שתף קטע נבחר

השיר הזה שלך

הרבה יוצרים משובחים הגיעו לעשות כבוד לזכרו של עלי מוהר בערב שייצג בכבוד משועשע את המרכיבים הבולטים בהווייתו: תל אביב, פריז, הפועל תל אביב וכמובן אהבה. תימורה לסינגר נפעמה

באמצע השיר "העיקר זה הרומנטיקה", תוך כדי שירה, התקדרו פתאום פניו של גידי גוב. לכמה שניות הוא התכנס בעצמו ונאנח אנחה קטנטונת, אולי היכה בו האובדן. זה היה רגע יוצא דופן במופע לזכרו של עלי מוהר, משום שבתיאטרון "תמונע" הצליחו לחולל שמחת מפגש מחודש עם היוצר.

 


גידי גוב על הבמה ב"תמונע". נאנח אנחה קטנטונת (צילומים: ענת מוסברג) 

 

המופע ייצג בכבוד משועשע את המרכיבים הבולטים שאפיינו את מוהר: התל אביביות שלו, פריז, הפועל תל אביב וכמובן אהבה - על קשת מצבי הצבירה שלה. עידן אלתרמן, שהנחה בחן לא פורמלי, הקריא בין שיר לשיר קטעים שכתב מוהר בטורו הנודע "מהנעשה בעירנו", שנתן לעיתון "העיר" את טעמו בימים שעוד היה לו טעם.

 

בין המילים הכתובות היו המילים המושרות והזמרים ששרו אותם, תמהיל מוצלח ששילב דורות של מוזיקאים איכותיים בשלבים שונים של פרסום. היו שם הברקות יצירתיות בבחירה המגוונת של השירים ובביצועים שרוב הזמן היו השראתיים. כך שר יהלי סובול את "אמרו לו" – שיר האהבה לפועל תל אביב בכובד ראש מחויך, לבוש חולצה אדומה וגאה בניצחונה האחרון. נעם רותם ודויד פרץ ריגשו בשיר "אחכה" והפתיעו עם שיר הפתיחה של "רחוב סומסום", שגם אותו כתב עלי מוהר.

 


נעם רותם ושרון מולדאבי. רחוב סומסום המפתיע ו"יורם" המתון והשקט

 

ולעיתים החידוש היה פשוט בהחלפה של הביצועים המזוהים בחדשים. דנה בקר מלהקת "פונץ'", נתנה זווית נשית עוצמתית ל"שטח ההפקר" הכה גברי בגידי-גוביותו. שרון מולדאבי הכאיב עם "יורם" במתינות שקטה. אלון אולארצ'יק הגיש את "עדן" הרומנטי בנונשלנטיות חייכנית. שלומי שבן שר עם רוני אלטר את "שוב ושוב" המפעים, עם המילים שניסו להשיב את בוראן: "והרגע היה כה מוכר, ונצחי וצעיר ואהוב. וכאילו דבר לא חזר על עצמו. שוב ושוב ושוב ושוב".

 

עידן אלתרמן שר את "אם יוולד לי ילד" המתוק ביחד עם אוהד בן אבי, ששר גם את "דואט" הטעון עם אלינור אהרון. אוהד חיטמן שר את "שיעור מולדת" ו"שכשנבוא". והיתה מרינה מקסימיליאן בלומין, קטגוריה בפני עצמה – במרחביה השירתיים לגובה ולעומק, ששרה את "שוב היא כאן" ואת "ראה". "הבט וראה אותי", היא שרה, "הנה אני מולך. השיר הזה שלך".


גידי גוב, שלומי שבן ויהלי סובול. "והרגע היה כה מוכר, ונצחי ואהוב"

 

ועלי מוהר כמו הנהן בחוסר גופו אך ברוחב הוויתו שגדשה את המקום. ונכסי המילים שלו שמילאו את האוויר בנגישותם, העצימו את חסרונו.

 

מופע לזכרו של עלי מוהר, תיאטרון תמונע, יום שישי, 30.11.07, שעה 14.00

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מוהר. נכח בחסרונו
מרינה מ"ב. קטגוריה בפני עצמה
צילום: ענת מוסברג
אוליארצ'יק. נונשלנטיות חייכנית
צילום: ענת מוסברג
אלתרמן. אם יוולד לו ילד
צילום: ענת מוסברג
לאתר ההטבות
מומלצים