שתף קטע נבחר

אוקראינה: עשרות הרוגים בפיצוץ במכרה פחם

מכרות הפחם המיושנים של אוקראינה שוב גובים קורבנות. לפנות בוקר אירע פיצוץ במכרה זסידקו סמוך לעיר דונצק. 56 גופות חולצו עד כה מהמכרה, והשלטונות חוששים לחייהם של 44 שעדיין נעדרים. מאמצי החילוץ התעכבו בשל עשן סמיך שאופף את המכרה

פיצוץ עז החריד לפנות בוקר (א') את אחד המכרות באזור דונבאס שבאוקראינה. מהמשרד למצבי חירום במדינה נמסר כי לפחות 56 כורים נספו בפיצוץ, ועשרות אחרים עדיין נעדרים בתאונה הקשה - האחרונה בסדרת אסונות במכרותיה המיושנים של אוקראינה.

 

לפנות ערב הודה בכיר בקרב הנהלת המכרה כי קרוב לוודאי שלא ניתן יהיה לחלץ את 44 הכורים שעדיין נעדרים בעודם בחיים. "הסיכויים הם קלושים ביותר", העריך יורי זייץ, העומד בראש ארגון עובדי המכרה.

 

לפיצוץ במכרה זסידקו הסמוך לעיר דונצק - שאירע לפנות בוקר - גרם גז מתאן. זוהי אחת התאונות הקשות ביותר שאירעו במכרות במדינה מאז שזכתה אוקראינה לעצמאותה מברית המועצות ב-1991. 

 

גורמים במכרה מסרו כי העשן הכבד מקשה על פעולות החילוץ. "עשן סמיך אופף את הפיר, וצוותי הצלה אינם מסוגלים לרדת למקום הפיצוץ", אמר אחד מהם. עדיין לא ברור כמה מהנעדרים היו סמוכים למקום הפיצוץ. על פי מידע רשמי, שהו בתוך המכרה 457 כורים בשעת התאונה. יותר מ-350 מהם חולצו בינתיים. יותר מעשרים כורים פונו לבית החולים.

 

תאונות כאמור אינן זרות למכרות הפחם המיושנים של אוקראינה. רבים מהם הוקמו באמצע המאה ה-19 במקומות שלטענת

מומחים כרייה עלולה לגרום לפיצוצים. במכרה זסידקו כבר אירעו בשנים האחרונות תאונות, והשנה בלבד מתו במדינה 80 כורים בשורה של תאונות. לטענת איגודי הכורים, מספר האבדות שספגו השנה גבוה עוד יותר. אשתקד נספו 170 כורים בתאונות.

 

התאונה הקשה ביותר שספג מכרה באוקראינה אירעה במרס 2000, אז נספו 80 כורים בפיצוץ במכרה סמוך לעיר לוהנסק במזרח המדינה.


פורסם לראשונה 18/11/2007 13:36

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צוותי הצלה במכרה, היום
צילום: רויטרס
מומלצים