שתף קטע נבחר

מורות גלשו בסנפלינג: "אולמרט תולה אותנו"

שלוש מורות גלשו מגשר קק"ל בתל אביב ועוכבו לחקירה בידי המשטרה. "באנו להראות שגם אם אנחנו תלויות בין שמיים וארץ, לא נוותר ונשיג את המטרה", אמרה אחת מהן. במהלך היום נערכו הפגנות של מורים, סטודנטים ותלמידים. אולמרט וברק הביעו תמיכה בשרת החינוך ושר האוצר

מאבק המורים נמשך, דרכי המחאה מתחדשות: שלוש מורות עוכבו אחר הצהריים (יום ה') על ידי המשטרה לאחר שגלשו בסנפלינג מגשר קק"ל בתל אביב, לדבריהן במחאה על התעלמות משרדי החינוך והאוצר מדרישות ארגון המורים העל-יסודי, ששובת כבר 32 יום. המורות ירדו מהגשר כשלגופן שלט שעליו נכתב: "אולמרט תולה את המורים".

 

נציגי משרד האוצר וארגון המורים העל יסודי ייפגשו מחר בצהריים, כחלק מהשיחות על המשא ומתן לגיבוש הסכם שכר חדש למורים.

 

המורות, שמלמדות בתיכון עירוני ב' במודיעין, גלשו לעבר הכביש, כשמכוניות רבות צופרות לאות הזדהות עם המאבק. אחת המורות, אילנה לוי-בלוך שמלמדת חינוך גופני:  "החלטנו לקחת את התחביב שלנו ולרתום אותו לטובת המאבק. באנו להראות שגם אם אנחנו תלויות בין שמיים וארץ, אנחנו לא נוותר ונשיג את המטרה שלנו בכל האמצעים הכשרים, כל עוד הם לא פוגעים באף אחד.


המורות מעל הכביש. "אפילו הרכבת צפרה" (צילום: ירון ברנר)

  

"אמנם בהתחלה חששתי כי מעולם לא עשיתי סנפלינג מעל מכוניות, אבל השתדלנו לגלוש בצורה בטוחה עד כמה שניתן. הנהגים צפרו לנו ואפילו הרכבת שעברה בקרבת מקום צפצפה. כולם יחד איתנו במאבק".

 

אילנה בלום, גם היא מורה לספורט שהיתה שותפה לגלישה, אמרה: "אני מוחה על כך שחודש שלם אנחנו שובתים, ונאלצים להשבית גם 600 אלף תלמידים, ולמרות זאת אף אחד בדרג הגבוה אינו עושה דבר שבאמת יכול להביא לסיום השביתה. התחלנו במאבק קטן אבל זה לא עבד, והגענו למסקנה שצריך לעלות מדרגה כדי שהנושא יישאר על סדר היום. אחרת זה לא מזיז לאף אחד. הדאגה היא לא רק למשכורות שלנו, אלא לשינויים מהותיים בחינוך".

 

מוקדם יותר הפגינו כ-250 סטודנטים מול משרד החינוך בתל-אביב, והביעו תמיכה במאבקי המורים והמרצים באוניברסיטאות. המפגינים זרקו עגבניות לעבר הבניין וקראו לשרת החינוך, יולי תמיר, להתפטר מתפקידה. כ-150 מורים, הורים ותלמידים הפגינו הבוקר בצומת תמרה שבגליל המערבי, וכ-100 תלמידי תיכון חסמו לתנועה את רחוב קפלן בתל-אביב . 

 

גיבוי פוליטי

בשעות הצהריים נועד ראש הממשלה, אהוד אולמרט, עם השרה תמיר ועם שר האוצר, רוני בר-און, והתייחס לשביתה. בתום פגישתם קראו השלושה למורים לגלות אחריות ולשוב לשולחן המשא ומתן.

  

"יש לנהל את המשא ומתן בין הצדדים באופן אינטנסיבי ורציף, על מנת שתלמידי ומורי ישראל יוכלו ליהנות מהרפורמה עליה

החליטה הממשלה", נמסר מלשכת אולמרט. עוד צוין כי ראש הממשלה מתעדכן באופן שוטף בפרטי המשא ומתן ונותן גיבוי מלא לשרים.

 

יושב ראש העבודה ושר הביטחון, אהוד ברק, אמר כי מפלגתו מגבה את שרת החינוך בטיפולה בשביתת המורים, ותומכת במתווה שגיבשה עם יושב ראש ההסתדרות, עופר עיני. "התמשכות השביתה במערכת החינוך היא פצע פתוח שחבל שלא טופל כבר לפני שבועות", הוסיף ברק.

 

בהכנת הידיעה השתתף רוני סופר
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המורות הגולשות
צילום: ירון ברנר
ארז. המאבק נמשך
צילום: גלעד קוולרציק
אולמרט. נותן גיבוי
צילום: גיל יוחנן
מומלצים