שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  גם ב"אסף הרופא": מנותחת נשרפה בחדר הניתוח
  עכשיו מתברר שלמקרה בו נשרפה מנותחת באיכילוב, שנחשף אתמול ב-ynet, קדם מקרה דומה ב"אסף הרופא". אישה שנכנסה לבדיקת ביופסיה וחוטאה בחומר אלכוהולי, נכוותה באורח חמור וסובלת כיום מנכות קשה, לאחר שגופה התלקח באותן נסיבות בדיוק. בעקבות המקרה, המליצה ועדת בדיקה של משרד הבריאות לפני מספר שבועות על מעבר לחומרי חיטוי שאינם דליקים
  ועדת בדיקה מטעם משרד הבריאות המליצה כבר לפני כמה שבועות לבחון שימוש בחומרי חיטוי שאינם דליקים ואין סכנה שיגרמו להתלקחות בחדר ניתוח. זאת בעקבות מקרה אחר שבו נכוותה חולה במהלך ניתוח בבית החולים "אסף הרופא" לפני כשנתיים וחצי.

   

  אתמול נחשף ב-ynet מקרה שבו חולה בת 40 נכוותה בבטנה במהלך ניתוח באיכילוב. כעבור יומיים מתה מזיהום של פצע הניתוח ומבית החולים נמסר כי אין קשר בין הכוויה לסיבת מותה.

   

  במקרה הקודם, שאירע במרץ 2005 נכנסה חולה, אישה צעירה ואם לילדים, לבדיקת ביופסיה בבית החולים "אסף הרופא". הבדיקה היא הליך כירורגי להוצאת רקמות, שנעשה בהרדמה מלאה. לאחר תחילת השימוש בסכין המנתחים (דיאתרמיה) נשמע פיצוץ ופרצה אש בחדר הניתוח. האישה נשרפה קשות בכל הצד הימני של גופה, כוויות עמוקות ביותר בדרגה שנייה ושלישית וסובלת מאז מנכות קשה, פיזית ונפשית. במקרה זה הרופאים לא ספגו את חומר החיטוי לאחר ששפכו אותו על על גופה של האישה. ניצוץ שניתז מסכין המנתחים בא במגע עם שלולית חומר חיטוי שהיתה על הסדינים וגרם ללהבה ולכוויות נרחבות על גופה של האשה.

   

  באמצעות עורכת הדין ענת גינזבורג תובעת האישה בבית המשפט המחוזי בתל-אביב את בית החולים "אסף הרופא" ומשרד הבריאות.

   

  משרד הבריאות מינה ועדת בדיקה לחקור את השתלשלות העניינים בבית החולים אסף הרופא. לפני כשבועיים סיימה הוועדה את עבודתה. חברי הוועדה ציינו במסקנותיהם כי באסף הרופא לא הטמיעו נהלי בטיחות שהוציא משרד
  הבריאות למניעת מקרים דומים. "בהתייחס לנהלי עבודה בסביבת דיאתרמיה, נוכח התייחסותו הפרטנית של משרד הבריאות למקרים דוגמת המקרה נשוא הבדיקה, הן לפני והן לאחר האירוע, אין לנו אלא להמליץ על הטמעת נהלי החוזר בקרב צוותי חדר הניתוח". חברי הוועדה המליצו בנוסף כי משרד הבריאות ימנה "ועדת מומחים לענייני זיהומים אשר תבחן שימוש בחומרי חיטוי שאינם דליקים בסביבת דיאתרמיה".

   

  פרופ' שמעון גליק, נציב קבילות הציבור במשרד הבריאות, שקיבל לידיו את מסקנות ועדת הבדיקה ימליץ למשרד הבריאות להקים ועדה שכזו שתבחן אפשרות להחליף את חומרי החיטוי המקובלים בחומרים בלתי דליקים.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאחר תחילת השימוש בסכין המנתחים נשמע פיצוץ ופרצה אש בחדר הניתוח
  צילום: ויז'ואל/פוטוס
  הגישה תביעה נגד "אסף הרופא" ומשרד הבריאות. עו"ד ענת גינזבורג
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים