שתף קטע נבחר

עיריית ת"א תעבור שיפוץ שיכלול שתי קומות חדשות

הבשורה – בניין העירייה יהיה "ירוק" יותר. מאז נבנה בניין עיריית תל אביב-יפו, בשנת 1965, הוא לא עבר שיפוץ כולל מעולם. אולם בשנים האחרונות החל הבניין לגלות "סימני עייפות", אומרים בעירייה וקברניטיה החליטו על שיפוץ גדול שיוצא לפועל באמצעות חברת "עזרה ובצרון". שיפוץ הבניין כולו, שצפוי להסתיים בשנת 2012

חברת עזרה וביצרון, המשפצת בימים אלה את בניין עיריית ת"א, מדווחת הערב (ד'), כי במסגרת השיפוץ הוחלט להוסיף 2 קומות נוספות לבניין הוותיק. בחברה מסבירים, כי תוספת הבנייה תעזור בהשארת אגפי שירות בתוך בניין העירייה. על פי תחשיב כספי שהזמינה העירייה, המעבר של האגפים חזרה אל בניין העירייה, והוספת נכס שתי הקומות "יחזיר" את עלות ההקמה בטווח של עשר שנים.

 

מהפרטים שפרסמו היום העירייה ועזרה וביצרון עולה, כי בימים אלו מתנהל שיפוץ מרכז השירות על מנת לעמוד בפתיחה המתוכננת במהלך אמצע 2008, כחלק מחגיגות המאה של העיר תל אביב-יפו. קומת הלובי והקומה הראשונה של בניין העירייה, מוכשרים לשמש מרכז שירות לאזרח. הכניסה למרכז תתבצע באמצעות דרגנוע, שיעלה את האזרחים מרחוב אבן גבירול, היישר אל קומת הלובי של המרכז. קירות המרכז יהיו עשויים זכוכית ובחזית קומת הכניסה ייפתח חלון גדול, שיפנה לכיוון כיכר רבין ויאפשר כניסת אור שמש.

 

עוד נמסר מעזרה וביצרון, כי בשיפוץ בניין העירייה הושם דגש על הפיכתו לידידותי יותר לסביבה. על גג הבניין תוקם חווה סולארית של קולטי שמש, שיחסכו את השימוש באנרגיית חשמל.

 

חלונות הבניין יוחלפו ויותקנו חלונות, שמסננים את קרני השמש, כך שהבניין יישאר קריר יותר בתקופת הקיץ ויחסוך שעות הפעלת מזגן. בנוסף, תותקן בבניין מערכת בקרה של חסכון באנרגיה, כך שעוצמת המזגן תופעל בהתאם לטמפרטורה בבניין. מערכת בקרה נוספת תאפשר בשעות הערב, כשאין הרבה אנשים במפלסים השונים, לספק אור בתפוקה מינמאלית.

 

בנוסף, כחלק מהקמפיין הירוק שהעירייה מקדמת, ייבנו מסלולים לרוכבי אופניים, אשר יובילו אל בניין העירייה, ובשטח הבניין, יורחבו מקומות החנייה לאופניים.

 

מאז נבנה בניין עיריית תל אביב-יפו, בשנת 1965, הוא לא עבר שיפוץ כולל מעולם. אולם בשנים האחרונות החל הבניין לגלות "סימני עייפות", אומרים בעירייה, וקברניטיה החליטו על שיפוץ גדול שיוצא לפועל באמצעות חברת "עזרה ובצרון". שיפוץ הבניין כולו צפוי להסתיים בשנת 2012.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עיריית ת"א החדשה
הדמיה: מנחם כהן וא.לרמן אדריכלים בע"מ
מומלצים