שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  מהיום אמרו שִרְבּוּז

  כ-10,000 גולשי ynet בחרו ב"שִרְבּוּז" כמילה העברית ל"קריקטורה". הזוכה הוכרז בטקס הפתיחה של המוזיאון הישראלי לקריקטורה וקומיקס בחולון. קבלו סיבוב וירטואלי

   

   

  בשעה טובה ומוצלחת נפתח אמש (ד') בחולון המוזיאון הישראלי לקריקטורה וקומיקס. בטקס הפתיחה הוכרז המנצח במשאל המשותף של ynet והמוזיאון לבחירת המילה העברית ל"קריקטורה". כ-10,000 גולשים בחרו בניב שטנדל ובמילה שהציע - שִרְבּוּז.

   

  "לא להאמין שרק היום ב-2007 קמו מוטי ששון וחנה הרצמן, ראש העירייה והמנכ"ל, והחליטו לקחת בניין שהיה ספרייה, לשפץ אותו ולממן בפעם הראשונה בתולדות המדינה מוזיאון שיוקדש לקריקטורות וקומיקס מקומיים", אומרת גלית גאון, המנהלת והאוצרת הטרייה של המוזיאון.

   

  בימיו הראשונים של המוזיאון החדש, מעבר לתערוכות קבועות ומתחלפות, יוכל הציבור ליהנות מתערוכה של כ-120 קריקטורות המשקפת את אירועי השנה המרכזיים בכל תחומי החיים.

   

  בנוסף, חולק המוזיאון כבוד לששת החלוצים בתחום: יעקב פרקש (זאב), קריאל גרדוש (דוש), פרידל שטרן, אריה נבון, יוסף מרדכי בס ושמואל אלכסנדר כ"ץ וגם מציג תערוכה של 28 יוצרי קומיקס.

   

  גאון מוסיפה: "מעבר לתערוכות הקבועות יהיו תערוכות מתחלפות. זה מתחיל ברישומים של ששת החלוצים, שאסור למעשה להציגם לאורך זמן בגלל הרגישות לאור, דרך פעילות פעם בשבוע שהיא מפגש איתי, עם יוצר התערוכה, או עם יוצרים – אנשים יכולים להירשם למשל לפעילות עם מישל קישקה. בבקרים המוזיאון יהיה פעיל בעיקר לקבוצות ותתקיים פעילות אינטראקטיבית. מאוד חשוב להבין שהמוזיאון לא מיועד לילדים אלא לכאלו שכבר יש להם מה להגיד".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים