שתף קטע נבחר

לדור ל-ynet: פרקליטה אחת שיקעה את כולנו

פרקליט המדינה הבא מגיב לקביעת בית הדין אודות סתירות בתצהיר שהגיש, ואומר כי פרקליטה אחת עם בעיה נפשית אשמה בכל. אותה פרקליטה, הוא מסביר, לא העבירה אליו מסמכים ולא דיווחה על תקלות. "אם יש משהו חמור, לא העליתי על דעתי שיסתירו אותו מפניי", הוא אומר

מגיב לטענות: פרקליט המדינה המיועד, עו"ד משה לדור, הגיב הערב (יום ג') בשיחה עם ynet על הפרסומים לפיהם בית הדין לעבודה פסק לפני חודשיים כי מצא סתירות בתצהיר שהגיש. לדבריו, בתיק המדובר נוצר כשל חמור בטיפול, כתוצאה מטיפול לקוי של הפרקליטה, שגם כיהנה כאחראית על דיני העבודה בפרקליטות מחוז ירושלים. אותה פרקליטה, הוא מספר, הסתירה ממנו את התקלות והכשלים. את המסמכים הבודדים שקיבל לידיו והצביעו על אותם כשלים, העביר לטיפולה מבלי להעלות על דעתו שלא תדווח על תקלות.

 

הפרשה החלה בפרסום של "הארץ" לפיו בית הדין לעבודה פסק לפני חודשיים כי מצא סתירות בתצהיר שהגיש עורך הדין משה לדור. לדור כתב כי לא ידע על התנהלות הפרקליטה בתיק המדובר, אך מסמכים שעברו תחת ידיו, עליהם חתם, כללו פירוט של ההתנהלות.

 

עו"ד לדור אמר ל-ynet כי במהלך הדיונים בתיק הפנה בית הדין האזורי לעבודה בירושלים קרוב ל-15 פניות שונות לפרקליטות המחוז. לדבריו, הפניות הגיעו למזכירות הפרקליטות אשר היתה אמורה להעביר אותן אליו. "אותה הפרקליטה נתנה הוראה למזכירות לא להעביר אליי את הפניות, אלא להעביר אותן אליה. הפרקליטה מסרה לאנשי המזכירות שהיא כבר תעדכן אותי. אף אחד לא חשב שיש לה בעיה נפשית והתברר שהיא החלה להסתבך בתיק הזה, לא יידעה אף אחד כולל אותי ושיקעה עצמה יחד עם הפרקליטות יותר ויותר".

 

לדברי עו"ד לדור, איש בפרקליטות לא ידע על הנעשה בתיק. "באותם ימים איש לא ידע שיש לה איזושהי מכשלה שמשקיעה אותה בבוץ גדול יותר, וכל אותו הזמן היא חוסמת מהלשכות לדעת על הבעיה. היא שקעה ולא הייתה יכולה להתמודד", אמר עו"ד לדור.

 

עו"ד לדור מעיד כי אותה פרקליטה, לצידה עבד כעשר שנים בעת שירותו בפרקליטות מחוז ירושלים, היא "פרקליטה טובה מאוד, נהדרת, מוערכת מאוד שממשיכה להיות מוערכת גם באותם ימים שיש לה את אותו קושי נפשי לתפקד בתיק". לדבריו של המיועד לתפקיד פרקליט המדינה, מסמכים שונים בתיק לא הגיעו לידיעתו ולא הגיעו אפילו לידי תיוק.

 

לדברי עו"ד לדור, התקלה הגיעה לידיעתו כאשר היה צורך בהכנת תצהיר שלו בתיק. עו"ד מפרקליטות המדינה התקשר אליו ומסר: "היתה תקלה איומה. לא הוגש כתב הגנה". "במקום לנצל את אינספור ההזדמנויות שבית הדין נתן לה בתיק", אומר לדור, "היא שמטה את אותן הזדמנויות ומעת לעת התקבלו הכרעות שאי אפשר כבר היה לשנותן".

 

עובר על מאות מסמכים כל יום

למען הגילוי הנאות, מעיד עו"ד לדור כי הגיעו לידיו מסמך אחד או שניים בנושא מהמזכירות, המדווחים על כשל בטיפול התיק - והוא העביר אותם אליה. "תחת ידיו של פרקליט המחוז עוברים מדי יום מאות מסמכים. אני יוצא מנקודת הנחה שהפרקליטה, שהיא בכירה מאוד ואחראית על התחום מטפלת והיא כבר תפנה אותי לבעיה אם יש, לא להיפך כשפרקליט מחוז מטפל במאות מסמכים ביום הוא לא קורא את כולם ומפנה אותם לצוות שלו. לא יכולתי להעלות על דעתי שהפרקליטה הבכירה בתחום דיני העבודה במחוז, שגם מופקדת על התיק, לא מיידעת אותי בהתפתחויות. מתוך 25 השנים שאני עובד, אם יש משהו חמור, לא אעלה על דעתי שיסתירו אותו מפניי".

 

גורם נוסף שקיבל מידע בנושא היה היועץ המשפטי לממשלה דאז, אליקים רובינשטיין. הפנייה הגיעה מצד פרקליטות המדינה. כאשר הגיעה פנייה מצד לשכת היועץ המשפטי לממשלה לפרקליטות המחוז בכתב. "שוב המזכירות העבירה את אותו מסמך לפרקליטה שטיפלה בתיק, בהתאם להוראותיה", אומר עו"ד לדור.

 

פרקליט המדינה המיועד אומר כי נודע לו לראשונה על הכשל החמור בתיק, לאחר שכבר יצא לגמלאות ולא הייתה לו הסמכות לטפל בנושא. "גם באותה התקופה שהייתה לה את הבעיה הנפשית הזו, גם אז היא הייתה מוערכת מאוד ואיש לא העלה על דעתו שבאותו תיק ספציפי אחד היא משקיעה את עצמה ואת כולנו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הגרסה שלו. עו"ד לדור
צילום: פייר תורגמן
מומלצים