שתף קטע נבחר

רעידת אדמה רביעית בתוך שבועיים

בשעה 9:38 הורגש הרעש באזור ירושלים. העוצמה - 4 בסולם ריכטר, המוקד - ים המלח. בפעם הרביעית בשבועיים האחרונים הוצפה מערכת ynet בפניות גולשים, שחשו את האדמה רועדת: "זה לקח חמש-שש שניות. פתאום אתה קולט שהכל זז"

בפעם הרביעית בשבועיים - שוב האדמה רעדה: בשעה 9:38 שוב הוצפה מערכת ynet בפניות גולשים - כולן מאזור ירושלים - שדיווחו כי חשו את האדמה זעה. רמי הופששטר, ראש המכון הגיאופיזי, אישר כי אכן, מדובר ברעש אדמה, שעוצמתו 4 בסולם ריכטר. המוקד היה גם הפעם בים המלח.

 

אביעד, שעובד בפארק ההיי-טק שבשכונת הר חוצבים, חש היטב בתזוזה: "חוויתי כבר את הרעידות הללו בתקופה האחרונה, זה היה בערך באותה עוצמה. זו כבר שגרה, זה אפילו נחמד. הבניין כולו זז".

 

עודד אייל ממעלה אדומים: "יש לי בבית מסך מחשב דק, וכשהאדמה רעדה - הוא זז מצד לצד. זה לקח לא יותר מחמש-שש שניות, פתאום אתה קולט שהכל זז. מהניסיון שלי זה היה חלש מהפעם הקודמת".

 

אורית, תושבת קיבוץ מצפה שלם, ישבה מול המחשב - כשלפתע הכל

 רעד: "הרגשתי שהכיסא, המחשב והשולחן זזים. זה מעין המשך לשבוע שעבר וזה מאוד מפחיד. אנחנו מפחדים מאוד שים המלח יבוא אלינו מצד אחד וההר יבוא אלינו מצד השני - וזהו, אנחנו הלכנו".

 

לפני תשעה ימים הורגשה רעידת אדמה בעוצמה 4.1 בסולם ריכטר. מוקד הרעש היה אז בשפלה. שלושה ימים קודם לכן הורגשו שני רעשים - הראשון בעוצמה של 3 בסולם ריכטר והשני בעוצמה של 4.2 - הורגשו בכל רחבי הארץ.

 

ברשות הפלסטינית, משום מה, נפוצו שמועות על רעידה שצפויה ביום שישי האחרון - ועוררו בהלה רבה. מקור השמועה היה ככל הנראה בחוזר של משרד החינוך הפלסטיני, שקרא לבתי-הספר להתכונן לאפשרות של רעש אדמה. אדם נעצר בחשד להפצת השמועה.

 

הפרטים הראשוניים על הרעש התקבלו באימייל האדום

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
הכיסא והשולחן רעדו
צילום: רויטרס
מומלצים