שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  סקירה: מצלמת סופר-זום פוג'י S5700

  ה-S5700 של פוג'י היא המצלמה היורשת לאחד הדגמים המשובחים ביותר שנמכרו בישראל, ה-S5600. האם גם היורשת ראויה לכתר? בדקנו

  פתגם ידוע בשפה האנגלית ובכלל הוא if it works - don't fix it (אם זה עובד - אל תנסה לתקן את זה). זו בדיוק הבעיה של דגמים אשר יורשים דגמים מיתולוגיים: הניסיון להכניס שיפורים במוצר מוצלח מאוד, בדרך כלל רק מקלקל. ה-Finepix S5600 של פוג'י הייתה אחת ממצלמות הדמויות SLR הכי מוצלחות שנמכרו בישראל בשנים האחרונות, לדעתי, גם מהנמכרות שבהן. לכן, כשקבלנו לבדיקה את דגם 5700 היורש שהגיע לארץ לפני מספר חודשים (הלא ישיר, ביניהם גם הייתה ה-S6500fd המוצלחת כשלעצמה), נגשנו אליו בחרדת קודש מסויימת.

   

  המסך גדל ל-2.5 אינץ', נוספו למצלמה עוד שני מגהפיקסל שמעלים אותה לשבעה. הזום נותר של פי עשרה (38 עד 380 מ"מ), אך נוספו למצלמה גם יכולות ייצוב תמונה (אלקטרונית, לא אופטית לצערנו) ומה שפוג'י מכנים "מבזק אינטליגנטי". החידוש הגדול: לראשונה תומכת מצלמה מהזן הזה של פוג'י, בכרטיסי SD הנפוצים, אך פוג'י גם עדיין לא נוטשת את פורמט ה-xD שגם הוא נתמך כאן.

   

  תחום המצלמות הדמויות SLR הולך ומצטמצם בשנים האחרונות, בעיקר בגלל שבמחיר דומה אפשר לרכוש מצלמת SLR דיגיטלית מלאה. כמה יצרנים גדולים כמו פנטקס וניקון החליטו לנטוש את התחום כליל, ולהישאר רק עם התצורות של המצלמה הקומפקטית וה-SLR הדיגיטלית. יחד עם זאת, מצלמה דמויית SLR היא עדיין פיתרון טוב לחובב הרציני וחסר הכיס, שמציעה ביצועים דומים אך בפחות הוצאה כספית, או כמצלמה משפחתית בעלת יכולת.

   

  לא לבעלי ידיים קטנות 

  ה-5700 מעוצבת בפלסטיק שחור, מזכירה מאוד את קודמתה, אך מעודנת ממנה בעיצוב. חבק העדשה הוא כבר לא טבעת פלסטיק בעלת שקעים, אלא טבעת מתכת אלגנטית יותר. ידית האחיזה, המכונה גם גריפ, נעימה למגע ומחוספסת במידה

  הנכונה, אך הייתה קצת עמוקה מדי לטעמנו. בעלי ידיים קטנות יתקשו להחזיק את המצלמה הזו ביציבות.

   

  התחושה שה-5700 משדרת היא מצועצעת קצת, והגימור שלה לא מושלם, עם תא סוללות שקשה לסגירה. מה שכן - הבעיה מציקה של מכסה עדשה הנושר לעתים קרובות מדי בדגם הקודם, נפתרה. מכסה העדשה לא מש ממקומו.

   

  ממשק: המון כפתורים

  פיזור הכפתורים סביר, עם חוגה ראשית, והדק הצילום המוקף טבעת שמתפעלת את הזום, במרחק אגודל אחד מהשני. בגב המצלמה אפשר למצוא כפתור ניווט ארבע-כיווני עם גישה ישירה לפונקציות כמו המבזק וצילום המאקרו. אלא שהאחרון, מוקף בלא פחות מארבעה כפתורים נוספים: כפתור ה-Function שמעניק גישה לכמה פונקציות נפוצות, כפתור מצב תצוגה, כפתור איזון חשיפה, וכפתור ביטול. למעלה יש כפתור נפרד לצילום רציף. קצת יותר מדי כפתורים. כפתור הזום אגב, מתפקד מצוין. ניתן להגיע ממצב Wide למצב Tele מלא תוך פחות משתי שניות.

   

  המסך בהיר ומצוין, ולא התקשינו לבחון את הצילומים גם באור שמש מלא. ובעניין זה, לפוג'י יש טריק חביב: בלחיצת כפתור אפשר להגביר את בהירות המסך, לצפייה בתנאי תאורה קשים (חשוכים או מוארים מאוד). גם העינית האלקטרונית (EVF) עושה עבודתה נאמנה, אך היא חסרה יכולת כוונון דיופטרי.

   

  בזכות תפריט שבנוי היטב ובחוכמה, התפעול היומיומי של המצלמה קל מאוד, ועקומת הלמידה תלולה. מאוד אהבנו גם את היכולת לסדר בתצוגה המקדימה את התמונות על פי התאריך בו צולמו. ההיבטים השליליים של הממשק הם האחד, מעבר לא מובן חזרה ממצב תצוגה למצב צילום על ידי חצי-לחיצה על הדק הצילום. והשני, הצילום הידני - שינוי של גודל הצמצם ומהירות התריס באמצעות הכפתור הארבע-כיווני שפשוט מצריך יותר מדי לחיצות. גלגלת הייתה עוזרת מאוד.

   

  צילומי חוץ נפלאים

  ב-5700 יש שמונה מצבים על החוגה ביניהם אוטומטי, חצי-אוטומטי (P) ידני מלא, עדיפות תריס ועדיפות צמצם, ועוד 12 תוכניות למצבי צילום שונים, שרמתן הייתה לא אחידה.

   

  בצילומי חוץ המצלמה הזו עושה עבודה נהדרת. לפוג'י יש את מצב Natural Light, הנועד ללכוד במדויק את תנאי התאורה הטבעיים ואכן מצליח במשימה. פוג'י הוסיפו מצב נוסף שמצלם תמונה אחת ללא מבזק (פלאש) ואחת עם מבזק. גם מצבי

  השקיעה, מצבי המאקרו, מצב לצילום פרחים עשו עבודה טובה, אפילו מצוינת. מצב ייצוב התמונה לעתים זייף.

   

  בצילומי פנים בתנאי תאורה סבירים, היא בהחלט הציגה תוצאות משביעות רצון. יחד עם זאת, בתנאי תאורה קשים המצלמה הזו התקשתה להוציא תוצאות. מאכזבים במיוחד היו תוכניות הצילום של דיוקן ו"מסיבה" שאמורים להתאים במיוחד למצבים כאלה. גם תכונת ה"פלאש האינטליגנטי" שאמור להתאים את עוצמתו לתנאי התאורה, לא הועילה. המבזק הלא חכם של המצלמה, יעיל למרחק של עד ששה מטרים, אך "שורף" אובייקטים קרובים.

   

  בצילומי לילה המצלמה הזו לא מאוד מצטיינת וקצת מרגיז שלא ניתן להפעיל את ייצוב התמונה במצבי צילום נוספים, חוץ מהמצב המיוחד של ייצוב תמונה. ברמות החשיפה הגבוהות (800, 1600) הצלחנו להשיג תוצאות יותר טובות, אך במחיר של "רעש" כבד בתמונה.

   

  מהירות בינונית

  הפוג'י היא איננה המצלמה הכי זריזה שפגשנו. מרגע לחיצה על כפתור ההפעלה היא תהיה מוכנה לפעילות תוך שתי שניות בדיוק. הצילום המתפרץ שלה (burst mode) מציג קצת פחות משתי שניות בין תמונה לתמונה במצב של High Speed Shooting. בינוני למדי ולא סחרר לנו את הראש.

   

  וידאו וחיי סוללה

  יכולת הווידאו שלה היא סבירה, וזמן הצילום נקבע על פי נפח המקום הפנוי בכרטיס הזיכרון שלכם. היא מסוגלת להפיק תמונה באיכות של 640 על 480 פיקסלים, בתוספת הקלטת קול באיכות לא הכי טובה, אבל עם זום פעיל בזמן הצילום.

  ה-S5700 פועלת על ארבע סוללות AA, אלקליין או ניקל-מטאל נטענות. אנחנו עבדנו עם סוללות נטענות, 2500 מיליאמפר, והצלחנו להוציא מהמצלמה יותר מ-400 תמונות ללא מבזק בטרם גילתה סימני עייפות, שאלה חיי סוללה נאים בהחלט.

   

  סיכום

  ה-S5700 היא מצלמה דמויית SLR סבירה, אך הנופלת משמעותית מהאיכויות הפנטסטיות של קודמתה בסדרה. במחיר הנוכחי, היא עשויה לקרוץ לחובבים שרוצים לעבור למצלמה קצת יותר רצינית אך שהפרוטה לא מצויה בכיסם, או כמצלמה משפחתית בתקציב נמוך. רק אל תצפו ממנה להוציא תוצאות בתאורה קשה. אתם עלולים להתאכזב.

   

  צילום: ניב ליליאן

   

   

  Fujifilm Finepix S5700 

   

  ציון:

   

  יתרונות: איכות תמונה מעולה בצילומי חוץ

  חסרונות: צילום לילה, מצב ידני קשה לתפעול, גימור

  השורה התחתונה: מצלמה משפחתית - וקצת יותר

   

  מחיר מומלץ לצרכן: 1,150 שקל להשוואת מחירים

   

  הפצה: קבוצת שמעוני

    

  מפרט טכני


  מפרט טכני פוגי S5700

  מפרט טכני פוג'י S5700
  פיקסלים 7.1 מיליון
  גודל חיישן 1/2.5 אינץ'
  זום אופטי x10
  תצוגה LCD בגודל 2.5 אינץ', עינית אלקטרונית
  דרגת חשיפה 64-1600 ISO
  מהירות תריס מקס' 1/1000
  רזולוציה מקסימלית 3072x2304 פיקסלים
  דרגות רזולוציה (VGA עד מקס') 7
  וידאו 640x480 פיקסלים עם הקלטת קול וזום
  אחסון 27 מ"ב זיכרון פנימי, כרטיסי SD, xD
  מקור כוח 4 סוללות AA
  מידות 106x75x80 מ"מ
  משקל 306 גרם
   

   

  לדף המוצר באתר היצרן

   

  סקירות אחרונות

  מצלמת 12 מגה-פיקסל של אולימפוס 

  מצלמה סופר קומפקטית של Casio

   

  לכל סקירות המצלמות

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים