שתף קטע נבחר

כפר שלם: מאות שוטרים מפנים מתחם לא חוקי

תושבי מתחם המגורים הלא חוקי ברחוב מח"ל בעיר הצליחו בעבר למנוע את פינויים. הבוקר הגיעה המשטרה בכוחות מתוגברים, בליווי אנשי החברה הקבלנית שאמורה לבנות על המתחם, וככל הנראה יפונו הדיירים בתוך כמה שעות

מאות שוטרים החלו הבוקר (יום ג') בפינויו של מתחם המגורים הלא חוקי ברחוב מח"ל שבשכונת כפר שלם בתל-אביב. רחוב משה דיין נחסם לתנועה בין דרך לוד לרחוב מח"ל. בעבר הוצאו צווי פינוי לכ-30 משפחות המתגוררות במתחם, אך אלה הצליחו בכל פעם למנוע את פינויים ברגע האחרון.


הפינוי מכפר שלם, הבוקר (צילום: ירון ברנר)

 

לאחר מאבק ממושך של תושבי המתחם בכפר שלם, ניתן הבוקר האות ומאות שוטרים, מלווים באנשי החברה שאמורה לבנות על המתחם, פשטו על המקום והחלו בפינוי הדיירים. השוטרים הרבים במתחם פועלים בניסיון למנוע הפרות סדר מצד התושבים המפונים.

 

המשטרה, שנערכה למבצע גדול, הביאה למקום כמה משאיות הובלה שהמתינו לציוד שיפונה מהבתים, כדי להעביר אותם למחסנים. במקום נפתח חפ"ק משטרה וצפלין משטרתי העביר אליו צילומים מאזור המתחם. הפינוי עבר בשקט יחסי, כאשר היחידים שהתנגדו בכוח היו פעילים של ארגונים חברתיים, שלושה מהם עוכבו לחקירה ולאחר מכן התפזרו כעבור מספר דקות.

 

לקראת הפינוי סגרה המשטרה את רחוב משה דיין מדרך לוד ועד לדרך ההגנה. סגירת הרחוב עוררה את זעמם של תושבי השכונה, על כך שאוטובוסים אינם יכולים לעבור במקום. אחת מתושבות השכונה אמרה ל-ynet: "זה בושה מה שקורה פה. אף אחד לא יכול להגיד לי מאיפה לקחת את האוטובוסים. אני צריכה להגיע עכשיו לעזריאלי ואני צריכה ללכת ברגל עד לשם".

 

בעבר הוצאו כבר צווי פינוי לשכונה, אולם התושבים הצליחו בכל פעם למנוע את הפינוי ברגע האחרון.

 

שנים של סכסוכים

המתחם בשכונת כפר שלם עומד במרכזו של ויכוח בין התושבים שמתגוררים במקום ובין חברת יזמות, שאמורה לקבל את השליטה על השטח ולבנות במקום בנייני מגורים.

 

לטענת היזמים - מדובר בפלישה של תושבים שחלקם כלל לא מתגוררים במקום ומנסים לסחוט כספים. מנגד, טוענים התושבים כי יש להם חוזי שכירות עם חברת 'עמידר' והם משלמים את דמי השכירות ולכן - לא ניתן לפנות אותם מהמקום.

 

בית המשפט הוציא כבר מספר פעמים צווי פינוי, אולם בכל פעם הוציאה ערכאה משפטית צו מניעה זמני נגד הפינוי. תוקפו של הצו האחרון הסתיים כאמור הבוקר וכמה שעות לפני כן - הגיעו לשכונה עשרות שוטרים ממרחב יפתח ופשטו על המקום.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מעצר פעיל חברתי בכפר שלם, היום
צילום: אבי כהן
מומלצים