שתף קטע נבחר

סערה בליכוד: ועדה מסדרת? רעיון פסול

ח"כים מהליכוד תוקפים את רעיון שינוי שיטת בחירת מועמדי התנועה לכנסת. ח"כ ישראל כץ: "כולם צריכים לבחור את הרשימה". ח"כ ארדן: "כ-80 ח"כים בכנסת הנוכחית לא נבחרו בבחירות דמוקרטיות, ואין להם כמעט מחויבות לציבור". ויש מי שתומך ברעיון

הליכוד כמרקחה: בעקבות הפרסום אמש (יום ד') ב-ynet על הבדיקה שנערכת בליכוד בשאלת שינוי שיטת הבחירות לכנסת, תקפו כמה חברי כנסת בסיעה את המהלך.

 

ל-ynet נודע כי בכירים במפלגה קיימו לאחרונה שיחות בניסיון למצוא שיטה טובה יותר מהפריימריז לעיצוב רשימת המועמדים. באחת השיחות הועלתה אפילו האפשרות להחזיר את הוועדה המסדרת.

 

חבר הכנסת ישראל כץ, המשמש כיו"ר מזכירות הליכוד, אמר היום ל-ynet כי "הליכוד חייב להתמקד בתקופה הזו במאבק המדיני נגד תוכניות אולמרט לחלוקת ירושלים ולא לעסוק בקרבות מנגנוניים. רעיון הוועדה המסדרת כתחליף לבחירות פסול ולא מעשי, כלל חברי התנועה צריכים לבחור את הרשימה לכנסת".

 

יו"ר סיעת הליכוד, ח"כ גדעון סער, אמר: "איאבק בכל ניסיון לפגוע בדמוקרטיה בליכוד. הרשימה צריכה להיבחר ותיבחר אך ורק בבחירות בהן ישתתפו כל חברי התנועה בהתאם לחוקת הליכוד".

 

גם ח"כ גלעד ארדן אמר כי "מתפקדי הליכוד הם הוועדה המסדרת הטובה ביותר שיש לנו, והם אלו שיבחרו את רשימת הליכוד לכנסת הבאה. אחת הבעיות המרכזיות בכנסת הנוכחית היא שכ-80 חכי"ם לא נבחרו בבחירות דמוקרטיות ואין להם כמעט מחויבות לציבור אלא לאדם או לרב שמינה אותם. לליכוד אסור לחזור על טעויות של אחרים".

 

כפי שפורסם אמש, בימים האחרונים דנו בכירים בליכוד, ובהם ראש המטה של נתניהו, נפתלי בנט, באפשרות יצירת שיטה חדשה לבחירת חברי הכנסת של הליכוד. בשיחות הועלו כמה אפשרויות ואחת מהן היא אפשרות של שילוב ועדה מסדרת עם בחירות בקרב כלל המתפקדים. השיטה הנהוגה כיום בליכוד היא פריימריז בקרב כלל מתפקדי התנועה, שעברו את תקופת ההכשרה.

 

ויש גם מי שתומך ביוזמה. ח"כ מיכאל איתן אמר כי יש לאפשר לנתניהו לשלב במקומות בכירים מועמדים אטרקטיביים שלא יתמודדו בבחירות מקדימות. איתן מציע כי לאחר שייבחרו חברי הרשימה בפריימריז, יוכל היו"ר לשלב במקומות 4, 8, 12 ו-16 אישים שיוכלו לשדרג את הרשימה ולסייע לליכוד בבחירות. איתן אומר כי את ההצעה יביא למרכז הליכוד.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: צפריר אביוב
לא מעשי. כץ
צילום: צפריר אביוב
פגיעה בדמוקרטיה. סער
צילום: גיל יוחנן
צילום: ניב קלדרון
טעויות של אחרים. ארדן
צילום: ניב קלדרון
לשלב בין השיטות. איתן
צילום: גיל יוחנן
מומלצים