שתף קטע נבחר

מיצג מחאה: להפסיק משלוח בקר חי לישראל

פעילי עמותת בעלי החיים "אנונימוס" הצטופפו עירומים למחצה במשאית שחלפה במרכז תל אביב, כדי למחות נגד הובלת בקר וצאן חיים לשחיטה בישראל. לדבריהם, בעלי החיים מועמסים בצפיפות על אוניות ובמשך כחודש, ללא מים ומזון ובתנאים קשים, מובלים לארץ. הפעילים קוראים למדינה לעצור את השיטה האכזרית. "זהו סבל לא לגיטימי"

מיצג מחאה יוצא דופן התקיים היום (ב') בגן מאיר ובכיכר רבין בתל-אביב: עשרה פעילי עמותת בעלי החיים "אנונימוס", מעורטלים למחצה, הצטופפו במשאית קטנה כדי למחות נגד תעשיית הובלת הבקר החי מאוסטרליה לישראל.

 

הפעילים מוחים נגד המשלוחים החיים - שיטה להובלת בקר חי מאוסטרליה לישראל. בשונה מהובלת בשר אחרי השחיטה, במשלוחים חיים נכלאות הפרות בצפיפות רבה בכלובים המועמסים על גבי אוניות, שמובילות אותן במשך ימים רבים מאוסטרליה לישראל. הפרות כלואות במשך כל הימים הללו בכלובים, ללא יכולת לזוז, ללא מים ומזון ותחת השמש הקופחת ותנאי הים שלעיתים הם קשים מאוד.


הפעילים במיצג (צילום: ירון ברנר)

 

במסגרת המיצג הצטופפו הפעילים במשאית, מעורטלים למחצה כדי לדמות את המצב בו נמצאות הפרות במשלוחים החיים. המטרה, אמרו ב"אנונימוס", היא לעורר הזדהות עם הסבל הרב שחווים בעלי החיים במסע הארוך, ולגרום למקבלי ההחלטות לעצור את המשלוחים בשיטה זו. "בחרנו במיצג ויזואלי בולט כדי להעביר את המסר שלנו החוצה", אמרה ל-ynet גאיה גולדברג, דוברת "אנונימוס".

 

גולדברג אמרה כי מאות אלפי עגלים וכבשים מובאים לישראל מדי לשנה מאוסטרליה בתנאים לא אנושיים. "הם מובלים במשך כחודש בצפיפות מחרידה, מורעבים, מוצמאים, מתבוססים בהפרשות של עצמם וחולים במחלות רבות. מה שמתחיל בדחיסת העגלים והכבשים לאוניה מזוהמת, ממשיך בעינוי בו בעלי החיים מתייבשים במשך שעות במשאיות שמגיעות לירדן ומשם לישראל, והכל כדי לשלוח אותם לפיטום או לשחיטה", היא מסבירה. "אנו סבורים כי מדובר בסבל לא לגיטימי לבעלי החיים רק כדי לספק דרישה לביקוש של בשר טרי לצרכנים במקום בשר קפוא". 


"המדינה משתפת פעולה". הפעילים במיצב (צילום: ירון ברנר)

 

העמותה, הפועלת בשנים האחרונות לתיעוד ייבוא הבקר לישראל, מנהלת במקביל מאבק נגד משרד החקלאות להפסקת הובלים כבשים ועגלים חיים מאוסטרליה לארץ. "קשה לנו לראות כיצד המדינה משתפת פעולה עם מצב זה, ובמקום להגן על בעלי החיים היא מאפשרת את המשך הסבל", אמרו בעמותה.

 

"קיימת בורות מסויימת לגבי מה עובר על בעלי החיים בדרך לצלחת, וחשוב לנו שאנשים יהיו מודעים לכך. אם הם יבחרו לא לאכול בשר או יפחיתו בצריכה, מה טוב, אך הגיע הזמן לחשוף את המסיכה מאחורי הובלת משלוחים חיים של בעלי חיים גוססים לישראל".

 

בעמותה מודעים לכך שיתקלו גם בקולות נגד פעילותם למען בעלי-החיים. "גם אם חלק יבחרו לראות אותנו כשונאי אדם או פעילים סהרוריים, אנחנו כאן כדי להשמיע את קולם של בעלי החיים. הסבל שלהם אינו פחות מהסבל שלנו". אמרה גולדברג. במהלך המיצג החתימו פעילי העמותה את העוברים ושבים על עצומת מחאה שמטרתה לקדם חקיקה עתידית נגד המשך קיום המשלוחים החיים לישראל.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"סבל לא לגיטימי". פעילי העמותה במיצג
צילום: ירון ברנר
"חודש ימים בכלוב בלי מים ומזון". המיצג בתל אביב
צילום: ירון ברנר
מומלצים