שתף קטע נבחר

אתם עוד תראו שצדקנו

"אנחנו קבוצה איכותית, נבחרנו כדי להוביל, והעם יילך כבר אחרינו, החלוצים בראש המחנה. אם אנחנו דואגים איש לרעהו זה רק מתוך אחריות לכלל הציבור ולא בגלל הסתגרות או התנשאות". אורי אורבך סבור שלא משנה מי - זאת אותה המנגינה

כן, אנחנו יודעים יותר טוב מכולם מה טוב לעם ישראל, ואנחנו לא מתביישים לומר זאת. אנחנו קבוצה איכותית, אנחנו נבחרנו כדי להוביל, והעם יילך כבר אחרינו, החלוצים בראש המחנה. אם אנחנו דואגים איש לרעהו זה רק מתוך אחריות לכלל הציבור ולא בגלל הסתגרות או התנשאות. אין עתיד למדינת ישראל אם לא תפעל לפי חזון הנביאים ועל פי מורשת ישראל. העם נושא אלינו עיניים ומעריך את פועלנו. הרי במעשינו אנחנו מגשימים יותר מכל את הסמל המרכזי של הריבונות במדינת היהודים ובירושלים. ואנחנו לא המתנחלים, אלא שופטי בית המשפט העליון.

 

ואם לא ישמעו בקולנו, אם לא יעריכו את הדבקות שלנו בערכים הבסיסים של המורשת, אם לא יבינו כי ללא ההקפדה על כל תו ותג, לא תהיה פה בכלל מדינה. אם לא יבינו כי גם למיעוט שכמונו יש יכולת להוביל את החברה למקום טוב וצודק יותר, לא תהיה לנו הארץ הזו. אף שאנחנו סובלים לא פעם מיחס מזלזל, ואף שבממשלה מנסים בעיקר לאחרונה להצר את צעדינו, בתוך-תוכם כולם מתפללים: "השיבה שופטינו כבראשונה". ואנחנו לא שופטי בית המשפט העליון, אלא החרדים.

 

לנו למשל אין כל ספק כי אם לא נפעל על פי הפסוק "חוקה אחת תהיה לכם ולגר הגר בתוככם", נאבד לגמרי את זהותנו היהודית. למרות שהרוב לא סבור כמונו, יבוא יום וכולם יודו כי הדרך שלנו היא הדרך הטובה לעם ישראל. דברים שפעם היו נחלתם של מתי-מעט נער יספרם, הפכו להיות מובנים מאליהם גם לאנשים שהיו מאוד רחוקים. כן, אולי שונאים אותנו, אולי חושבים שאנחנו מתנשאים, אולי סבורים שאנחנו למרות מספרנו הקטן יחסית, מובילים ומשפיעים יותר מדי. אבל כל זה נובע מדאגה לעתידו של העם בישראל. ואנחנו לא החרדים, אלא דווקא השמאלנים.

 

כן, הרוב לא חושב בדיוק כמונו, אבל המציאות מוכיחה יום-יום את צדקת דרכנו. כל המחשבה כאילו אפשר יהיה להתעלם מהמצב באזור ובעולם, כאילו בריחה מאחריות ופתרונות קלים יובילו אותנו אל עבר שלום וביטחון, התגלו כאשליה כואבת. אנחנו משלמים בדמים על כך שאנחנו מסרבים להבין כי ללא הפתרון הנכון בינינו לבין הערבים, תהיה פה שוב מלחמה ושוב נשלם בקורבנות. ואנחנו לא השמאלנים, אלא דווקא המתנחלים.

 

וכך נמשכת השרשרת, גלגל חוזר. כל טקסט מתאים לכל מיגזר ולכל קבוצה. זו אותה המנגינה. המתנחלים והשמאלנים, השופטים והחרדים, הליברלים והשמרנים. כולם צודקים, כולם יודעים יותר טוב מה נכון, כולם מיעוט נרדף ולא מוערך, כולם מבטאים את הצדק ואת היהדות ואת הדאגה למדינה. אתם עוד תראו שצדקנו. ואני לא אומר את זה כאחד שאין לו דעה, אלא דווקא כאחד שיודע בדיוק מה צריך לעשות.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
העליון. הצדק איתנו
צילום: דודי ועקנין
עולים למאחז. כי הצדק איתנו
צילום: איי אף פי
צילום: מוטי סנדר
פעילי שמאל. בשביל העתיד
צילום: מוטי סנדר
צילום: ישראל ברדוגו
החרדים. למען עם ישראל
צילום: ישראל ברדוגו
מומלצים