שתף קטע נבחר

עלו ברשת: תוכנה יומית חינם

תוכנת-מתנה אחת ביום, מדפסת תלת-מימדית תוצרת ישראל, הים נסגר לצורך הפסקת פיפי ורמי הויברגר בתפקיד יגאל עמיר. אתרים חדשים

מתנה אחת ביום

לפני שתסתערו בהמוניכם על האתר הזה, ועל מנת שתדעו להעריך אותו כראוי, דמיינו לרגע שאתם בני שבע, ושכל החלומות שלכם מרוכזים זה בצד זה על המדפים של טויז אר אס, אבל לצערכם הרב, הכניסה לגן עדן הזה שמורה רק לאירועים מיוחדים וליומולדת. ואז, פתאום מישהו בא ומציע

לכם לקבל בכל יום מתנה אחת, חינם, אבל כזו שהוא יבחר למענכם.

 

תחשבו על זה טוב כשתגידו בלבכם תודה לאיתן כספי שמצא למענכם את "המתנה היומית", חנות הצעצועים האולטימטיבית לחובבי תוכנות שימושיות, מאש-אפים, גאדג'טים מקוונים ושאר קשקושי רשת – שכל הסחורה שהיא מספקת היא חינמית לחלוטין, אבל לפרק זמן של יממה בלבד, 24 שעות בדיוק.

 

כל התוכנות שמוצעות בידי "המתנה היומית" מופצות ונמכרות בכסף מלא, אולם ביום שבו הן מוצעות כ"מתנה" ניתן להתקין אותן באמצעות המעטפת של תוכנת ההתקנה באתר - ולזכות במעין גרסת דמו נצחית, אולם רשמית, מלאה וחינמית.

 

תוכנת ההתקנה של האתר מייבאת את תוכנת "המתנה" מאתר היצרן או המפיץ, ובסיום התהליך מתקבל מספר הרישוי הרשמי של התוכנה בחלון קטן. את מספר הרישוי הזה צריך להזין לתוכנת "המתנה", לאתחל, לבצע רישום, - ולהתחיל לשחק בצעצוע החדש. ליתר ביטחון מומלץ לשמור את מספר הרישוי של תוכנת "המתנה".

 

אותו עיקרון מתקיים גם באתר-האח "המשחק היומי", שמציע הורדה של משחק יקר וחדש – חינם ליום אחד בלבד.

 

את התוכנות והמשחקים אפשר להוריד ולהתקין חינם אך ורק ביום בו הוצעו כ"מתנה". אין טעם להזין פרטים שגויים במכוון או לשנות תאריך במחשב האישי, שכן האתר מתאים את עצמו אך ורק לשעון באתר היצרן. היכנסו, ותבלו! (שלח: איתן כספי).

 

השימושיה

מקבץ אתרים וכתובות ששווה להכיר:

 

מדפסת תלת ממדית – צוות של חוקרים בארה"ב, שאותו מוביל הוד ליפסון, מדען ישראלי בוגר הטכניון, מציג במגזין אמריקני לטכנולוגיות את המדפסת התלת ממדית המהפכנית שעל פיתוחה הוא עמל. מדובר במדפסת שנועדה להמחיש תוכניות או שרטוטים מורכבים, ואשר בעזרת זרוע רובוטית היא יוצקת אותם מחומרים צמיגיים, שמתקשים ובסופו של דבר הופכים למודל תלת ממדי.

 

צוות החוקרים טוענים בסרט הזה כי הכוונה היא שבעתיד לא תצטרך ללכת ולרכוש מתקן או כלי פיזית, אלא פשוט לבחור אותם מהרשת, ולהדפיס אותם לעצמך בנוחות של ביתך. זה אמנם נשמע קצת בדיוני, אבל ראוי להדגיש שלפי שעה המדפסת החדשנית מצליחה לייצר גופים פשוטים בלבד, ונראה שיעברו עוד הרבה שנים עד שנוכל להדפיס לעצמנו פרארי ליום הולדת, או נניח, בת זוג מטיפוס אנג'לינה ג'ולי. (שלח: איתן כספי).

 

שומר שבעס – מפעילי אתרים שומרי מצוות נתקלים בבעיה הזו לא פעם: האם חלה עליהם חובה הלכתית לסגור את אתריהם בשבתות, כדי לא להיות שותפים לחילול שבת בידי יהודים שנכנסים לאתרים להם בשבת?

 

הפתרונות שנמצאו עד כה סיפקו רק מענה חלקי לעניין, משום שגם כאשר מנעו מפעילי האתרים את הכניסה בשבתות, הם עשו זאת על פי שעון ישראל, וכך סייעו לחילול השבת בידי יהודים ממקומות אחרים בעולם. בכך הם גם פגעו בהכנסות שלהם ובדירוג של האתר בגוגל. כעת באים מקימי האתר "שומר שבעס" ומציעים מערכת שתשתק את האתרים שומרי השבת בהתאם למיקומו של הגולש על פני כדור הארץ, וללו"ז השבת באותו מקום. המערכת הזו אופיינה הלכתית בידי רבנים, פותחה בידי מהנדס התוכנה אורן שקלים ומופעלת בידי "מפעל הלכה ברשת" של הרב יעקב יוסף.

 

עמוד ענן – מטיילים? שלחו לפניכם את עמוד הענן הזה. מפעילי אתר התוכנה המשובח הזה (בינתיים בגרסת בטא) מבקשים לייצר באמצעותו אנציקלופדיה גיאוגרפית נגישה ומקוונת של ישראל, שתספק חינם כלי יעיל לטיולי עומק בשטח. האתר מציג את תוכנת "עמוד ענן", המאפשרת ניווט על גבי מפות טופוגרפיות, מספקת מסלולי טיול מוכנים או מייצרת למען המשתמש מסלולים על פי נקודות ואתרים שהוזנו בה. התוכנה מתאימה למכשירי ניווט ייעודיים שמשווקת חברת רונלייט שמפעילה את האתר.

 

המפות שמופיעות כעת באתר הן מפה טופוגרפית בקנה מידה של 1:50,000 ומפת תיור בקנה מידה של 1:250,000. אפשר לעבור בין המפות או "לשוטט" במפה רציפה של ישראל, ואפשר גם להדפיס כקובץ PDF. השבילים המסומנים במפה נמדדו בידי על ידי אופנוע שטח בידי נעם מאתר מוטוטרקס ושבילים אחרים מופו רגלית בעזרת מכשיר ניווט. יפה. (שלח: אלי טובולסקי).

 

על ארבע

כמה קישורים נפלאים על חיות אנושיות יותר מאנשים:

 

חתול מעורר – אנימציה חמודה: חתלתול רעב מבין שאין די ביללות מתוקות כדי לספק לו ארוחת בוקר. (שלח: עמית פל).

 

תתעוררררר – ומצד שני: החתול העייף הזה נשאר אדיש גם לניסיונות המטורללים ביותר של בעליו להעירו.

 

רינג רינג – אנימציה: כך עונה תוכי רב-לשוני לטלפון באנגלית, הודית ועברית. פחחח..

 

ריקוד הציפורים – לתשומת הלב של הקורא צביקה הדר: הקקדו המדהים הזה פשוט נולד לרקוד. (שלח: אלדד גל).

 

רד לי מהגב – אידיוט אחד בבגדי אישה מתיישב על גב גמל ומנסה לאלצו לדהור. לרוע מזלו, הגמל לא בעניין של קרקס באותו בוקר, ומגיב בהפתעה רטובה.

 

עיניים שלי – זו אולי הציפור הכי קולית על פני כדור הארץ, אף שאין טעם להעתיק את מחול החיזור המפתיע שלה לחוג ריקודי עם.

 

ולא מיין – וזה מה שקורה בג'ונגלים כאשר חיות היער מגזימות בזלילת פרי עץ המארולה, שתוסס בקיבתן ויוצר אפקט זהה לזה של אלכוהול.

 

חדש בטיוב

מקבץ סרטונים חמים מאתרי שיתוף הווידאו בארץ ובעולם:

 

ג'רי הגדול – אם נתאמץ אולי נפגוש בימים האלה את ג'רי סיינפלד באיזה בית קפה תל אביבי, בוחן את היקפי המלצריות או גוער באיזה קוסטנזה צעקני במסגרת קידום סרטו החדש B Movie. אם לא נצליח, נסתפק בפרסומת המבריקה הזו שעשה למען HP.

 

מתרוממים בשחקים – הקטע המבריק הזה הוא צפיית חובה, ורצוי עד סופו: הבמאי הפרוע קוונטין טרנטינו מסביר מדוע המשמעות האמיתית של עלילת הסרט "אהבה בשחקים" עם טום קרוז ו-ואל קילמר, היא המאבק של הגיבור על ההומוסקסואליות שלו-עצמו, נוכח ההתנכלויות של חבורת הטייסים המטרוסקסואלים מסביבו. הוא מביא גם הוכחות קורעות מצחוק. (שלח: מישל דור).

 

שיכור לנצחאוהבים לשתות? צפו ובדקו אם יצא לכם אי פעם להיות עד כדי כך שיכורים. (שלח: שוקי לאה).

 

צבע שמן – קשה להאמין כמה עצומה כמות השמן שמכילה מנת צ'יפס רגילה לגמרי של רשת ההמבורגרים האהובה עליכם: הצייר פיל הנסון ממחיש זאת: הוא קונה מנת צ'יפס גדולה אחת, ומשתמש במקלות המשומנים שבה כדי לייצר ציור קיר שלם. צפו, והיזכרו בכל מנת צ'יפס שאכלתם עד כה. (שלח: גדעון נח).

 

כדור אנושיפרסומת אמריקנית יפהפיה לשירותי ביטוח, שמעוררת את התהייה איך, קיבינימאט, הם הפכו חצי עיר לכדור שלג אנושי? (שלח: יוסי גני).

 

טורן – הקומיקאי ג'והאן ליפוויץ' מבצע בפנטומימה קורעת מצחוק את להיט העבר "טורן" של נטלי אימברוליה, ומפתיע את הקהל באמצע השיר עם אורחת מיוחדת, שמשתפת איתו פעולה ברצון. (שלח: עמית פל).

 

רולינס מקפיא – וידאו פרטי שצולם בביתו המשונה של הרוקר הנרי רולינס, ומעלה ממצאים מקפיאי דם במקפיא הביתי שלו. (שלח: עמית פל).

 

הפסקת פיפימתיחה ישנה שאיכשהו עדיין מסתובבת באימיילים: המציל דורש מהנופשים בבריכה לצאת לחמש דקות לצורך הפסקת פיפי, ומדהים את כולם בשחרור עצמי פומבי.

 

האיש הצועק – גם זה סוג של מתיחה, וכמו כל יצירה קומית מטופשת שמגיעה מיפן, קשה לקבוע אם היא יותר מצחיקה או יותר מבאסת.

 

חיוכו של הרוע – ואחרון ולא חביב: המונולוג הסרקסטי של רמי הויברגר בתפקיד יגאל עמיר, ששודר לראשונה בחמישיה הקאמרית ב-1996. בעת ששודר לראשונה נראה בלתי אפשרי ומופרך, ואף זעזע את הצופים. איכשהו, 11 שנים אחרי הוא נראה רלוונטי מתמיד. (שלחה: נועה בן שבת).

 

ייתכן כי חלק מהאתרים לא יהיו זמינים עקב עומס גולשים

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מדפסת תלת מימדית עם זרוע רובוטית
מומלצים