שתף קטע נבחר

קרב חתולים בבית המשפט בתל אביב

דיון משפטי בעניינם של לוכדי חתולים משוטטים הפך לעימות קולני בין שני ארגוני בעלי חיים. אנשי "תנו לחיות לחיות" טענו כי באגודת "צער בעלי חיים בישראל - תל אביב" מרדימים חתולים שנלכדים בעיר במספרים גדולים. "צב"ח - תל אביב" טענו כי הם פועלים על פי חוק. בתום הדיון הוחלט: הלוכדים יוכלו להמשיך בעבודתם, אך את החתולים יידרשו להביא ל"תנו לחיות לחיות"

דיון משפטי בעניינם של שלושה לוכדי חתולים משוטטים הפך היום (ה') לזירת התגוששות בין שוחרי בעלי חיים משני צידי המתרס - אלה המתנגדים לפעילותה של אגודת "צער בעלי חיים בישראל - תל אביב" ומנגד אלה התומכים בה. ברחבת בית משפט השלום הפגינו עשרות פעילים למען בעלי חיים כשהם נושאים שלטי מחאה נגד האגודה ולוכדי החתולים; מנגד הפגינו פעילים אחדים בעד האגודה. 

 

 

הרקע לעימות היה צו מניעה שהוצא נגד שלושה לוכדי חתולים משוטטים והאגודה, בטענה כי החתולים שנלכדים ומובאים לאגודה מורדמים על ידי אנשיה בניגוד לחוק. בתום הדיון המשפטי הטעון החליטה השופטת ריבה ניר כי על שניים משלושת לוכדי החתולים ייאסר להעבירם לידי אגודת "צער בעלי חיים בישראל - תל אביב". הם יידרשו למסור אותם לעמותת "תנו לחיות לחיות" או לעמותת "נוח". נגד לוכד החתולים השלישי נותר צו המניעה בעינו. למורת רוחם של חלק מהפעילים במקום, השופטת לא הפסיקה את פעילותה של "צער בעלי חיים בישראל - תל אביב", והאגודה תוכל להמשיך ולתפקד תחת מגבלות.

 

הטענה: צב"ח מרדימים חתולים

כבר שנים טוענים אוהבי בעלי חיים כי "צעד בעלי חיים בישראל - תל אביב" ממיתה מספר גדול של בעלי חיים המובאים אליה. באגודה אמרו כל העת שהם פועלים על פי חוק, ושכל הרדמת בעל חיים נעשית על פי היתר של וטרינר הרשות המקומית.

 

לאחרונה הגישה "תנו לחיות לחיות" המיוצגת על ידי עו"ד ערן לב, בקשה לצו מניעה נגד שלושת לוכדי חתולים שעבדו עם "צב"ח - תל אביב", בטענה כי הם פועלים בניגוד לחוק צער בעלי חיים ומביאים את החתולים למתקן האגודה, שם הם מורדמים. הבקשה התקבלה ואוהבי בעלי החיים קיוו כי בכך יצליחו להביא להפסקת פעילות האגודה, שלטענתם הורגת בעלי חיים במקום לתת להם מקלט ולנסות ולמצוא להם בתים מאמצים.

 

לדיון היום על צו המניעה באו עשרות פעילים, ביניהם דמויות מוכרות כמו הזמר אביב גפן, השחקניות שירה וילנסקי, מיכל גבריאלוב ("האלופה") והרקדנית רונה-לי שמעון. הדיון באולם הצפוף היה סוער, ולאחר חילופי דברים קולניים בין הצדדים החליטה השופטת להוציא את כל הצופים מהאולם.

 

המשך הדיון התקיים בדלתיים סגורות ובסופי ביטלה השופטת את צו המניעה הזמני, ואיפשרה לשניים מתוך שלושת לוכדי החתולים להמשיך בפעילותם. ועם זאת קבעה השופטת כי הם לא יוכלו להביא את החתולים המשוטטים למתקן "צב"ח - תל אביב" אלא למתקני "תנו לחיות לחיות" או למקלט של ארגון "נוח". שני ארגוניo אלה הסכימו לקבל לידיהם את החתולים, להעניק להם טיפול רפואי, לסרס או לעקר אותם ואז להשיב אותם למקום בו נלכדו.

 

בנוגע ללוכד החתולים השלישי, אבי סעד, קבעה השופטת כי הצו האוסר עליו ללכוד חתולים יישאר על כנו עד להחלטה הסופית של בית המשפט שתינתן בקרוב.

 

צב"ח: נמשיך למנוע צער מבעלי חיים נטושים

עו"ד נגה ויזל שייצגה את לוכדי החתולים הביעה סיפוק מההחלטה: "לשמחתי, הצו שפגע להם בפרנסה בוטל והם יוכלו להמשיך ללכוד חתולים. כל עוד הצו ישאר על כנו, על 'תנו לחיות לחיות' לקבל את החתולים ולטפל בהם. אנו מרוצים מאוד מן ההחלטה".

  

גדי ויטנר, מנכ"ל "צער בעלי חיים בישראל - תל אביב" היה גם הוא שבע רצון מההחלטה: "האגודה פועלת על פי חוק ורק על פי הנחיות שהיא מקבלת מהרופאים הרשותיים, ובהם גם חברת "מגן לחתול". האגודה תמשיך לעסוק במטרה החשובה מכל: למנוע צער מבעלי חיים נטושים ולא רצויים. רק בשביל זה אנחנו כאן".

 

ויטנר אמר כי הוא מצר על בזבוז כספי האגודה, המבוססים על תרומות, שהופנו למימון המאבק המשפטי. "במקום שהתרומות יושקעו ברווחת בעלי החיים, עמותת 'תנו לחיות לחיות' גרמה לכך שהם ילכו לעורכי דין ומשרדי חקירות. לצערי, בית המחסה של העמותה זקוק לשיפור גדול ואני מקווה כי הם אכן יטפלו בהתאם לחוק בכל כמויות החתולים שיילכדו ויגיעו אליהם". 

 

בעמותת "תנו לחיות לחיות" ציינו בעקבות החלטת השופטת כי  "במקום ש'צער בעלי חיים בישראל - תל אביב' תפעל להצלת בעלי חיים ותטפל בהם, היא הורגת אותם ללא רחמים", אמרת ענת רפואה, פעילת העמותה.

 

"היא משמשת כחצר האחורית של השירותים הווטרינרים בישראל. זו עמותה שהורגת אלפי כלבים ועשרות אלפי חתולים מדי שנה. אין הצדקה לקיומה. לחתולים יש את הזכות הבסיסית לחיות, ו'צער בעלי חיים' חוטפים אותם מהרחוב. חבל שהאג'נדה שלהם היא כי חתול וכלב שאין לו בעלים, מותו עדיף על חייו".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הטענה: בצב"ח מרדימים חתולים
צילום: ירון ברנר
צילום: ארז ארליכמן
הכל על פי החוק. ויטנר
צילום: ארז ארליכמן
תנו לחיות לחיות: נמשיך במאבק
צילום: ירון ברנר
מומלצים