שתף קטע נבחר

זירת הקניות

תושבי השרון: מפעל תעש מפחיד אותנו

תושבי הרצליה ורמת-השרון הפגינו נגד מתחם תעש בצומת מורשה, שלדבריהם מזהם את האוויר ומסכן את בריאותם וביטחונם. הגרסאות הסותרות באשר לדליפה שהיתה או לא הייתה מהמתקן לפני שבועיים, רק מגבירות את האיום שהם חשים מהמפעל הסמוך לבתיהם

למוקד העירוני של עיריית רמת השרון הגיעו לפני שבועיים מאות תלונות מתושבים על ריח חריף ותחושת צריבה בעיניים ובגרון. רוב התלונות הגיעו מתושבי השכונות נווה מגן ומורשה, הסמוכות למפעל תעש שנמצא רק כמה מאות מטרים מהמקום.

 

החשד המיידי נפל על המפעל, ובדיקה ראשונית העלתה כי אכן מקור הריח בדליפה באחד המתקנים במפעל. דוברת תעש, רונית אפשטיין, מסרה אז בתגובה כי "דליפת כלור במתקן גרמה לריח נקודתי באזור. מנכ"ל תעש, אבי פלדר, וחלק מחברי ההנהלה הגיעו למקום. מבחינתנו האירוע הסתיים".  

 

 

אלא שבסוף השבוע חזרו בהם בתעש והתנערו מהאחריות לאירוע. בהודעה לתקשורת אמרה הדוברת כי מקור הריח והחומר הכימי שהתפזר מעל בתי התושבים באותו יום היה ריסוס של שטחים חקלאיים.

 

הגרסאות הסותרות רק הגבירו את התסכול שחשים תושבי רמת השרון. הם טוענים כי לא רק שהמפעל מזהם את האוויר אלא שהם חיים עם חשש תמידי מפני פיצוצים או תקלות, שעלולים להיות מסוכנים, כפי שקרה כבר בעבר. היום (ג') הם יצאו להפגין נגד המפעל ונגד הכוונה לבנות במקום בעתיד אלפי יחידות דיור, עוד בטרם הושלם סקר סביבתי מלא שיאשר שהקרקע אינה מזוהמת.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הדמיה של העיר שעתידה לקום במתחם התעש
מומלצים