שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  אחמדי-נג'אד: אנאפוליס נולדה מתה
  יום לאחר שישראל והפלסטינים החליטו לחתור להסכם קבע עד סוף 2008, קובע נשיא איראן כי ועידת אנאפוליס "נולדה מתה" מאחר שהושתתה על בסיס פוליטי רעוע. הוא חזר על תחזיתו כי המשטר הציוני "נדון להיעלם" משום שהוא "דוגל בתוקפנות, בשקרים, בפשע ובעוולות"

  נשיא איראן, מחמוד אחמדי-נג'אד, התנבא היום (ד') כי "ישראל לא תתקיים לאורך זמן", ומתח ביקורת על ועידת השלום שנערכה באנאפוליס.

   

   

  "יהיה זה בלתי אפשרי שהמשטר הציוני ימשיך להתקיים", אמר אחמדי-נג'אד בתום ישיבה שקיים עם שריו. הוא טען כי "משטר זה, שנוסד על תוקפנות, שקרים, פשע ועוולות - דינו להיעלם". אחמדי-נג'אד הוסיף כי ועידת אנאפוליס, שאליה איראן לא הוזמנה, "נולדה מתה", מאחר שהושתתה על בסיס פוליטי רעוע.

   

  מוקדם יותר הודיעו נציגי חמאס, ג'יהאד ושאר ארגוני הסירוב המתכנסים בטהרן כי לוועידת אנאפוליס "אין שום השפעה או תפקיד בפלסטין". אחד מיועציו של חמינאי, המנהיג הרוחני בטהרן, אמר: "אלה שמשתתפים בוועידת אנאפוליס לא עשו דבר לטובת הפלסטינים". הוא הוסיף כי הצטרפותה של סוריה לוועידה עלולה להשפיע לרעה על קשריה עם טהרן. היועץ, שריעת-מדארי, הוסיף כי טהרן מתנגדת לוועידת אנאפוליס, מכיוון שלמפת האזור אין מקום למה שמכונה "ישראל". בסיכומו של דבר, הוא אמר: "מוועידת אנאפוליס לא ייצא דבר. זהו רק קוקטייל".

   

  ביום ראשון, לפני פתיחת הוועידה, אמר אחמדי-נג'אד כי "ועידת השלום אינה

  משתלמת לאומה הפלסטינית המדוכאת. היא רק מספקת תמיכה בכובש הציוני". הנשיא האיראני גם הביע צער על כך "שכמה מנהיגים סביבנו החליטו להשתתף בוועידה, כאשר ועידות קודמות דומות הוכיחו כי הן אינן משתלמות בסופו של דבר".

    

  זו אינה הפעם הראשונה שאחמדי-נג'אד מדבר על התמוטטותה העתידית של ישראל: בינואר האחרון קבע הנשיא האיראני כי הוא "בטוח שבקרוב מאוד המשטר הציוני יתמוטט" ועוד קודם לכן פסק כי ישראל נמצאת "במסלול התרסקות" וכי היא צפויה להתמוטט "כמו ברית המועצות".

   

  בהצהרת הוועידה, שאותה הקריא נשיא ארצות הברית ג'ורג' בוש אתמול בערב, נקבע לוח זמנים לחתירה להסכם קבע עד סוף שנת 2008. המשא ומתן יחל בעוד שבועיים, ב-12 בדצמבר.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  אחמדי-נג'אד. בסיס פוליטי רעוע
  צילום: איי אף פי
  מומלצים