שתף קטע נבחר

סקר: הליכוד מתחזק, הגמלאים נמחקים

לפי סקר שערך מכון "דחף" עבור ידיעות אחרונות, אם הבחירות היו מתקיימות היום - הליכוד היה מקבל 29 מנדטים, העבודה 22 וקדימה 12. התמיכה בליכוד ובקדימה גדלה, ואילו ברק סופג מכה. הגמלאים נמחקים, והירוקים בפנים

הליכוד עם בנימין נתניהו שומר על הובלה במערכת הפוליטית, גם אחרי ועידת אנאפוליס - כך מגלה סקר שערך מכון "דחף" בהנהלת ד"ר מינה צמח עבור "ידיעות אחרונות". לו היו מתקיימות היום בחירות לכנסת, היה מקבל הליכוד 29 מנדטים - בשניים יותר מאשר בסקר שנערך ביוני האחרון. קדימה מתחזקת בשלושה מנדטים לעומת הסקר מיוני ל-12 מנדטים מביכים. העבודה נחלשת בשלושה מנדטים ל-22. ומה קורה עם הגמלאים? הם נמחקים מהמפה.


 

ש"ס יורדת ל-10 מנדטים, ישראל ביתנו ממשיכה להיחלש ל-8 מנדטים, גם המפד"ל-האיחוד הלאומי יורדת ל-7 מנדטים. יהדות התורה שומרת על 6 מנדטים, כמו בסקר הקודם, אחריה מרצ עם 5, המפלגות הערביות עם 10 והירוקים חוצים את אחוז החסימה ומתייצבים עם שלושה מנדטים. מספר קולות השווה ל-8 מנדטים טרם החליטו. ממצאי הסקר מבוססים על תשובותיהם של 500 איש המהווים מדגם מייצג של האוכלוסיה. טעות הדגימה המירבית - 4.5%.

 

ראש הממשלה, אהוד אולמרט, עדיין מגרד את התחתית מבחינת אהדת הציבור, אבל שיעור האזרחים הסבורים שהוא מתאים לתפקידו זינק מ-5% בסקר ביוני ל-14% לאחר פסגת אנאפוליס. התמיכה באהוד ברק צנחה מ-25% ל-17%. בנימין נתניהו שומר על כוחו בצמרת הטבלה עם 34%.

 

ראש הממשלה נשאל בראיון לנחום ברנע ושמעון שיפר, שליחי ידיעות אחרונות לוושינגטון, האם הוא לוקח בחשבון שישראל ביתנו וש"ס ייפרשו ממשלתו: "אני לא חושב שצפוי משבר פוליטי פנימי. בעיני, איווט ליברמן הוא האיש הכי חכם בפוליטיקה הישראלית. ההצטרפות שלו לממשלה היא דוגמה טובה. לכאורה הוא פעל בניגוד לאינטרס שלו.

 

"הוא הצטרף לממשלה כשהיתה במצב הקשה ביותר, ממשלה שדעותיה אינן שלו ושכולם אומרים שימיה ספורים. הוא הבין שכוחות פוליטיים משפיעים כשהם במקום שבו מתקבלות ההחלטות. כשאתה נגרר לאופוזיציה, אתה עלול לאבד מהלגיטימיות שלך. אני בונה על חוכמתו. אני מעריך שגם בעתיד הוא יעמוד בפיתוי לעזוב. מה גם שהוא שותף להחלטות שבהן הוכיחה הממשלה שיש לה עוז לעשות דברים ששום ממשלה קודמת לא העזה לעשות".

 

הראיון המלא מתפרסם ב"מוסף לשבת" של ידיעות אחרונות   

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עופר עמרם
מקום בצמרת. בנימין נתניהו
צילום: עופר עמרם
עדיין מדדה מאחור. אולמרט
צילום: איי אף פי
ברק יורד
צילום: אלון רון
מומלצים