שתף קטע נבחר

הקב"ן שרצה לרגל לטהרן - בדרך להסדר טיעון

משפטו של ד"ר דוד שמיר, המואשם בניסיון ריגול לטובת איראן ומדינות עוינות נוספות, נפתח בבית המשפט המחוזי בתל-אביב. פרקליטו: "נסכים על ענישה, על-פי הסכמות בינינו לבין הפרקליטות. זה מה שראוי בתיק הזה"

משפטו של רס"ן (מיל') ד"ר דוד שמיר, מי ששימש כקב"ן בצה"ל ונאשם בניסיון לרגל לטובת איראן, נפתח הבוקר (יום ג') בבית המשפט המחוזי בתל-אביב. עורך דינו, אמנון שאלתיאל, אמר כי הצדדים מתכוונים להגיע בקרוב להסדר טיעון. בהסכמתו, הוארך מעצרו של שמיר עד תום ההליכים המשפטיים נגדו.

 

שמיר נעצר על-ידי השב"כ, בשיתוף מפלג הפשיעה הכלכלי-ביטחוני ביחידה הארצית לחקירות בינלאומיות, ולפני כעשרה ימים הוגש נגדו כתב אישום על ניסיון ריגול חמור לטובת איראן ומדינות עוינות נוספות, מגע עם סוכן זר ושיבוש הליכי משפט.

 

עו"ד שאלתיאל אמר, כי "ככל הנראה נודה בכתב האישום, על-פי הסכמות בינינו לבין הפרקליטות, ונסכים על ענישה או טווח ענישה, נדמה לי שזה מה שראוי בתיק הזה". שאלתיאל סירב לפרט בנוגע לתיק עצמו, אך אמר כי כמי שבהכשרתו הוא גם פסיכולוג, הוא מבין שתידרש חוות דעת פסיכיאטרית כדי לקבוע מה הניע אדם במעמדו של ד"ר שמיר לבצע את המעשים, בהם כבר הודה בחקירה.

 

הפרקליטות טוענת, כי במסגרת שירות המילואים שלו נחשף שמיר לחומר מסווג הכולל, בין היתר, תוכניות חירום של חיל הרפואה, אופן פריסת כוחות הרפואה ומרכזי השליטה, אופן מתן שירותי בריאות נפש לפיקוד העורף בזמן מלחמה, תוכניות פינוי אזרחים במתקפת טילים והערכות מודיעיניות ומבצעיות שונות.

 

בכתב האישום נטען, כי שמיר "יצר קשר באמצעות הדואר האלקטרוני עם משרד החוץ של איראן. הוא הציג עצמו במייל כאזרח וכקצין ישראלי המעורה היטב בנעשה בארץ, וציין כי הוא בעל קשרים ענפים עם אנשים וחברות ישראליות".

 

בהמשך נטען כי במהלך אוגוסט 2007 שלח פקס מביתו אל הקונסוליה האיראנית בלונדון ואל הקונסוליה בטורקיה ומשלא נענה חזר על מעשיו שוב לפני כחודש.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ירון ברנר
ד"ר שמיר. הודה במיוחס לו
צילום: ירון ברנר
צילום: ירון ברנר
עו"ד שאלתיאל. תידרש חוות דעת פסיכיאטרית
צילום: ירון ברנר
מומלצים