שתף קטע נבחר

"מתנחלים רעולי פנים היכו חקלאי פלסטיני"

חקלאי פלסטיני כבן 50 נזקק לתפרים בראשו, לאחר שלטענת הפלסטינים הוכה בידי חמישה מתנחלים שהגיעו מאזור המאחז חוות גלעד. "הם חבטו בראשו ובכל חלקי גופו באמצעות מקל וגם בעטו בו ברגליהם", סיפר אחיו ל-ynet. משטרת מחוז ש"י פתחה בחקירה. איתי זר ממאחז גלעד: זו תלונת שווא

הפלסטינים מדווחים כי מתנחלים רעולי פנים היכו קשות חקלאי פלסטיני כבן 50 ליד הכפר תיל באזור קדומים. החקלאי פונה לבית החולים רפידיה בשכם, והוכנס לחדר ניתוח. אובחן שבר בידו ופציעה קשה באגן. הוא נחבל קשות בראשו. מבית החולים נמסר ל-ynet שהוא נזקק לשמונה תפרים בראשו. ממשטרת מחוז ש"י נמסר כי למרות שטרם הוגשה תלונה, המשטרה פתחה בחקירה.

 

מהמינהל האזרחי נמסר ל-ynet כי הם יצרו קשר עם הנציגים הפלסטינים במפקדת התיאום והקישור בשכם, כדי לקבל את כל הפרטים. בהמשך יבקשו מהפלסטינים להגיש תלונה במשטרה.


החקלאי שנפצע 

  

האשם חמד בן ה-50 עיבד את אדמתו יחד עם חברו חוסיין עסידה. שישה מתנחלים הגיעו למקום מאזור המאחז חוות גלעד. הם התיזו לעברם גז מדמיע והחלו לתקוף אותם. אחיו של האשם חמד, מועייד, סיפר ל-ynet: "לאחר שהבחינו במתנחלים צועדים לכיוונם, המשיכו החקלאים הפלסטינים לעבד את אדמתם ולרעות את הצאן. המתנחלים התקרבו למרחק אפס, כיסו את פניהם והתיזו גז מדמיע".

 

חוסיין עסידה, כך סיפרו הפלסטינים, הוכה אך הצליח לברוח לכפר ולהזעיק עזרה בשעה שהמתנחלים המשיכו לתקוף את חמד: "הם חבטו בראשו ובכל חלקי גופו באמצעות מקל וגם בעטו בו ברגליהם", סיפר אחיו מועייד מבית החולים רפידיה. בני משפחת חמד הגיעו למקום ומצאו את האשם שרוע על הרצפה. הם העבירו אותו לבית החולים רפידיה, שם ינותח.

 

הפלסטינים דיווחו על האירוע למפקדת התיאום והקישור הפלסטינית בשכם, וזו הודיעה למפקדת התיאום והקישור הישראלית שהחלה לאסוף מידע על האירוע. מועייד חמד סיפר שזה לא האירוע הראשון: "גם בתקופת המסיק הוכה אנושות חקלאי מהכפר ונזקק לאשפוז ממושך. המתנחלים בחוות גלעד הפכו את חיי החקלאים לבלתי אפשריים. לרוב, התקפותיהם אינן זוכות לכל תגובה מצד צה"ל. מזל שהשנה המסיק היה חלש וקצר, כי בדרך כלל בעונה הזו חיינו הופכים לגיהינום. הם מכים, כורתים את העצים וגונבים זיתים".

 

ארגון זכויות האדם "יש דין" טוען כי בחמשת החודשים האחרונים דווח לאנשיו על שלושה מקרים שבהם מתנחלים תקפו פלסטינים באזור הזה. הארגון מלווה את הפלסטינים במישור המשפטי: "על פי מחקר של הארגון, כ-90% מחקירות המשטרה באירועים מסוג זה נכשלות".

  

איתי זר ממקימי חוות גלעד, שעל שם אחיו שנרצח בפיגוע נקראת החווה, אמר ל-ynet כי אנשי המאחז אינם מעורבים באירוע: "זה שקר מוחלט. אין שום שחר לדברים. זו עוד אחת מתלונות השווא שאין מאחוריהן שום אמת, וזה עוד ניסיון של ארגוני השמאל לנסות להוציא שם רע למתיישבים ביהודה ובשומרון ולמאחזים, שכל מטרתם היא ליישב את חבלי ארץ ישראל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים