שתף קטע נבחר

אחרי השביתה: חופשות יבוטלו, הבגרויות - כרגיל

במשרד החינוך מונים 48 ימי לימוד "אבודים" אחרי שביתת ארגון המורים. ל-ynet נודע כי שנת הלימודים תתארך במידת הצורך עד ל-10 ביולי, ה"מיקוד" לבגרויות יתפרסם מוקדם מהמתוכנן ומועדי הגיוס לצה"ל של בוגרי י"ב - לא צפויים להשתנות. מנכ"לית משרד החינוך: השלמת השעות תתחיל בשבוע הבא, כל ההשלמות ייעשו בזמן

תלמידים, היכונו לשנת לימודים נטולת חופשות וארוכה יותר. בעקבות שביתת המורים שהגיעה לסיומה הוחלט במשרד החינוך להאריך את שנת הלימודים בתיכונים בעשרה ימים לפחות, עד 30 ביוני. ל-ynet נודע כי אפשרות נוספת הנשקלת כעת היא להאריך עוד יותר את השנה ולסיים את הלימודים ב-10 ביולי.

 

סופה של שביתה:

 

עם תום השביתה נמנו 48 ימי לימוד "אבודים", וכעת מנסים למצוא פתרון להשבתם. ביום ראשון

תיערך ישיבה מיוחדת במשרד החינוך. בין המשתתפים בפגישה יהיו מנכ"לית המשרד, שלומית עמיחי ויו"ר ארגון המורים, רן ארז. אנשי הפורום ינסו לגבש תוכנית להשלמת החומר הלימודי ולהשיב את שעות הלימוד החסרות לתלמידים.

 

ל-ynet נודע כי חופשת הפסח תתקצר וחמישה או שבעה ימים מתוכה יהיו ימי לימוד מלאים בכיתות הגבוהות. כמו-כן יצאה המלצה ממשרד החינוך למנהלי בתי הספר שאינם פעילים בימי שישי - לקיים שיעורי השלמה בימים אלה. בתי הספר הפעילים בימי שישי קיבלו המלצה להוסיף שעות לימוד אחרי הצהריים.

 

מנכ"לית משרד החינוך, שלומית עמיחי, אמרה ל-ynet כי יש כוונה "להתלבש" על כל ימי טרום החגים שנותרו ולנצלם: "מבחינתנו, השלמת השעות תיעשה החל מהשבוע הבא, ודאי לגבי המגזר הערבי, שתלמידיו יוצאים לחופשה כבר בשבוע הבא. "הפגיעה העיקרית מהשביתה היא בכתות י"א-י"ב, הלומדים לבגרויות. כל ההשלמות ייעשו בזמן".

 

צעד נוסף שיינקט במשרד החינוך הוא הקדמת פרסום ה"מיקוד" לבחינות הבגרות שייערכו

בסוף שנת הלימודים. זאת, בניסיון להקל את העומס הלימודי על התלמידים. הנושאים שבהם יעסקו הבחינות יפורסמו בינואר, חודש אחד לפני המועד הרגיל שבו אמור להתפרסם המיקוד.

 

למרות הצעות ורעיונות שהועלו בעבר - לפי הידוע כעת, מועדי הגיוס לצה"ל לבוגרי י"ב לא יאוחרו ובמשרד החינוך מסבירים כי אין בשלב זה כוונה לבקש ממשרד הביטחון לשנות את התאריכים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עמיחי וארז. הדיונים יתחילו מיד
צילום: גיל יוחנן
מומלצים