם תחנות.

  נגד: חסרה אפשרות Pause, ממשק קצת מבלבל.

  השורה התחתונה: אם הממשק לא חשוב לכם, מדובר בנגן קטן ונוח.

   

   

  iRiver S7 - מפרט

  נפח: 1 גיגהבייט

  מימדים: 40x32x9.6מ"מ, כ-15 גרם

  קבצים נתמכים: WMA, ASF, OGG, MP3

  ממשק: USB 2.0

  תכונות נוספות: רדיו FM

  סוללה: ליתיום-פולימר פנימית - נטענת דרך USB

  לעמוד המוצר באתר היצרן

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים