שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ישראל לדיסני: חמאס הפר הזכויות על מיקי מאוס
  הקונסוליה הישראלית בלוס אנג'לס פנתה לחברת וולט דיסני בבקשה שייבדקו אם חמאס הפרו זכויות יוצרים בשידור תוכניתו של "פארפור" שקרא להשמדת ישראל. בישראל מקווים כי חברת הענק תתבע את חמאס ותרושש אותו

  משרד החוץ ביקש באחרונה מהקונסוליה הישראלית בלוס אנג'לס לפנות לחברת וולט דיסני כדי שיבדקו אם חמאס הפר זכויות יוצרים של החברה כששידר בתחנת הטלוויזיה שלו תוכנית שגיבורה הוא "פארפור", דמות בעלת חזות דומה לזו של מיקי מאוס - כך עולה מתשובתו של סגן שרת החוץ, מגלי והבה, לשאילתה שהגיש ח"כ ניסן סלומיאנסקי, (מפד"ל).

   

  במאי השנה צפו אלפי ילדים פלסטינים בתוכניתו של פארפור, שלימד אותם שיעורים בנושאים שונים, כמו משמעות התפילה במסגד או חשיבות שתיית חלב, והעביר להם בכל הזדמנות מסרים בדבר עליונות האיסלם, שנאת ישראל ואמריקה ותמיכה ב"התנגדות". כמה חודשים אחרי, בפרק הסיום של התוכנית, הוכה פארפור למוות על-ידי שחקן המחופש לחייל צה"ל.

   

  בישראל לא אהבו את שידור התוכנית ואת מסריה ולאחרונה הגיש ח"כ סלומיאנסקי שאילתה לשרת החוץ, ציפי לבני, כדי לברר האם התלוננה ישראל בפני חברת וולט דיסני על שימוש של חמאס בסימן מסחרי שלה החברה האמריקנית, תלונה "שבכוחה לבלום את התופעה או לרושש את חמאס בתביעה על הפרת זכויות יוצרים".

   

  סגן השר והבה השיב אתמול (ד') לשאילתה במהלך דיון בכנסת: "כמי שצופה הרבה בתחנות הערביות, וביניהן בתחנה המשדרת את התוכנית בה מופיעה תוכניתו של פארפור, זו אחת התחנות הגזעניות והקיצוניות. ההטפה לשנאת האחר מעידה בדיוק על מה שהם, ואני באופן אישי מגנה את מה שקורה שם", אמר.

   

  לדברי והבה, משרד החוץ והקונסוליה הישראלית בלוס אנג'לס החלו במסע הסברתי "נגד השימוש הבוטה בדמותו של מיקי מאוס שעושה תחנת הטלוויזיה של חמאס". והבה דיווח כי בתו של בעלי החברה מסרה כי החברה תנקוט בצעדים נגד חמאס. והבה אמר עוד כי "השימוש בסמל המסחרי של החברה פוגע במוניטין שלה. אם יכולתי להסתכל להם בעיניים, הייתי שואל אותם אם כך הם רוצים לחנך ילדים בעולם הזה. זאת בושה".

   

  יצויין כי במאי, בעת ששודרה התוכנית, אמר מנכ"ל וולט דיסני, רוברט איגר, כי בחברה נדהמו מהשימוש בדמות אך החליטו שלא לפעול נגד התוכנית, לאחר שבחברה הבינו כי להתנגדותם לא תהיה כל השפעה.

   

  בתגובה לדבריו של ח"כ אריה אלדד (האיחוד הלאומי) כי "הפרטנר של אולמרט משדר את פארפור", אמר והבה כי "משרד החוץ נלחם ברבים ממשטרי החושך ובתופעות אלו, כדי להפסיק את ההסתה נגד ישראל. אותם משטרים לא נשמעים לנו, אפילו בטענות יותר קשות מאלו".


  פורסם לראשונה 14/11/2007 22:16

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מיקי מאוס הפלסטיני. חינוך רע
  והבה. צופה בטלוויזיה
  צילום: ראובן קפוצ'ינסקי
  צילום: אתר הכנסת
  מגיש השאילתא. ניסן סלומיאנסקי
  צילום: אתר הכנסת
  מומלצים