שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  גל? צונאמי!

  גל גדות היא לא עוד מלכת יופי. תוך שנה היא כבשה את הגברים של ניו יורק בצילום הפרובוקטיבי למגזין "מקסים", חטפה תפקיד ראשי (פלוס גבות מחוברות) ב"בובות", החזירה את המושג פרזנטורית לאופנת קסטרו והפכה לכוכבת הכי מבוקשת של ישראל. חגיגות הפסטי-גל

   

   

   

  "את יודעת, אני מת להגיד לך את זה כבר שלוש שעות, אבל בחיים את הרבה יותר יפה מאשר בטלוויזיה", מחמיא המלצר בננוצ'קה לגל גדות. "את גם מדגמנת או רק משחקת?".

   

  נפגשנו שם, באותו בר גרוזיני, לארוחת צהריים מאוחרת בשישי האחרון, כיוון שזה הזמן היחיד בלוח הזמנים הכה צפוף שלה. בינתיים המלצר מתגלה כסטודנט לעיצוב אופנה בשנקר ומציע לגדות לדגמן את הקולקציה הבאה שלו. בשלב זה אני מחליטה להתערב: "ידידי", אני מודיעה לו, "זוהי הפרזנטורית הבאה של קסטרו, וחוששתני שהיא לא תוכל לדגמן גם לך, סטודנט שנה ב' יקר, מחשש לתביעת נגד".

   

  גדות מחייכת. האמת? המלצר צודק. יש משהו במראה האצילי ובעיני האיילה שלה שגדול עליך. במהלך השיחה עימה שמתי לב כי היא הופכת להיות יותר ויותר יפה בעיניי מרגע לרגע. אחרי שזכתה לפני ארבע שנים בתואר מלכת היופי, היה נדמה שהיא תלך בדרכן של הרבה מלכות יופי אחרות, דהיינו, תדגמן תכשיטים בתוכניות הבוקר ואת קרם הפנים סבוקאלם לעור מתקלף ואדמומי, אבל אז קיבלה הקריירה שלה טוויסט מעניין.

   


  "אין לי פחד כי אני יודעת שזה ייגמר". גל גדות (צילום: דודי חסון)

   

  זה קרה אחרי שגדות כיכבה בכתבה על דוגמניות ישראליות יוצאות צבא שהתפרסמה במגזין האמריקאי הגברי "מקסים". הרעש שנוצר סביבה וסביב הביקיני שלה הוביל אותה היישר למקום שבו היא נמצאת עכשיו. עם רגל אחת נעוצה עמוק בתפקיד הראשי בטלנובלה "בובות" של HOT ורגל שנייה שעומדת לנעוץ את הסטילטו שלה בתפקיד הכי מבוקש בקריירה של דוגמנית ישראלית, הפרזנטורית הבאה של קסטרו - דומה שהיא עומדת על פיסת המטר על מטר הכי שווה בנוף הנדל"ן הברנז'אי.

   

  אם היא תטרוף את הקלפים שלה נכון, היא עוד עשויה למצוא את עצמה עומדת בחנוכה הבא על במת הפסטיגל, ממש ליד תום אבני ומירי מסיקה.

   

  ספרי לי על היומיום המטורף שלך. מה עשית אתמול למשל?

   

  "אני קמה ב־5:00 בבוקר, לרוב קשה לי לקום, אבל עם כל זאת אני מתעוררת בהמון הנאה כי יש לי חשק להתחיל לעבוד. אני קמה 10 דקות לפני שההסעה באה לאסוף אותי, אז אני לא מספיקה לשתות. ואז אני מגיעה לנווה אילן, שותה כוס תה עם 1 סוכר, ומתחילה להתאפס על הטקסטים.

   

  "כמעט כל יום אני בצילומים. יש ימים שאני חוזרת בצהריים, אבל לרוב אני חוזרת ב־19:00-18:30. ואז אני מגיעה הביתה, רוחצת מעצמי את כל היום ומתחילה ללמוד טקסטים למחר. יש ימים שאני מצלמת חמש סצינות וזה בערך 10-15 עמודים, ויש ימים שיש לי 16 סצינות, שזה מלא, קרוב ל־50 עמודים".

   

  אמא. איך לומדים כמות כזו מהיום למחר?

   

  "מה שנורא עוזר לי זה שאני הולכת לקואוצ'רית שלי, אורית שר (ה־קואוצ'רית של ה־כוכבים, כולל יהודה לוי ונינט טייב - א.א), ומפצחת איתה את הטקסט. נורא קל ללמוד טקסט כשאת מבינה מה המטרה בסצינה".

   

  אוקיי, ומה עשית בערב?

   

  "כשסיימתי את הצילומים נסעתי לאודישן לסדרה, מקווה שהיה בסדר, עשיתי הכי טוב שהייתי יכולה. מהאודישן אספה אותי חברה לחתונה ולכן סחבתי איתי מתחילת היום פקלאות כמו נוודת. החלפתי בגדים בחדרי האודישנים והלכתי לחתונה. בחצות חזרתי לתל אביב והלכתי ליומולדת של חבר. חזרתי הביתה ב־1:30, התקלחתי, צחצחתי שיניים, הלכתי לישון וקמתי ב־8:00 בבוקר לצילומים של השער הזה".

   

  לא קל. הרגשת בכלל את ההצלחה מגיעה?

   

  "ממש לא. זה בא לי בהפתעה. הייתי אמורה ללמוד ממשל ומשפטים במרכז הבינתחומי, וביום הראשון של הלימודים, איך שהתיישבתי, הודיעו לי באמצע השיעור שקיבלתי את התפקיד הראשי. הייתי באושר גדול ולא האמנתי, כי באתי בלי ניסיון לסדרת פריים־טיים ב־HOT, היה לי חשוב להביא הכי הרבה שאני יכולה, לעשות את השירות הכי טוב לתפקיד של מרים".

   

  איך את כשחקנית?

   

  "אין הנחתום מעיד על עיסתו. אני חושבת שאני עושה הכי טוב שאני יכולה במסגרת מגבלות הזמן. הפידבקים שאני מקבלת הם טובים. אנשים ברחוב שואלים אותי הרבה לגבי התכנים: מתי את מתחילה להיות דוגמנית, מתי את מסדרת גבות? לא נעים לי להגיד על עצמי, אבל מפרגנים".

   


  רוצה לעשות סרט צרפתי. גל גדות (צילום: דודי חסון)

   

  בין המפרגנים נמצא גם שי קפון, במאי הטלנובלה "בובות". "בחרתי בה לתפקיד מרים כי היה בה משהו אחר שעוד לא ראיתי", הוא דוהר. "היא מקרינה עומק וריכוז, משהו נבון, אסוף, בוגר, חוץ מזה שהיא מאוד יפה. למרות שהיא צעירה, יש בה משהו מאוד עמוק מאחורי העיניים. בתור שחקנית היא נמצאת בתחילת הדרך, מפתיעה כל הזמן והולכת קדימה. לעבוד איתה זה מקסים".

   

  גל, יש הרגשה כאילו "בובות" לא ממש תפסה, לא?

   

  "לא, זה תפס בהיסטריה. תחשבי שאנחנו רק בפרק 25 וזה תפס מבחינת הורדות ב־VOD כמו הטלנובלות הקודמות. לוקח לאנשים זמן להתחבר לתוכנית, בדרך כלל בפרק 35. יש בזה משהו שמעניין את כולם עולם הדוגמנות ומושכי החוטים שמאחורי הקלעים".

   

  ולקסטרו עשית אודישן? איך זה עובד?

   

  "זה פשוט קרה לי. ידעתי לזמן מאוד קצר שהיה דיבור בנושא ואחרי שבוע הודיעו לי שקיבלתי את הקמפיין. עשיתי חור בתקרה ובור ברצפה ושברתי זכוכיות מרוב שצרחתי. זה באמת חלום וזה נחמד שעכשיו הם חוזרים להיות עם פרזנטורית ושזו אני".

   

  מתי תיגמר הדוגמנות?

   

  "עד שלא אוכל או עד שיימאס לי, מה שיבוא קודם".

   

  ולא מלחיץ אותך להוביל קמפיין בסדר גודל כזה?

   

  "לא. הם עשו את הבחירה שלהם והם מאמינים שאני מתאימה. דוגמנות אני עושה כבר שנים. קמפיין בסדר גודל כזה זה מדהים, אבל אין לי פחד".

   

  וואו, את בטח במקום נורא טוב עם עצמך.

   

  "תמיד יש מקום לשיפור. הייתי רוצה להיות פחות רגישה, אני נורא רגישה. אני עקשנית, מתעקשת על פרינציפים. הייתי רוצה לתת לעצמי לחלום עוד יותר. אני אדם מאוד פרקטי. המקום של החלומות בא לידי ביטוי כשהכרתי את החבר שלי, שהוא מצד אחד מאוד אמביציוזי ומצד שני יודע לחלום, וזה מקום מאוד גבוה".

   

  מה הדבר הכי פרוע שעשית בחיים שלך?

   

  "אין לך מושג איזה חנונית אני, איך אני מתבאסת שאין לי משהו לספר לך. בסוף כיתה ט' בהופעת סוף השנה, רקדתי את הסולו של מדונה בשיר 'ווג' עם חזיית שפיצים מול המנהלת וכל התלמידים".

   

  זה הדבר הכי פרוע שעשית כל החיים?

   

  "את מבינה איזו חנונית אני?".

   


  "אני רוצה שלושה־ארבעה ילדים ובעל שיחיה". עם החבר ירון (צילום: רועי חביב) 

   

  אז שערוריות מין, כסף וסמים לא יתגלו בראיון הזה, אני מתחילה להבין. המקסימום שאגלה זה למשל, שערוריית נדל"ן. טוב, לא ממש שערורייה, יותר נכון פיקנטריית נדל"ן. הכל מתחיל בסיפור תמים שגדות מספרת לי על הפעם האחרונה שהיתה בקולנוע, בסרט של אבי נשר, "הסודות". "שמעתי ש'אבידות ומציאות' יפה", אני תורמת ידע קולנועי משלי לשיחה. "צילמו את זה בבית שלנו", היא מתוודה.

   

  גדות מתגוררת בנווה צדק עם חברה, ירון ורסאנו, איש עסקים בן 32, שבחישוב מהיר מתגלה כמבוגר ממנה בעשור שלם.

   

  ומה עושה החבר שלך?

   

  "הוא איש עסקים עצמאי, מעורב בנדל"ן".

   

  איך את שומרת על חיים מחוץ למדורי הרכילות?

   

  "אני לא מתקשרת לרכילאים ומוכרת אייטמים. עד לא מזמן לא ידעתי שעושים את זה, תביני איזו תמימה אני. כשמתקשרים אליי רכילאים, אני בדרך כלל לא עונה וגם אין שום סיפור צהוב שמישהו יכול להסתקרן לגביי או שיכניס אנשים להלם ממני".

   

  והפרש הגילאים לא מפריע לך?

   

  "לא מרגישה הפרש גילאים".

   

  כי את בוגרת לגילך?

   

  "אני מתארת לעצמי שזה חלק מהעניין. התפנית שלי בחיים היתה כשהפכתי מילדה למלכת יופי: נחשפתי להמון חוויות, לדינמיקה עם אנשים יותר מבוגרים מהוריי. זה גם נורא עניין של אופי. בלי קשר אליי, יש הרבה בחורות שיוצאות עם גברים מבוגרים מהן, נשים מתבגרות מנטלית יותר מהר מגברים. אצלנו יש לגמרי איזון".

   


  אם אתם מתחילים לקבל את ההרגשה שגדות היא עדיין מלכת יופי, אתם לא טועים. יש בה משהו ממלכתי, או כמו שהיא מנסחת את זה: "אמרתי לך שאני משעממת, לא?". אותה לא תתפסו יוצאת מלימוזינה ללא תחתונים, או מעיפה מצלמה לפפראצי. המקסימום שתראו אותה עושה זה לעשן סיגרייה, ואת זה, כבר ביררתי, מותר למלכות יופי לעשות בציבור. אז איך זה שגדות נקלעה למרכזה של שערוריית הביקיני של המגזין "מקסים"? ממש לא באשמתה.

   

  תזכירי לנו מה רואים בצילום.

   

  "הצטלמתי על גג בניין בתל אביב בביקיני".

   

  נכון. אז מה צבאי בזה?

   

  "זה שהייתי בצבא".

   

  וזה עשה רעש טוב בארץ?

   

  "בצילומים בארץ עשו כמה כתבות, קצת צילמו וזהו. זה התפוצץ כשהייתי בניו יורק. על ההזמנה למסיבה של 'מקסים' היה לוגו של משרד החוץ עם תמונה שלי בביקיני, וזה גרם לכמה חברות כנסת לצאת נגד זה. שמעו על זה בניו יורק וזה יצר הדים ועלה לתודעה. הייתי שם שלושה שבועות ויום אחד אני קמה בבוקר ואחד הקונסולים מתקשר אליי ב־7:00 בבוקר ואומר לי: 'תקני את ה'ניו יורק פוסט', את בשער, וגם ב'ניו יורק טיימס'. ודרך אגב, ב־17:00 יש לך ראיון ל־Fox5 ול־CNN'. זה מפחיד".

   

  מה שאלו?

   

  "איך החיים בארץ ולמה אני בעד הקמפיין הפרסומי שעשינו ל'מקסים'. זה היה מפחיד. לא ידעתי למה לצפות, גם לדבר רק באנגלית וגם לא ידעתי מה ישאלו אותי. מזל שהייתי צמודה לבת כהן, מנהלת יחסי הציבור של הסוכנות שלי לוק, ולבן הזוג שלי, שחי פעם בניו יורק. הוא ממש הרגיע אותי, היה לי לעוגן".

   

  ואיך היית בעיני עצמך?

   

  "תמיד אני חושבת שאני יכולה להיות יותר טובה. היו ראיונות שהרגשתי טוב והיו כאלה שיכולתי להתבטא יותר טוב. אבל זה תחת לחץ, אתה חייב לסלוח לעצמך".

   

  אנחנו סלחנו. תגידי, מה אנשים לא יודעים עלייך?

   

  "שיש לי המון הומור עצמי ושאני אוהבת אוכל תימני: קובנה, מלווח, ג'חנון".

   

  ומה החלומות שלך? שלט חוצות במחלף ההלכה?

   

  "ממש לא. מבחינה מקצועית חשוב לי להצליח במשחק, להשתתף בסרט איכותי - לא יודעת למה, אבל נראה לי הכי סקסי לעשות סרט צרפתי, להמשיך לעבוד, ליהנות מהדרך. ומבחינה אישית, אני רוצה משפחה גדולה. עם כל זה שהעבודה שלי חשופה לקהל ותקשורת, אני בנאדם של בית ומשפחה וזוגיות, עם רגליים על הקרקע. אני רוצה שלושה־ארבעה ילדים, בעל שיחיה, ובמקביל לנהל חיי קריירה ממלאים ומספקים".

   

  לסיכום, שאלת מלכת יופי: אם היית יכולה לשפר את העולם מה היית עושה?

   

  "מפסיקה את הרעב באוגנדה ומתפללת לשלום עולמי".  

   

  • את הראיון המלא עם גל גדות, כולל שאלון שבודק עד כמה היא מוכנה להיות מגה סלב, תוכלו לגמוע בשקיקה מתוך דפיו של גיליון פנאי פלוס החדש

   

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  אורלי דיין
  "מתי את עושה גבות"? גל גדות
  אורלי דיין
  לאתר ההטבות
  מומלצים