שתף קטע נבחר

גוגל ירוקה: מקימה קבוצה לפיתוח אנרגיות חלופיות לפחם

החברה הודיעה היום על יוזמה אסטרטגית חדשה לפיתוח חשמל מאנרגיה מתחדשת שתהיה זולה יותר מאנרגיה המופקת מפחם

גוגל הודיעה היום (ג') על יוזמה אסטרטגית חדשה לפיתוח חשמל מאנרגיה מתחדשת שתהיה זולה יותר מאנרגיה המופקת מפחם. היוזמה החדשה, הקרויה בשם RE<C, תתמקד בעיקר בטכנולוגיות תרמו סולריות מתקדמות, גישות חדשניות לאנרגיות רוח ומערכות גיאו-תרמיות ומערכות נוספות פורצות דרך.

 

פחם מספק 40% מהחשמל בעולם. גזי החממה שהוא מייצר מהווים אחד הקשיים הסביבתיים הגדולים ביותר. יצירת אנרגיה מתחדשת זולה יותר מפחם תהיה חלק מרכזי בהפחתת פליטות גזי חממה ברחבי הגלובוס. נוסף על כך, היא תאפשר לגוגל ולחברות טכנולוגיה נוספות לייצר אנרגיה באופן עצמאי ללא תלות ברשת החשמל.

 

"רכשנו מומחיות בתכנון ובניית מתקנים עתירי אנרגיה בקנה מידת גדול כאשר בנינו את מרכזי החישוב היעילים שלנו", אמר לארי פייג', מייסד משותף של גוגל ונשיא לענייני מוצרים בחברה. "אנו מעונינים ליישם את אותה יצירתיות וחדשנות גם להתמודדות עם האתגר הקריטי שביצירת אנרגיה מתחדשת זולה בקנה מידה גדול".

 

לדברי פייג', החברה פיתחה טכנולוגיות שיכולות להבשיל ליכולות תעשייתיות לספק חשמל זול יותר מאשר באמצעות פחם. למשל, טכנולוגיה תרמו-סולרית, המפיקה אנרגיה מתחדשת שתהיה זולה מפחם. החברה מתעניינת בטכנולוגיות מתפתחות אחרות, בעלות פוטנציאל כלכלי וירוק.

 

פייג' הוסיף כי מטרת החברה היא לייצר אנרגיה מתחדשת בקיבולת של 1 גיגה-ואט, שיכולה לספק די אנרגיה לעיר בגודלה של סן פרנסיסקו ותהיה זולה יותר מפחם. "אנו אופטימיים שניתן להשיג מטרה זאת תוך מספר שנים ולא תוך כמה עשורים", הוא אמר.

 

"אם נשיג מטרה זו, תיווצר אפשרות לספק חלק ניכר מצורכי האנרגיה בעולם ממקורות מתחדשים ולהפחית באופן משמעותי את פליטת הפחמן. כמובן, שאנו גם צופים שבנוסף זה גם יהיה עסק טוב בעבורנו".

 

"אנרגיה מתחדשת זולה איננה רק קריטית לסביבה, אלא גם חיונית להתפתחות כלכלית במקומות רבים בהם האנרגיה הזמינה, מכל סוג שהוא, היא מוגבלת", הוסיף סרגיי ברין, מייסד-שותף בגוגל ונשיא הטכנולוגיה בחברה.

 

בין החברות הנוטלות חלק ביוזמה היא eSolar, המתמחה באנרגיה תרמית-סולרית, המחליפה את הדלק במתקני כוח מסורתיים בחום המיוצר מאנרגיה סולרית; Makani Power, המייצרת טכנולוגיות מבוססות אנרגיית רוח מגובה רב, שמטרתן לרתום את מקורות הרוח החזקים ביותר. על פי הערכה, חלקיק מאנרגיות הרוחות הגבוהות הגלובאליות יספיק כדי לספק את כל צורכי החשמל הגלובליים.

 

יוזמות קודמות

באביב האחרון הודיעה גוגל על מחוייבותה לקזז את השפעתה הפחמנית לניטראלית משנת 2007 והלאה והיא בדרך להשיג מטרה זו. לשם כך נקטה החברה בצעדים משמעותיים להפחתת טביעת הרגל הפחמנית שלה ולהאצת שיפורים בטכנולוגיות ירוקות ובכללן פיתוח טכנולוגיות חדשניות בתחום היעילות האנרגטית לאספקת אנרגיה וצינון מרכזי המיחשוב שלה בארה"ב וברחבי העולם; אספקת אנרגיה לקמפוס שלה במאונטיין-וויו באמצעות קולטן סולרי תעשייתי בסדר גודל של 1.6 מגהואט, מהגדולים בארה"ב; האצת פיתוח ואימוץ כלי רכב נטענים באמצעות מיזם RechargeIT, כולל הצעות להשקעה בסך 10 מיליון דולר.

 

נוסף על כך, החברה הצטרפה לגורמים מובילים אחרים בתעשייה כדי להקים את יוזמת Climate Savers Computing, קונסורציום שתומך ומקדם ייצור ושימוש במחשבים ושרתים החוסכים באנרגיה. 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אנרגיית רוח. אחת הטכנולוגיות שגוגל תקדם
צילום: index open
מומלצים