שתף קטע נבחר

מי תהיה "הציפור של ישראל"?

עשרות מיני ציפורים הועמדו לבחירתם של אוהבי ציפורים וטבע לקראת פרויקט בחירת הציפור הלאומית של ישראל. לרשימה הסופית נכנסו עשר מועמדות, ובקרוב יוכלו גולשי ynet לבחור מתוכן את הציפור האהובה עליהם - שתוכתר "הציפור של ישראל"

כאלף חובבי צפרות וטבע מרחבי הארץ הגיעו להשתתף היום (ג') ביום העיון השנתי לציפורים של החברה להגנת הטבע באוניברסיטת תל-אביב. באי הכנס זכו לקחת חלק בפרויקט מיוחד שמטרתו בחירת הציפור הלאומית של ישראל. הם התבקשו לבחור את הציפורים הראויות לתואר מתוך רשימה של 50 ציפורים ודורסים. עשר הציפורים שזכו במירב הקולות נכנסו לרשימה הסופית - ומהן תיבחר הזוכה בתואר הנכסף. 
 
עוד בנושא:

 

גם גולשי ynet יוכלו לקחת חלק בבחירה: בקרוב יעלה בערוץ בעלי החיים עמוד בחירה מיוחד, בו תוכלו לבחור את הציפור המועדפת עליכם. במקביל, לקראת הבחירה של הציפור הלאומית תתכנס ועדת מומחים בה חברים מדענים, אנשי רוח, נציגי ממשלה, אנשי אקדמיה וצפרות, אשר יבחרו את הציפור הלאומית מתוך רשימת המועמדות, ולהחלטתם יינתן משקל בקבלת ההחלטה הסופית.
 
כוחה של הוועדה יהיה 25 אחוז מכלל ההצבעות ומשקלם של הגולשים יהיה 75 אחוז מהשיקלול הסופי. הציפור שתזכה למירב קולות הגולשים והוועדה תוכתר בתואר "הציפור הלאומית של ישראל".  גם תלמידים ממערכת החינוך ילמדו על הציפורים ותיערך הצבעה גם בקרב הדור הצעיר.
 
מי הן הציפורים המאושרות שהתעופפו לרשימת המועמדות הסופיות? (עפ"י סדר א"ב)
 
 
צילום: עמיר בלבן, החברה להגנת הטבע

 

 
ד"ר יוסי לשם ודן אלון ממרכז הצפרות של החברה להגנת הטבע יובילו את הוועדה בתהליך הבחירה, תוך התחשבות במספר קריטריונים: האם הציפור מאפיינת את ישראל והישראלים בהיבטים השונים? האם היא ציפור יציבה או מקננת בארץ? מידת הצבעוניות שלה, שירתה, איזכורה במקורות והאם היא נפוצה או נמצאת בסכנה ההכחדה.
 
דן אלון, מנהל מרכז הצפרות בחברה להגנת הטבע, מסביר: "במדינות רבות בעולם נבחרה ציפור לאומית המסמלת את המדינה ואת אופי תושביה. בעוד שבארה"ב יש לכל מדינה ומדינה ציפור מייצגת המופיעה בבולים ומטבעות, כעת נוכל לאפשר לקהל הרחב להצביע עבור המועמדת המתאימה לדעתו", הוא אומר.
 
"שמירה על ציפורים ובתי גידולן הינה אחת מהמשימות הלאומיות החשובות לרגל חגיגות ה-60 למדינה והבחירה בציפור נועד להפנות תשומת לב ציבורית למצבה של המערכת הטבעית בישראל בכלל ולמצבן של הציפורים". עוד מציינים בחברה להגנת הטבע כי לאחר הבחירה בציפור הזוכה, בכוונתם לפנות לממשלה, על מנת לקבל את החותם החוקי והרשמי לנושא.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
החוחית התברגה בקלות
צילום: החברה להגנת הטבע
חסידה לבנה בהלם
באדיבות ארכיון הצילומים של קק"ל
גם הבז המצוי מחוץ לרשימה
צילום: אייל שפירא
צילום: ויז'ואל/פוטוס
הפתעה? עורב שחור לא זכה לפופולריות רבה
צילום: ויז'ואל/פוטוס
מומלצים