שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  מאפיית אנג'ל: מחריף הסכסוך בתוך המשפחה
  גד אנג'ל, שפוטר מהחברה המשפחתית לאחר שנטען שעודד עובדות להתלונן במשטרה נגד עובד בכיר, דורש לבטל את פיטוריו או לפצותו ב-5.2 מיליון שקל

  מאפיית אנג'ל, החברה שבשליטת משפחת אנג'ל, מספקת היום הצצה נוספת לסכסוך משפחתי שעשוי להתפתח למאבקי שליטה. גד אנג'ל, המחזיק בכ-22.6% ממניות החברה ופוטר לאחרונה מתפקיד סמנכ"ל התפעול, תובע ממנכ"ל החברה, ירון אנג'ל (בן דודו), ומדירקטורים בחברה להחזירו לעבודה או לפצותו ב-5.2 מיליון שקל. 

   

  לטענת החברה, גד פוטר לאחר שהעביר לעובדות בחברה סכומי כסף למימון הגשת תביעה נגד החברה ונגד עובד בכיר וכן עודד את אחת העובדות להגיש תלונה במשטרה נגד אותו בכיר.

   

  בחברה לא ראו בעין יפה את פעילותו של גד אנג'ל וקבעו כי הוא "הפר את חובותיו כלפי החברה ממניעים בלתי ענייניים"  והחליטו לפטרו,

  גם "נוכח משבר האמון שנוצר בינו לבין מנכ"ל החברה" (ירון אנג'ל, ס.א.). אלא שבית הדין הורה על מתן צו מניעה זמני האוסר על הפיטורים, והמחלוקת הועברה לגישור שלא עלה יפה. 

   

  בחברה טוענים כי גד אנג'ל פעל בצורה דומה גם באמצעות עטובדת לשעבר בחברה אשר הגישה תלונה במשטרה כנגד אותו בכיר בחברה, ופנתה במכתבי דרישה באמצעות עורך דין לחברה. לטענת החברה, גד אנג'ל עודד את העובדות באמצעות "תשלומים נכבדים לצורך מימון ההליכים כנגד החברה והעובד ואף יעץ להן באופן שוטף באשר לצעדיהן כנגד החברה".

   

  גד אנג'ל הגיש בקשה להפוך את צו מניעה הזמני לקבוע, וכך לאסור על חברי הדירקטוריון לפטרו ולהעניק לו פיצוי של 200,000 שקל. לחילופין, אם בית הדין יחליט שלא למנוע את פיטוריו, הוא דורש פיצוי של 5.2 מליון שקל.

   

   

  שלמה א. אנג'ל נסחרת בבורסה בתל אביב לפי שווי של 250 מיליון שקל. 78% ממניות החברה מוחזקות בידי בעלי עניין, רובם בני משפחת אנג'ל. גד וירון מחזיקים כל אחד ב-22% מממניות החברה.

   

  מנכ"ל החברה, ירון אנג'ל מסר, בתגובה כי "אין שום סכסוך ביני לבין גד". עם זאת, בהודעה שהוציאה החברה לבורסה בחודש ספטמבר השנה נאמר כי  "נוכח משבר האמון שנוצר בין גד לבין ירון יש לסיים את עבודתו של גד באופן מיידי".

   

  פרקליטתו של גד אנג'ל מסרה כי הוא לא יכול להגיב לטענות עקב צו איסור פרסום שהוצא בפרשה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים