שתף קטע נבחר

צילום: דלית שחם

יש עם מה לבחוש: אוסף הכפיות של בוריס

לבוריס בילי מפרדס כץ יש 200 כפיות שונות מ-47 מדינות אותן אסף בשש השנים האחרונות - וכולן תלויות על קיר בחדר בביתו

לאחר שפגשנו אספני גביעי ביצים, כוסות טקילה, מלחיות ופלפליות - אנו עדיין נשארים בכלי האוכל. הפעם מדובר באוסף כפיות השייך לבוריס בילי (34) מפרדס כץ, שבדירתו הצנועה יש חדר אחד שכל קירותיו מוקדשים לכפיות, המסודרות להפליא ממש כמו חיילים במסדר.

 

"אני אוסף את הכפיות כבר שש שנים וחצי", מספר בילי. "הכל החל מביקור בפראג, שם חיפשתי מתנות לחברים. ראיתי כפיות מהממות שהעיר הופיעה עליהן ובאותו הרגע הבנתי שזה הולך להיות האוסף הבא שלי, לאחר שכל חיי אספתי בולים ומטבעות".

 

בוריס מתכנן את נסיעותיו לחו"ל בעצמו, כשמה שמניע אותו הוא ייבוא כפיות, וכיוון שיש לו כאלו מ-47 מדינות שונות - היעדים הולכים ופוחתים. אבל לא זה מה שיעצור את הבחור שלנו.

 

בניגוד לאספנים אחרים שלא מפסיקים ללהג על כל פריט ופריט שיש להם במשך שעות, לבוריס אין שמץ של מושג על רוב הכפיות אבל הוא לא מתבייש להרים את הראש ולבקש ללמוד עוד: "יש לי כפיות מוזרות שכמה שלא ניסיתי אין לי מושג מאין הגיעו ומה פשר הכתובות עליהן. מסיבה זו הקמתי אתר http://www.spoons.boom.ru  בו מופיעות כל הכפיות ומאוד קיוויתי שיפנו אלי אספנים שיעזרו לי ללמוד יותר על האוסף".

 

האתר הצליח מעל למצופה אבל משך גם לא מעט נוכלים, שאחד מהם "עקץ" את בוריס והותיר אותו פגוע עד עמקי נשמתו: "אני חושש עכשיו מאספנים אחרים לאחר שאמריקאי אחד קיבל ממני שבע כפיות לאחר תכתובת ארוכה, ומאותו רגע בלעה אותו האדמה."

 

לשאלה מה משמעותה של כל כפית וכפית עבורו כאשר הידע הוא לא המוטו, יורה בוריס תשובה מקורית ומעניינת לא פחות מאשר נאום חוצב להבות על היסטוריית הכפיות: "בניגוד לאספנים אחרים שיודעים הכל על האוסף שלהם, אני בחרתי לצרוב בזיכרוני כל מוכר, כל דמות, וכל פנים מהם רכשתי את הכפית, ככה אני מסתכל עליה ויכול לשחזר את כל הטיול שהביא אותה ארצה, מה שמהווה עבורי חוויה יוצאת דופן".

 

לפני שנפרדנו היססתי אם לבקש מבוריס אישור פרסום כתובת תא הדואר שלו, וזאת לאור ההתנסות הלא נעימה שהיתה לו אבל הבחור החליט לתת "צ'אנס" חדש לאספני הכפיות באשר הם: "אני מניח שבעקבות הכתבה ירצו אנשים ישרים להחליף אז אני רק מבקש שיהיו אלו ישראלים, שאוכל לדעת מיהם ומהיכן, והכי חשוב - שלא יפגעו בי שוב"

 

אז הנה ההזדמנות שלכם לתקן עוול וליצור קשר עם בחור ממש נחמד שלא רק אוסף את הכפיות, אלא גם ישמח ללמוד עליהן יותר. billisb@gmail.com

 

יש לכם אוסף מעניין ואתם רוצים לפרסם אותו? שילחו מייל עם הפרטים שלכם לאי מייל: money@y-i.co.il - ואם המערכת תמצא בכך עניין, ניצור עימכם קשר.

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים