שתף קטע נבחר

ברק: לא אצא מהממשלה רק בגלל התלהמות

בישיבת סיעת העבודה, החל יו"ר המפלגה להכין את הקרקע להישארות מפלגתו בממשלה, גם לאחר פרסום דו"ח וינוגרד המלא: "לא אצא מהממשלה רק בגלל התלהמות של החברים. אצא כשאדע שאנחנו ננצח". הוא תקף חברים במפלגה ש"מוסרים ליריבים"

יו"ר העבודה, שר הביטחון אהוד ברק, מכין את הקרקע בציבור להישארות העבודה בממשלה, לאחר פרסום דו"ח וינוגרד המלא: "לא אצא מהממשלה רק בגלל התלהמות של החברים. אצא כשאחשוב שיש לנו סיכוי לנצח. אני מתכוון להחליט אם ומתי יוצאים מהממשלה", אמר היום (ו') בישיבת סיעת העבודה.

 

לאחר ועידת אנאפוליס, נשמע ברק פסימי: "אם לא יהיה שלום ב-2008, אז זה לא בגללנו. יש רוב דומם שרוצה שלום. עם זאת, הציבור מפוכח. הבעיה לא אצלנו. אני ראש מחנה השלום אבל גם אחראי על הביטחון".

 

במהלך הישיבה פרץ ויכוח סוער בין אהוד ברק לעמיר פרץ. פרץ האשים את ברק בכך שמפלגת העבודה נראית רע בגללו. "אין שחקנים בלי קפטן שמוסר", אמר פרץ לברק. "הקפטן צריך לחשוב אם הוא רוצה שחקנים. אתה לא משתף את השחקנים שלך".

 

הוא הוסיף ותקף: "תראה מה עשית לסנה, למרציאנו. מזל ששינינו את עמדתך בעניין אנאפוליס. מה שקורה היום זה שאנחנו נראים רע, גם בכנסת וגם בציבור. אתה הופך כל דבר לוויכוח אישי". ברק ענה: "צריך לאחד ידיים ולעבוד כמו קבוצת כדורגל, שאחד מוסר לשני. פה מוסרים לשחקנים של הקבוצה השניה. ברק סירב להיכנס לוויכוח קולני עם פרץ: "יכול להיות שאתה צודק. צריך להיות ויכוח בתוכנו".  

 

השר בנימין בן אליעזר סיפק שוב גיבוי לברק, ואמר כי אסור לעבודה לצאת מהממשלה: "אם נצא, נמות צודקים". גם השר שלום שמחון אמר כי "המפלגה לא תוכל לצאת מהממשלה כאשר יש תהליך שלום. הציבור לא יסלח לנו". לעומתם, תקף חבר הכנסת אופיר פינס בחריפות את התנהלות מפלגתו: "הכל התפרק במפלגה. אין כלום - לא אג'נדה, לא סדר יום. אתם אומרים שיש לנו נבחרת טובה, אבל אין לנו כלום. אנאפוליס זה בסך הכל להרוויח עוד שנה פוליטית. בסיפור של פרידמן, השפילו אותנו".

 

סקר מכון דחף ו"ידיעות אחרונות" שפורסם היום מספק עדות נוספת למצבה העגום של העבודה. הליכוד עם בנימין נתניהו שומר על הובלה במערכת הפוליטית, גם אחרי ועידת אנאפוליס. לו היו מתקיימות היום בחירות לכנסת, היה מקבל הליכוד 29 מנדטים - בשניים יותר מאשר בסקר שנערך ביוני האחרון. קדימה מתחזקת בשלושה מנדטים לעומת הסקר מיוני ל-12 מנדטים מביכים. העבודה נחלשת בשלושה מנדטים ל-22. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נשאר בממשלה. אהוד ברק
צילום: גיל יוחנן
ספג ביקורת מעמיר פרץ
צילום: חיים צח
מומלצים