שתף קטע נבחר

הפליטים חוזרים

20 שנה לאחר שיצא לאור, ייצא בקרוב האלבום "אהוד בנאי והפליטים" בהוצאה מחודשת וכפולה, כולל שירים שמעולם לא פורסמו. זמנו עוד לא עבר

לא רק לפורטיס ו"פלונטר" יש סיבה לחגוג היסטוריה, גם אהוד בנאי והפליטים מציינים. 20 שנה לאחר יציאת אלבומו הראשון של בנאי, ייצא בקרוב "אהוד בנאי והפליטים" בהוצאה מחודשת וכפולה, כולל שירים שמעולם לא יצאו. בחודשים הקרובים עתיד גם לצאת סרט דוקומנטרי שייקרא "חייב לזוז" ויתעד את המסע של בנאי והפליטים.

 

הדיסק הראשון בהוצאה המחודשת יכלול את האלבום המקורי בעריכה דיגיטלית והדיסק השני יכלול הקלטה של בנאי והפליטים מהופעה חיה ב-88' והקלטות נדירות נוספות. אחת מההקלטות מתעדת את הפעם הראשונה שבנאי השמיע ליוסי אלפנט את השיר המפורסם "זמנך עבר".

 

הרכב הפליטים כלל את אלפנט, שגם הפיק את האלבום, נעם הלוי, גיל סמטנה וז'אן-ז'אק גולדברג. ברגע מצמרר, בהלוויותיו של גולדברג שנערכה לפני כשנה, ספד לו בנאי ונזכר באותה התקופה: "ז'אן-ז'אק לא מת, הוא רק ישן קצת בעולם האמת. הוא יחזור בגדול, עם יוסי אלפנט, להופעת איחוד של 'הפליטים'", אמר.

 

לפני כשנתיים, במסגרת הפרויקט "100 האלבומים הישראלים הטובים" של "ידיעות אחרונות" זכה האלבום במקום הרביעי. המהדורה החדשה תצא במסגרת סדרת "סימני דרך" של חברת NMC.  

 

הסרט התיעודי על בנאי והפליטים בוים על ידי אבידע ליבני. במהלכו ייראו חומרים ארכיונים נדירים וראיונות עם מוזיקאים ואנשי תקשורת שליוו את אותה התקופה, ביניהם: רמי פורטיס, יובל בנאי, שלומי ברכה, ברי סחרוף, הלל מיטלפונקט, יואב קוטנר ועוד.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בנאי. חוגג
צילום: אודי גפן
צילום רפרודוקציה: שאול גולן
אלפנט. הפיק
צילום רפרודוקציה: שאול גולן
לאתר ההטבות
מומלצים