שתף קטע נבחר

הפלסטיני נחבל - החיילים מחפים על העבריין

עשרה חיילים מחטיבת "גבעתי" נכחו באירוע שבו חבט אחד מהם את ראשו של פלסטיני בחפץ קהה במתקן חקירה בחטיבת שומרון. איש לא מוכן להודות במעשה. מעצרו של אחד מהם הוארך בסוף השבוע, והוא ממשיך לטעון: "זה לא אני". עם זאת, העצור לא מוכן לספר מי מעמיתיו הוא העבריין. הפרקליטות הצבאית: "זו התעללות בנסיבות מחמירות"

קשר השתיקה. זה שלושה שבועות מנסים מפקדים בחטיבת "גבעתי" וחוקרי מצ"ח לאתר שני לוחמים שגרמו חבלה לפלסטיני שנעצר בשכם. עשרה חיילים נכחו באירוע, אך איש לא הודה במעשה. בסוף השבוע נעצר אחד החיילים בחשד למעשה, ושופטת צבאית הורתה לעצור אותו למשך ארבעה ימים נוספים. הלוחם עצמו טען: "לא עשיתי את זה", אך לא היה מוכן לגלות האם הוא יודע מי ביצע את המעשה.

 

"מדובר באירוע חמור משני טעמים; ראשית, אלימות קשה באדם תוך ניצול תפקיד, ושנית - ניסיון לטייח את הפרשה ולהסתיר את האחראים", אמר ל-ynet מקור צבאי המעורב בחקירת האירוע בגדוד "צבר" בגבעתי.

 

על פי עדותו של הפלסטיני, לאחר שיצא ממתקן החקירות בחטיבת שומרון כשעיניו קשורות חש כי שניים אוחזים בו בחוזקה ומטיחים את ראשו בחפץ קהה. מובן שהוא לא ידע מי מהחיילים פגע בו, משום שלא יכול היה לראות. בעקבות תלונתו שהגיעה לצה"ל נפתחה חקירה, שכללה הליך בדיקה בתוך הגדוד.

 

לפחות עשרה חיילים נכחו באירוע, אך איש מהם לא היה מוכן להודות כי ביצע את המעשה. בפרקליטות הצבאית קבעו כי מדובר באירוע חמור המוגדר "התעללות בנסיבות מחמירות".

 

בסוף השבוע נחקרו במצ"ח שני חיילים שהיו במקום, לפחות בחלק מהזמן. לגבי אחד מהם הצביעו החוקרים כי הוא זה שביצע את העבירה. התובע דרש מהשופטת, סגן-אלוף נועה זומר, להאריך את מעצרו בשישה ימים.

 

סנגורו של החשוד, סרן דני טבקוב, אמר בשם מרשו כי מדובר בטעות של החוקרים. "החייל לא ביצע את העבירה - הוא חף מפשע", אמר הסנגור.

 "כאשר יעצרו עוד חיילים, יתגלו אלה שאחראים למעשה, ומרשי ישוחרר". חרף טענתו של החייל החשוד, איש מעמיתיו לא הודה במעשה. השופטת שהתרשמה כי יש ראיות הקושרות אותו למעשה, הורתה על מעצרו עד יום שני, וציינה כי יש לסיים את החקירה במהירות.

 

"נמצה את הדין עם אלה שביצעו את המעשה", אמר ל-ynet המקור שמעורב בחקירה. "בכל הנוגע לקשר השתיקה בקרב הלוחמים, ראוי שהמפקדים יטפלו בכך".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי אף פי
עציר פלסטיני, למצולם אין קשר לידיעה
צילום: איי אף פי
מומלצים