שתף קטע נבחר

בוים: למה לא שאלו האם יהודי יכול לגור בכפר ערבי?

השרים ישי ואיתן אמנם קראו לבצע פעולות הסברה בנושא היחס בין יהודים לערבים, בעקבות נתוני הדו"ח אודות יחס גזעני של החברה. מנגד תקף שר השיכון בוים את ממצאי הדו"ח: "האגודה לזכויות האזרח הפכה מזמן לאגודה לזכויות הערבים, ולא לזכויות האזרחים היהודים"

הדו"ח השנתי של האגודה לזכויות האזרח, שחשף בין היתר כי 75 אחוזים מהיהודים לא יגורו עם ערבי בבניין משותף, גרם היום (א') לשרי הממשלה להיות חלוקים בדעותיהם. 

 

סגן ראש הממשלה ושר התמ"ת, אלי ישי, אמר כי יש לבצע פעולות הסברה בנושא. "על מדינת ישראל להיות מדינה ערכית בה כל אדם נברא בצלם. צריך לפעול כדי למנוע את התחושה הרווחת בישראל של גזענות. מצד שני, העובדה שישראל נתונה למתקפות טרור בלתי נפסקות הביאה את הישראלים לתחושה שאי אפשר יותר - וייתכן שזה היסוד לתחושות המובעות בדו"ח האגודה לזכויות האזרח".

 

מי שעוד אמר כי יש לפעול בנושא הוא השר לענייני גמלאים, רפי איתן: "אני מכיר ערבים ותושבי פקיעין הם שכנים שלי. הלך הרוח גם שלהם ואפילו של הדרוזים כנגד היהודים מעורר דאגה. עם זאת, נושא המיעוט הערבי החי בתוכנו בישראל מחייב מחשבה ומאמץ אדיר שלנו, על מנת שהם יחושו שווים אצלנו בכל בעניין ודבר". 

 

לעומת זאת היה גם מי שתקף את ממצאי הדו"ח. שר הבינוי והשיכון, זאב בוים, אמר: "האגודה לזכויות האזרח הפכה מזמן לאגודה לזכויות הערבים, ולא לזכויות האזרחים היהודים. הנטייה הפרו ערבית-פלסטינית שלה ראויה לבדיקה מעמיקה. האגודה לא שואלת למשל האם יהודים יכולים לגור ביישובים ערביים".

 

בוים גם התייחס לביקורת של מזכירת המדינה האמריקנית, קונדוליזה רייס על הבנייה בהר חומה. "אנו נמשיך לבנות בהר חומה את 305 יחידות הדיור על פי מכרז שהוכן במשך זמן רב. כל בנייה בירושלים, מאז הוכרזה על ידי דוד בן גוריון כבירת ישראל, לוותה בביקורת. אין לכרוך את הביקורת הזאת עם המשא ומתן המדיני. הר חומה אינה יהודה ושומרון, זאת שכונה חוקית בתחומי בירת ישראל - ירושלים", אמר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דודי ועקנין
בוים. לבדוק את האגודה
צילום: דודי ועקנין
ישי. כולם נבראו בצלם
צילום: ודים דניאל
מומלצים