שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  טוביה ואני
  לגלם את טוביה החולב הוא התגשמות חלום עבור נתן דטנר, שנבחר לשחק את הדמות ב"כנר על הגג" שיעלה בקאמרי. "הייתי ילד קטן עם כיפה סרוגה על הראש וכינור ביד, כך שמבחינה מסוימת הדמות הכל כך יהודית הזו היא חלק בלתי נפרד ממני"

  אחרי לא מעט ספקולציות עכשיו זה ודאי. השחקן נתן דטנר יגלם את דמותו המיתולוגית של טוביה החולב במחזה המוזיקלי "כנר על הגג" שיעלה בתיאטרון הקאמרי, ככל הנראה לקראת חודש מאי הקרוב. ההפקה אמנם תוכננה לעלות על במת הקאמרי בחודש ספטמבר, אך במסגרת המלחמה על סדרות המנויים ברחבי הארץ ולרגל צאתה של ההפקה המוזיקלית של בית ליסין המבוססת על סיפורו של מייק ברנט כבר בחודש מרץ, החליטו בקאמרי לשנס מותניים ולהקדים את הפרמיירה ל-1 במאי. עם השינויים בלוח הזמנים החליטו באופן מפתיע לשנות גם את הבמאי. עד לפני שבועות ספורים נקשר שמו של מיכה לבינסון ("המפיקים", "גברתי הנאווה") עם ההפקה. הבוקר, כך מסתבר, נחתם חוזה עם משה קפטן.

   

  תפקיד טוביה החולב, הנחשב לקלאסיקה תיאטרונית, הוא התגשמות חלום עבור דטנר. "הייתי ילד קטן עם כיפה סרוגה על הראש וכינור ביד", הוא אומר,

  "ומבחינה מסוימת טוביה החולב, אותה דמות יהודית בלתי נשכחת, היא חלק בלתי נפרד ממני". למרות שהחזרות יחלו בעוד כארבעה חודשים בלבד, דטנר מתקשה להסתיר את ההתרגשות. "זה מסוג התפקידים כמו המלט או ליר שאי אפשר שלא לרצות לעשות אותם. זו הזדמנות נדירה להתמודד עם דמות נפלאה שתמיד היתה חלק ממני. אני מתרגש ומוכן לתפקיד שהוא פשוט חלום. יש מעט רגעים בקריירה שהם משמחים אותך כל כך. זה תפקיד של פעם בחיים".

   

  דטנר ייאלץ לחלק את הזמן בין כסא המנכ"ל בתיאטרון באר שבע לחדר החזרות בקאמרי, אך הוא אינו מוטרד. "לאורך כל השנים שאני מנהל את תיאטרון באר שבע, לא הפסקתי להופיע", הוא אומר ומזכיר את "ריקוד בשישה שיעורים" שעלה בבית ליסין וכמובן את "אחרון המאהבים הלוהטים" של באר שבע. "חודשי החזרות עלולים להיות קשים, אבל מדובר בתקופה מוגבלת ואני משוכנע שבזכות צוות האנשים המשובח שמרכיב את תיאטרון באר שבע, זה יתאפשר". ביום רביעי הקרוב יתכנס דירקטוריון התיאטרון לדון בעניין, הוא מוסיף.

   

  במאי ההפקה, משה קפטן, שעומד מאחורי ההפקה המוזיקלית הבועטת "אבניו קיו" שעלתה לאחרונה בבית ליסין ועתיד לביים בקרוב את "גריז", להוט גם הוא לסיים את תהליך הליהוק שהחל בימים אלה ולהיכנס כבר לשלב החזרות. "מה שמחבר אותי לטוביה החולב זה קודם כל הסיפור הדרמטי של הגיבור", הוא אומר, "זה סיפור שמתעסק במערכות יחסים של הורים וילדים ובשנאת הזר וגירושו מאדמתו. שני הנושאים האלה יהיו המפתח שלי כבמאי בפיצוח המחזה. זה מחזה שנולד בשטייטל שכולנו רק שמענו עליו אבל לא חיינו אותו, האתגר שלי הוא לחבר את הנושא אלי כישראלי בישראל שנת 2008. האתגר הוא להביא שפה חדשה, עיבוד חדש ותרגום אחר ליצירה המוכרת וזה בעיני אתגר גדול".

   

  אחרי שמואל רודנסקי, בומבה צור, חיים טופול ומייק בורשטיין ששיחקו את תפקידו האגדי של טוביה החולב, קפטן סמוך ובטוח שדטנר הוא הבן אדם המתאים לתפקיד. "דטנר הוא במאה אחוז הבחירה שלי", הוא אומר, "אני חושב שהוא מסוגל להביא טוביה שעוד לא ראינו שכמותו. הוא המועמד הטבעי לתפקיד, יש בו רעננות וחן". 

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים