שתף קטע נבחר

הרב שמואל אליהו: לשקול הברית עם הדרוזים

ההתבטאויות האלה עשויות לחולל סערה: רב העיר צפת קורא לעשות חשיבה מחודשת ביחס לדרוזים וקובע כי "הם כרתו איתנו ברית, בתנאי שנהיה חזקים". עוד טוען הרב: "מערכת המשפט לא מעיזה לכפות עליהם את החוק"

"אם הדרוזים מרשים לעצמם להצביע בל"ד בהמוניהם, אם הדרוזים מרשים לעצמם לשרוף בתים של יהודים בפקיעין, אם הדרוזים שובים שוטרת יהודיה בלי לחשוש לחייהם - אנחנו אלה שצריכים לעשות חשיבה מחודשת" – כך קובע רב העיר צפת, הרב שמואל אליהו, מבכירי רבני הציונות הדתית, בעקבות אירועי פקיעין. במאמר שכתב לעלון תנועת "קוממיות" שיחולק מחר בבתי הכנסת, ומתפרסם לראשונה ב-ynet, טוען הרב אליהו כי הברית שכרתו בני העדה עם מדינת ישראל היא "על תנאי שנהיה חזקים", ואירועי העבר הוכיחו כי ברצותם הם בוגדים בה. בנוסף קובל הרב על אזלת ידה של מערכת המשפט, שלדבריו "אינה מעיזה לכפות עליהם את החוק".

 

במסגרת המדור "הבמה התורנית" של העלון נשאלו שלושה רבנים האם יש לראות בדרוזים בעלי ברית או שאירועי החודש שעבר הוכיחו כי הכלל "עשו שונא ליעקב" מתייחס גם אליהם.

 

בתשובתו מונה הרב שמואל אליהו כמה מקרים בהם נלחמו בני העדה ביהודי ארץ ישראל – כשעלו תלמידי הגר"א להתיישב בצפת ואחרי הרעש שפקד את העיר. "רעידת האדמה גבתה כל כך הרבה קורבנות והותירה כל כך הרבה פצועים כואבים, אך השכנים הדרוזים לא באו לעזור. הם באו ליהנות מפרי האסון, לרצוח, לחלל ספרי קודש, לשלול שלל ולבוז ביזה", כותב הרב. לטענתו, "בקום המדינה חל מהפך, הדרוזים הפכו להיות אוהבינו, לוחמים ומשרתים בצה"ל, ואפילו עלו לדרגות הגבוהות ביותר - אלופי משנה וסגני אלופים".

 

בהמשך מסביר הרב אליהו כי "הדרוזים תמיד הולכים עם החזק", ומזכיר כי בני העדה שגרו ברמת הגולן ביקשו תעודות זהות ישראליות אך שרפו אותן כשהסורים שלטו. "זה לא הסתכם בכך", ממשיך הרב להאשים: "אלוף משנה זהאר עטאף הרשה לעצמו לפגוע בחיילת יהודיה שתחת פיקודו. הוא לא פחד. הוא חזר על דפוס ההתנהגות של הדרוזים מימות עליית תלמידי הגר"א. לטענת הכותב אירועי פקיעין הוכיחו כי לא מדובר במעשה יחידים - "הפורעים ששרפו בתים של יהודים הפכו להיות גיבורים, אלה שהשיבו את הכבוד האבוד של הדרוזים למקומו".

 

"האמת היא שהבעיה היא לא שלהם. הבעיה היא שלנו", מסכם הרב אליהו, "אם הדרוזים מרשים לעצמם להצביע בל"ד בהמוניהם, אם הדרוזים מרשים לעצמם לשרוף בתים של יהודים בפקיעין, אם הדרוזים שובים שוטרת יהודיה בלי לחשוש

לחייהם, אנחנו אלה שצריכים לעשות חשיבה מחודשת. מלכתחילה הנאמנות שלהם הייתה 'על תנאי', על תנאי שנהיה חזקים. עכשיו שאנחנו משדרים חולשה - הם לא איתנו. הם מזהים שהכוח העולה הוא ערביי הגליל.

 

"מדינת ישראל נכנעת לערבים. מערכת המשפט לא מעיזה לכפות עליהם את החוק. בתים שנבנים על אדמת מדינה לא נהרסים, גניבת בקר וצאן וציוד חקלאי לא מטופלת במגזר הזה. מאז ועדת אור המשטרה מפחדת לטפל בפורעים שלהם. הם זיהו את החזק. הם הולכים עם החזק וזה לא אנחנו".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אביהו שפירא
הרב שמואל אליהו
צילום: אביהו שפירא
מומלצים