שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  הוא עוד ישוב

  הבמאי הצרפתי, קלוד ללוש, שהגיע להקרנת טרום בכורה לסרטו החדש "הצטלבות", התרגש מקבלת הפנים החמה בישראל והבטיח לחזור. "אם אלוהי הקולנוע יאפשר לי לעשות עוד סרט, אני מבטיח שאבוא להציג אותו בפניכם", אמר

  כמאה מאוכזבים נאלצו אמש לוותר על כסא באולם הסינמטק של תל אביב, בו נערכה הקרנת טרום הבכורה של "הצטלבות", סרטו החדש של קלוד ללוש. הבמאי הצרפתי הנודע, שנחת בישראל ביום שישי, הספיק לקפוץ לירושלים להקרנת מחווה של סרטו הנודע, "גבר ואשה", ולטייל על חוף ימה

   של תל אביב, נרגש מאד מקבלת הפנים החמה ומתשומת הלב התקשורתית שעורר הביקור עד כדי כך שהבטיח לחזור.

   

  "אני איש בר מזל", אמר לקהל באולם שקיבל אותו במחיאות כפיים, "מזה 50 שנה שאני עוסק בקולנוע ועד כה ביימתי 41 סרטים. אני נהנה יותר ויותר בעשייה המקצועית הזו, ואם אלוהי הקולנוע יאפשר לי לעשות עוד סרט אחד, אני מבטיח לכם שאבוא להציג גם אותו בפניכם".

   

  ללוש דיבר על ההשראה לסרטיו ועל מקור יצירותיו הקולנועיות, ואמר: "כל הסרטים שעשיתי מקורם בסיפורים אמיתיים. אין לי מספיק דמיון להמציא אותם. עבורי החיים הם יצירת מופת ומספיק להעתיק אותה. יש באולם הזה 400 איש שיכולים להיות 400 תסריטים נפלאים, אחרי הכל, אני במאי קטן לעומת הבמאי הגדול של היקום. אני מביים בסרטיי שלושה או ארבעה תפקידים ראשיים, הוא מביים מדי יום ששה מיליארד אנשים ומצליח לשכנע כל אחד ואחד שהוא השחקן הראשי, וכל השאר הם סטטיסטים".


  ללוש. במאי קטן לעומת הבמאי הגדול של היקום (צילום: מירב יודילוביץ')

   

  במהלך היום (א') יתארח ללוש בכנס הבינלאומי הראשון של איגוד המפיקים בישראל. הכנס, שייערך בהרצליה, מארח בין היתר את זוכה פרסי האוסקר וגלובוס הזהב, צ'דומיר קולר ("שטח ההפקר"), חתן פרס האמי, טום רוברטס ("בעקבות ילדי אמא רוסיה", " In Transit"), ראש הקרן החדש בבריטניה, פאול טרייביץ, ומנהל הפיתוח של המחלקה הבינלאומית ברשת BBC Entertainment, דויד מורגנשטרן.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ללוש. רק מעתיק מהחיים
  צילום: Jean Daniel Lorieux
  לאתר ההטבות
  מומלצים