שתף קטע נבחר

רצח רז חג'ג': הדוקרים הואשמו בהריגה

לפני שבועיים נדקר למוות רז חג'ג' בן ה-16 ברחוב בר כוכבא בהרצליה. מכתב האישום עולה כי אחד הנערים דקר אותו עם סכין באורך 12 ס"מ בעקבות קטטה שהחלה לאחר ששמע את חג'ג' קורא לו "מלשן"

כתב אישום הוגש הבוקר (יום ה') לבית המשפט המחוזי בתל אביב נגד שני נערים, בני 17 מהרצליה, בגין הריגתו של רז חג'ג' בן ה-16 לפני שבועיים בעיר. שני הנערים מואשמים גם בתקיפה בנסיבות מחמירות, באיומים ובהשמדת ראייה. אחד הנערים מואשם גם בניסיון להדחה בחקירה.

 

לפי כתב האישום, ב-29 באוקטובר, סמוך לחצות, הלכו שני הנאשמים ברחוב בר כוכבא בהרצליה ואחד מהם, שחשש כי יתנכלו לו, נשא על גופו סכין באורך 12 ס"מ. השניים חלפו על פניו של חג'ג' שעמד ברחוב ושוחח עם חברו.

 

לפתע שמעו את חג'ג' אומר לחברו כי אחד הנאשמים הוא "מלשן". השניים שבו על עקבותיהם ואחד מהם אמר לחג'ג' "מה אתה זורק ככה מלים". בעקבות חילופי הדברים החלה קטטה במהלכה שלף אחד הנאשמים את הסכין ודקר את חג'ג' דקירה עמוקה בבית החזה. השניים נמלטו מהמקום, לא לפני שאיימו על חברו של חג'ג' שיידקרו גם אותו.

 

לאחר האירוע הגיעו השניים לביתו של אחד הנאשמים, שטפו את הסכין, החביאו אותה במטבח ושרפו את החולצ בשדה ליד הבית. לפי כתב האישום, השניים הסתתרו במשך חמישה ימים עד שהסגירו את עצמם למשטרה ב-2 לנובמבר.

 

המשטרה ביקשה מבית המשפט המשפט להאריך את מעצרם עד תום ההליכים וטענה כי בזמן שהשניים הושארו לבדם בניידת הוקלטו מתאמים עדויות.

 

עו"ד אדי אבינועם, המייצג את הנאשם העיקרי בפרשה, אמר כי "מתחילת הפרשה היה ברור שאין מדובר ברצח". אבינועם הוסיף כי למרשו "לא היתה כל כוונה לגרום למותו המצער של חג'ג'".

 

עו"ד אורי קינן, המייצג את הנאשם השני, אמר כי "מכתב האישום ברור לגמרי" כי מרשו לא דקר את חג'ג' וכי "הוא נאשם אך ורק בשל נוכחותו במקום".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רז חג'ג'. מת בקטטה
צילום רפרודוקציה: עידו ארז
מומלצים