שתף קטע נבחר

הבוקר: ההצבעה על דחיית ההעלאה בשכר המינימום

ועדת העבודה והרווחה תצביע על הצעת האוצר לדחות ליולי 2008 את העלאת שכר המינימום ב-140 שקל שתוכננה לדצמבר השנה. ח"כ אמיר פרץ דורש מחברי ועדת העבודה והרווחה למחוק את הצעת האוצר לדחות את תשלום תוספת השכר: "הדחייה תפגע במיליון עובדים"

ועדת העבודה והרווחה של הכנסת תקיים הבוקר (ג') את ההצבעה המכרעת על הצעת האוצר לדחות ליולי 2008 את העלאת שכר המינימום שנקבעה לדצמבר השנה.

 

על פי ההסכם שהושג בעת הצטרפות העבודה לממשלת אולמרט סוכם על העלאת שכר המינימום בשלבים ל-4,600 שקל. בדצמבר השנה אמור היה שכר המינימום לעלות ב-140 שקל, ואולם במסגרת חוק ההסדרים ל-2008 דורש האוצר לדחות את תשלום התוספת ליולי 2008.

 

ח"כ עמיר פרץ (עבודה) דרש היום מחברי ועדת העבודה והרווחה למחוק על הסף את הצעת האוצר מחוק ההסדרים לדחות בחצי שנה את תשלום התוספת השלישית לשכר המינימום, שאמורה להינתן לעובדים במשכורת דצמבר. הוועדה מכינה סעיף זה של החוק לקריאה שנייה ושלישית, וחבריה שנכחו בדיון תמכו בטענת פרץ שמדובר ב"מעשה שלא ייעשה" של ביטול חוק (להגדלת שכר המינימום) שהתקבל כדין בכנסת.

 

פרץ אמר שדחיית התשלום המתוכננת למשכורת יולי 2008 תוריד לטמיון את הישגי החוק ותפגע במיליון עובדים. לדבריו, היא גם מנוגדת להסכם הקואליציה עם העבודה לפיו מלבד תשלום זה צפויה עוד תוספת של 250 שקל לשכר המינימום ב-2008, כך שהשכר יגיע לכ-4,600 בחודש, שהם שווי ערך ליעד של 1,000 דולר שהציב פרץ בעת חתימת ההסכם באפריל 2006.

 

פרץ הזהיר כי המעסיקים שלא ישלמו את התוספת השלישית (140 שקל) במשכורת דצמבר עוברים על החוק. לדבריו, אין קשר בין התוספת המתוכננת לתקציב 2008 עליו חל חוק ההסדרים, והאוצר מנסה כאן לזרות חול בעיני הציבור בתרגיל חשבונאי. "משכורת דצמבר אמנם ניתנת בפועל בינואר, לאחר מועד אישור החוק, אבל היא חלק מתקציב דצמבר 2007 מתוקף החוק שהתקבל לפני שנה, וכל חשבי השכר כבר לקחו אותה בחשבון. מה שקורה כאן זה תרגיל לא סימפטי ומחזה תעתועים", הדגיש פרץ.

 

נציג האוצר, אייל אפשטיין, אמר שדחיית התשלום נועדה לחסוך 115 מיליון שקל. הוא הזכיר שכוונת האוצר היתה לדחות את התשלום בשנה ולחסוך 230 מיליון שקל אבל בהסכמת ההסתדרות וארגוני המעסיקים התפשרו על מחצית תקופת הדחייה והחיסכון.


פורסם לראשונה 26/11/2007 13:42

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עמיר פרץ. הקרב על השכר
צילום: גיל יוחנן
מומלצים