שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הפתעה בשכם: הפלסטינים ניקו את קבר יוסף
  חסידי ברסלב שמחים. לאחר שבע שנים שבהם מתחם קבר יוסף בשכם מוזנח ומטונף, החלו פלסטינים לנקותו. החסידים רואים בכך צעד חיובי ביותר: "אנו מודים למערכת הביטחון ולגורמים הערבים שנטלו חלק בדבר, ומקווים שימשיכו הלאה עד לגאולת הקבר"

  "מדובר בתפנית חיובית - זו התחלה של קרן אור". כך אמרו הבוקר (יום ד') ל-ynet אנשי ועד שוכני שומרון של חסידי ברסלב בתגובה לכך שפלסטינים החלו לנקות את קבר יוסף בשכם. "אנו מודים למערכת הביטחון ולגורמים הערבים שנטלו חלק בדבר, ומקווים שימשיכו הלאה עד לגאולת הקבר", הוסיפו אנשי הוועד.

   

  מאז הקרב סביב הקבר בראשית אינתיפאדת אל-אקצה לפני כשבע שנים, קרב שבו גסס שוטר מג"ב מדחת יוסף עד שמת והמקום נעזב - ישנה תרעומת ניכרת על כך שהמתחם מוזנח ומטונף, והפלסטינים עושים בו שמות. בין השאר מדובר בהבערת צמיגים, השלכת כמויות גדולות של אשפה והזנחה כללית.

   

  מדי פעם מנסים ישראלים, בעיקר חסידי ברסלב, להגיע לקבר, תוך הפרת האיסור שהוטל על ישראלים להגיע למקום. מקורות בוועד שוכני שומרון אמרו ל-ynet: "שבע שנים שהמקום נראה זוועה. המקום הקדוש הזה נהפך מזבלה עירונית, ולא היה ניתן לראות את המקום של המצבה".

   

  במוצאי שבת האחרונה הסתייעו חסידי ברסלב בחבריהם הפלסטינים, כפי שהם עושים מפעם לפעם. החסידים נתנו לפלסטינים מצלמות וביקשו מהם לצלם את הקבר. הפעם התוצאות היו מפתיעות - הפלסטינים החלו לנקות את המקום.

   

  בעקבות כניסת שוטרים פלסטינים לשכם פנה ועד שוכני שומרון לשר הביטחון, אהוד ברק, בבקשה שיפעל לעניין ניקיון הקבר.

   במכתב תשובה נמסר להם כי נעשתה פנייה באמצעות מנגנוני התיאום והקישור, וכי מתקיימים מגעים מול מושל שכם בניסיון להביא לשיפוץ המתחם.

   

  בוועד שוכני שומרון רואים בדבר תפנית חיובית, מעין התחלה של קרן אור, שלדבריהם תביא בסופו של דבר לשיפוץ יסודי של הקבר. אנשי הוועד ביקשו להודות לח"כ מאיר פרוש (יהדות התורה) על עזרתו בעניין, ואמרו כי הם מבקשים שתוצב אבטחה קבועה בשעות היום במתחם הקבר כדי לשמור על המצב החדש.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מתחם הקבר לפני הניקוי
  צילום: דובר צה"ל
  מתחם הקבר במצבו החדש
  צילום: ועד שוכני שומרון
  מומלצים