שתף קטע נבחר

אברי גלעד הדליק נר חברתי

"חשוב שכל אחד מאיתנו יבלה רק במקומות בהם יש תו חברתי", כך אמר איש התקשורת, אברי גלעד, בטרם הדליק את הנרות בבית קפה בעל תו חברתי בתל-אביב

עשרות צעירים הגיעו לבית הקפה גורג'יה בתל אביב לחגוג את חנוכה קצת אחרת. ביום הבין לאומי למאבק זכויות האדם החליטו ב"מעגלי צדק" להזמין את אברי גלעד להדליק נרות חנוכה בבית הקפה אשר קיבל את התו החברתי ממעגלי צדק. בית הקפה הינו אחד מאותם 300 מקומות בילוי להם ניתן התו החברתי - "תעודת כשרות" חברתית על העסקה הוגנת וגישה לאנשים עם מוגבלות.

 

אברי גלעד הדליק את הנרות והדגיש בפני הנוכחים: "חשוב שכל אחד מאיתנו יאכל ויבלה רק במקומות בהם יש תו חברתי".


אברי, החנוכייה והתו החברתי  

  

התו החברתי מבקש גם ליצור פעילות אזרחית אפקטיבית. יוזמי המהלך אומרים כי "אומנם, מחד, עצוב שלא מדינת ישראל היא אשר דואגת להגן על העובדים והנכים, אך מאידך,

יש לציבור אפשרות ממשית לקבוע נורמות חברתיות-מוסריות. התו החברתי מבקש לחזק את המודעות לכוח הצרכני של הציבור הרחב ואת יכולתו להשפיע לא רק על מחירי המצרכים אלא גם על הנורמות והערכים של החברה בישראל".

 

גדעון רוזנברג, מנהל פרויקט התו החברתי במעגלי צדק, אומר כי "התו מהווה פתרון לאנשים מודעים חברתית המעוניינים לבלות במקומות ראויים. אנו מאמינים כי במדינה היהודית כל עסק חייב לכבד את עובדיו ואת המוגבלים פיזית". 

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים