שתף קטע נבחר

מאמי, תכין לי אספרסו כפול

יותר ויותר ישראלים רוצים שהקפה בבית יהיה כמו בבית הקפה. כך התפתח לו שוק משגשג של אביזרים נלווים כמו מכונות אספרסו מקצועיות לבית, מקינטות, פלנג'רים, מקציפי חלב, כלים לאחסון וכפיות מעוצבות. אז מה תשתו?

הישראלים הפכו לאניני טעם בכל הקשור לקפה. אחרי היין, השוקולד והסיגרים נוצרה פה בשנים האחרונות תרבות קפה. לא. אנחנו עדיין לא מעצמת קפה. ויותר מזה, אנחנו רחוקים מלהיות כזו. לא מגדלים פה פולי קפה והצריכה הממוצעת של הישראלי עומדת על 3-4 כוסות קפה ביום בלבד - הרחק אחרי מדינות סקנדינביה, שם מגיעה הצריכה עד ל-12 כוסות בממוצע, או מדינות אירופה השונות, בהן עומדת הצריכה על 5-10 כוסות בממוצע.    

 

ובכל זאת, אי אפשר להתעלם מהצמיחה של רשתות בתי הקפה בישראל בשנים האחרונות. בכל מקום אפשרי, במרכז או בפריפריה, נפתחים סניפים של רשתות מקומיות, והלהיט התורן בתל אביב - קיוסקפה בשדרות המרכזיות. כל בית קפה שמכבד את עצמו מציע כיום מגוון סוגי קפה החל מאספרסו, דרך מקיאטו, לאטה, קפוצ'ינו ועוד. 

 

פריחתן של הרשתות האיצה גם את צמיחת שוק אביזרי הקפה הנילווים. פה נשמר מקום של כבוד למכונות האספרסו הביתיות. שוק מכונות הקפה הביתיות בישראל מגלגל בשנה כ-50 מיליון שקל. בכל שנה נמכרות בישראל למעלה מ-30 אלף מכונות, מתוכן 20 אלף מכונות שמחירן הממוצע מתחת ל-1,000 שקל. יש כיום מכונות קפה חדשות ומקצועיות שמיוצרות באופן ידני, על פי הזמנות אישיות. כל מכונה ממוספרת ומגיעה עם תעודת מקור.

 

לדברי אופיר פרימר, סמנכ"ל שיווק מועדון הקפה, הקטגוריה המתפתחת היא מכונות קפה שטוחנות פולי קפה. "קפה כבר מזמן הוא לא רק סמל סטטוס. המודעות לשתיית קפה איכותי בארץ עולה מידי שנה וקיים צורך אמיתי ובסיסי לקפה טוב לא רק בבתי הקפה אלא גם בתוך הבית. ניתן לראות זאת גם בהתאמה למצב בעולם בו שוק הקפה כבר מזמן לא רק מוצר צרכני הנצרך מחוץ לבית".

 

ולצד צמצום הפערים בין הקפה ששותים בבית לזה ששותים בבית הקפה, מתעצמת גם חווית השתייה. כך ניתן למצוא היום בלא מעט בתים פלנג'רים, מקציפי חלב, קנקני הקצפה, כוסות מיוחדות, כלים לאחסון קפה, כפיות מעוצבות ועוד.  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: סי די בנק
קפה. המכונות משתדרגות
צילום: סי די בנק
אביזרי קפה. הפערים בית הבית לבית קפה מצטמצמים
מומלצים