שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  מערכת החינוך: קומדיה דל ארטה
  תיאטרון פסיק הירושלמי מציע בימות השביתה לתלמידים הצגות במחיר מגוחך של חמישה שקלים. בתוכנית: קומדיה דל-ארטה על בית ספר. שיהיה רלוונטי

  בעקבות השביתה האיטלקית הבלתי נגמרת של ארגון המורים בבתי הספר העל יסודיים, החליטו בתיאטרון "פסיק" בירושלים לארגן קומדיה דל-ארטה משל עצמם. על במת התיאטרון, שמשמשת לא פעם כמראה לתהליכים חברתיים, מציגה ההפקה את "התאומות", המבוססת על תיאטרון מסיכות איטלקי.  


  מערכת החינוך, עשירים, עניים ושאר היבטים חברתיים אקטואליים ב"פסיק"

   

  פנטלונה, ארלקינו, דוטורה וקולומבינה, הדמויות הנצחיות של הקומדיה דל ארטה, מככבות במחזה שעלילתו מתרחשת סביב מאבקם של תלמידי בית ספר תיכון עני, נגד הגזירה לסגור את בית ספרם ולפטר את מנהלם האהוב. נשמע מוכר? על הבמה - כמו במציאות החיים הישראלית - מחכים לפתרון קסם. כשהכל נראה חסר תקווה מופיעים משום מקום תורם אמריקני (פנטלונה) ובתו.

   

  התורם מעוניין אמנם לתרום את כספו לבית הספר העשיר, שם עתידה ללמוד בתו אבל בסופו של דבר, אך בלבולי זהויות, תככים ומזימות על פי מיטב התבניות הקלאסיות של הקומדיה דל ארטה, יתוקנו העוולות. את ההפקה, שעוסקת בפערים כלכליים, קליטת עולים, גזענות, יחסי מורים תלמידים והורים, ומעל לכל מאבקם של התלמידים לתיקון חברתי וליצירת עתיד טוב יותר, מציעה התיאטרון בימות השביתה במחיר מצחיק של חמישה שקלים בלבד.

   

  את ההצגה ביים שמואל הדג'ס, רשימת השחקנים כוללת את אסי שמעוני, אביתר

   ליכטנשטט, יאיר ראופמן ושירה שטרן. ודוצ'יו בלוג'י מתיאטרון השמש בפריז ייעץ אמנותית.

   

  הצגות נוספות שמציע התיאטרון לתלמידים השובתים ובכלל, הם "הימים של עאדל" מחזה ישראלי מקורי מאת אורי ניצן ובבימויו של פרופסור אייזק בן אבו שנכתב בהשראת סיפורו האמיתי של חולה סכיזורפניה ערבי שמשוכנע שהוא יהודי; "מוטנטים" מאת סימון זלוטניקוב ובבימויו של שמואל הדג'ס. ההצגה שמתרחש ברוסיה ובישראל מתאר את הטרגדיה האוניברסלית של מהגרים באשר הם ומאפשר לצופה התבוננות בנפשו של עולה רוסי אחד בישראל.  

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  תאומות. תיאטרון מסיכות איטלקי
  צילום: אוראל כהן
  לאתר ההטבות
  מומלצים