שתף קטע נבחר

העבודה: ברק פיטר את איש סודו אלדד יניב

עו"ד יניב שימש בחודשים האחרונים יו"ר מטה המפלגה ויועצו הקרוב של ברק. בין השניים שררה בחודשים האחרונים מתיחות קשה סביב התנהלותו של יו"ר המפלגה. יניב סייע בצורה משמעותית לחזרתו של ברק לזירה הציבורית

דרמה במפלגת העבודה: יו"ר המפלגה, אהוד ברק, הודיע הערב (יום ה') לעו"ד אלדד יניב, יועצו הקרוב ואיש סודו ומי ששימש כיו"ר מטה המפלגה בחודשים האחרונים על סיום תפקידו. ברק הודיע כי שיתוף הפעולה ביניהם הסתיים, הודה לו על תרומתו למפלגה ולקמפיין הבחירות ואיחל לו הצלחה בכל אשר יפנה.

 

בין ברק ליניב, המכהן בתפקידו כחצי שנה בלבד, שוררת בשבועות האחרונים מתיחות קשה וחילוקי דעות רבים סביב התנהלותו של ברק. השניים אף היו מנותקים זה מזה במשך תקופה.

 

ל-ynet נודע כי אתמול נפגשו מזכ"ל העבודה, איתן כבל ועו"ד יניב לשיחה בארבע עיניים בבית קפה בתל אביב. לא ברור עדיין במה דנו השניים, אולם לאחרונה מתח כבל ביקורת על הודעתו של ברק כי אין בכוונתו להוציא את העבודה מן הממשלה לאחר פרסום הדו"ח הסופי של ועדת וינוגרד, ואילו יניב, שתמך ביציאה, היה מודאג מן ההשלכות של של ההישארות בממשלה.

 

יצויין עוד כי יניב נפגע עמוקות לפני כמה חודשים, כאשר החליט ברק לשמור בסוד את דבר נישואיו לנילי פריאל. ברק הסתיר באותם ימים מכל יועציו הקרובים את עצם החתונה, וקיומה נחשף בתקשורת. יניב חש כבר אז כי הסתרת המידע פגעה באמון בינו ובין ברק.

  

כמו כן, נרשמה מתיחות בין יניב לשר בנימין בן אליעזר, מקורבו של ברק במפלגה. בן אליעזר זעם על התנהלותו של יניב בכמה נושאים ובהם שאלת השיריון של בן אליעזר למקום השני ברשימה לכנסת הבאה.

 

כאמור משבר זה הגיע לשיאו הערב כאשר ברק הודיע כי הוא מנתק מגע עם יניב ולמעשה מפטר אותו מתפקידו כראש מטה המפלגה וכיועצו הקרוב ביותר.

 

יניב סייע בצורה משמעותית לבחירתו של ברק ליו"ר המפלגה ולשובו לזירה הציבורית. יניב גם פעל רבות כדי לאחות את הקרעים בין ברק לרבים שנפגעו ממנו, כמו שמעון שבס, אברום בורג ורבים נוספים.

 

אלדד יניב נחשב גם כמוח שמאחוריי הקמפיין של ברק לראשות העבודה וכאיש הקרוב ביותר אליו. יניב צבר כוח רב במפלגה , אולם הכוח פעל בסופו של דבר בעוכריו. עם הצלחתו של ברק בבחירות לראשות העבודה, החלו גורמים שונים בעבודה להביע מורת רוח מן הכוח הרב שניתן לו.

 

גם ברק עצמו החל לחשוד ביניב כי הוא משתמש בקרבתו אליו על מנת לקדם את ענייניו הפרטיים. לא פעם רטן ברק על יועצו הקרוב בשל פרסומים בתקשורת, שהגדירו את יניב כאיש שמוביל ומנהל אותו. ברק היה משוכנע כי יניב שכנע את הכתבים הפוליטיים כי ברק "אינו זז בלעדיו".

 

אין זו הפעם הראשונה בפוליטיקה הישראלית שיועץ קרוב של אישיות בכירה מורחק. לפני שנים אחדות הרחיק אריק שרון, אז ראש ממשלה, את יועצו הקרוב ומנהל לשכתו, אורי שני. שני פרש מלשכת ראש הממשלה לאחר שבתקשורת החלו להתפרסם כתבות שהגדירו את שני כאיש שמוביל את שרון. בסופו של דבר עזב שני את לשכת ראש הממשלה.

 

במערכת הפוליטית יש החושדים כי ברק החליט להרחיק את יניב בעקבות עצה שקיבל מידידו הפרסומאי ראובן אדלר, שהיה איש סודו של שרון, והפך לאחרונה ליועץ סתרים של ברק.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ברק. איחל ליניב בהצלחה
צילום: עופר עמרם
צילום: ירון ברנר
יניב. הולך הביתה
צילום: ירון ברנר
מומלצים