שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  מהגר בעל כורחו

  האמן פיליפ רנצר מדבר על יצירתו ועל ימיו הראשונים בארץ, כמהגר בנס ציונה. מתוך הסדרה החדשה "סיפור מסגרת - 100 שנים של אמנות בישראל", שמוקרנת כעת בסינמטקים ברחבי הארץ

   

   

  בסדרת הקרנות חגיגית בסינמטקים של תל אביב, ירושלים, חיפה ושדרות, בהנחיית שירי ארצי, תיחשף לציבור הסדרה התיעודית "סיפור מסגרת – 100 שנים של אמנות בישראל", שכתבה, ערכה וביימה רונית וייס ברקוביץ.

   

  הסדרה "סיפור מסגרת" עוסקת במאה שנות אמנות בישראל, תוך נגיעה בפצעים ובעימותים של ההוויה הישראלית: הגירה, גלות, החלום הציוני, משברים אידיאולוגיים, מתח בין מזרח ומערב, בין פרטי וציבורי, בין מרכז לשוליים. עשרת פרקי הסדרה בנויים סביב חתך של נושאים אשר יוצרים מיפוי של הסוגיות בהן עוסקת האמנות הישראלית. סיפורה של האמנות שנוצרה בהקשר כל נושא נע בין סיפורם האישי של האמנים לאמנות שלהם, בין מקומות, סגנונות ותקופות שונות בהיסטוריה המקומית. פרקי הסדרה מכילים קטעי ארכיון נדירים וחומרי תיעוד מהאוסף הפרטי של האמנים ומלווים בקריינות של קובי מידן.

   

  את הסדרה הפיקו אילן דה פריס ואילת הראל ביוזמה ובמימון של מועצת הפיס לתרבות ולאמנות, בשיתוף עם ערוץ 2, וגשם תקשורת. על עריכת התוכן אחראית רותי דירקטור.

   

  במפגש הראשון, שיתקיים ביום שישי 30.11 בשעה 11 בסינמטק חיפה, יוקרנו שני הפרקים הראשונים של הסדרה: "מה נשמע בבית" ו"העמק הוא חלום". במפגש יתארח האמן גל וינשטיין, מן הבולטים שבדור האמנים הצעיר. וינשטיין מטפל במושגי היסוד שהועלו בפרקים מתוך קשר עמוק למקום ובאופן שמעניק לצופה זווית התבוננות ייחודית עליהם.

   

  מועדי ההקרנות נוספות:

   

  • חיפה: 30.11.07, יום ו', 11:00

   

  • ירושלים: 8.12.07, שבת, 11:00

   

  • שדרות: 13.2.08, יום ד', 19:30

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים