שתף קטע נבחר

מדריך: כל הדרכים להסיר את המסנג'ר מהמחשב

יש תוכנות מסרים מיידיים נוחות יותר מ-Windows Messenger, אבל כשתרצו להוריד את התוכנה הזו תגלו שזה לא עסק פשוט. יש כמה דרכים להתחכם ולהסיר את התוכנה בכל זאת - רצוי רק לבחור בדרך הנכונה

המסנג'ר (Windows Messenger), תוכנת המסרים המיידיים של מיקרוסופט שהתקנתם עם Windows, היא אחת התוכנות הדביקות ביותר שפותחו מעולם. לא משנה כמה פעמים תסירו אותה, היא תמשיך לחזור מהדלת האחורית.

 

שימו לב שכאשר אתם מסירים אותה באופן דומה ליישומים אחרים, בעצם אתם מסירים רק את האייקון מתפריט התחל (אבל מי קורא את האותיות הקטנות).

 


 

ואל תטרחו לנסות לנטרל אותה דרך Msconfig, או בכל דרך קונבנציונלית אחרת - היא תמיד תחזור בסוף.

 

יש היום תחליפים נוחים וגמישים יותר, כמו תוכנת Miranda IM, שתאפשר לכם לשוחח גם עם משתמשי מסנג'ר וגם עם משתמשי ICQ ותוכנות אחרות. לכן, אין סיבה שלא תסירו את המסנג'ר ותחסכו את הזיכרון וזמן המעבד שהתוכנה הזו תופסת. לשם כך יהיה עליכם להתחכם איתה קצת, אבל זה לא מסובך מדי.

 

בהמשך נפרט את השיטות השונות להיפטר מהמסנג'ר. השיטה המומלצת היא זו שנכנה "האלגנטית".

 

השיטה המלוכלכת

אתרו את תיקיית היישום של המסנג'ר (ברירת המחדל היא C:/Program Files/Messenger) ושנו את שמה. כש-Windows תנסה להריץ את המסנג'ר היא לא תמצא את התיקייה, אבל אתם תדעו איפה היא ותמיד תוכלו להפעיל את התוכנה - אם תרצו לעשות זאת מסיבה כלשהי - באמצעות שינוי של שם התיקייה חזרה לשם המקורי.

 

השיטה המסוכנת

השיטה המסוכנת להסיר את המסנג'ר היא באמצעות שינוי של המפתחות הרלוונטיים בקבצי הרישום (Registry),

 כמו שמיקרוסופט ממליצה לעשות. אין שום סיבה להשתמש בה בהתחשב בזה שיש דרכים מסודרות ובטוחות יותר לבצע את השינוי.

 

השיטה הטרמינלית

נכנסים לשורת הפקודה (Start-Run, שם הקלידו CMD), מקלידים את הפקודה הבאה ומקישים Enter:

 


 

אין שום רע בשיטה הזו, חוץ מזה שאין סיכוי שתזכרו את הפקודה במקרה הצורך. שימו גם לב שהשימוש בפקודה הזו מסיר את המסנג'ר באופן מוחלט מהמחשב שלכם, כלומר הקבצים יימחקו מתיקיית היישום והתקנה חוזרת תהיה כרוכה בכאב ראש גדול יותר.

  

השיטה האלגנטית (והמומלצת)

מה שיפה בשיטה הזו הוא: א) שתוכלו להתחרט בכל זמן; ב) שהיא יעילה לא רק להסרת מסנג'ר, אלא גם לרכיבי תוכנה אחרים של Windows שמיקרוסופט הסתירה מכם ושאינם מופיעים בחלון הוספה/הסרה של תוכניות בלוח הבקרה.

 

Windows שומרת את רשימת הרכיבים הרלוונטית בקובץ בשם sysoc.inf, שנמצא בתיקייה C:/Windows/Inf. לפני שאתם מבצעים את השינוי, כדאי מאד ליצור עותק של הקובץ כגיבוי. לאחר מכן, פיתחו אותו ב-Notepad.

 

תוכלו לזהות בקלות יחסית שמות של רכיבי תוכנה שונים שאינם מופיעים בלוח הבקרה. שימו לב שבכל אחד מהם מופיע הפרמטר "hide". כדי שתוכלו להסיר אותם, יש תחילה למחוק את הפרמטר הזה (ורק אותו. אל תגעו בפסיקים שמשני הצדדים).

 

השורה שמעניינת אתכם היא זו:

msmsgs=msgrocm.dll,OcEntry,msmsgs.inf,hide,7

 

כך היא נראית בתוך המסמך לפני:

 


 

וכך היא תראה אחרי:

 


 

אחרי שתבצעו את השינוי ותשמרו את הקובץ, תוכלו לפתוח את כלי הסרת היישומים, להיכנס להוסף/הסר רכיבי חלונות ולהסיר את המסנג'ר כמו כל רכיב תוכנה אחר.

 


 

בשיטה הזו, המסנג'ר יוסר אבל הקבצים יישארו בתיקיית היישום שלו. תוכלו להיכנס שוב לחלון ההוספה/הסרה כדי להתקין אותו מחדש. 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים