שתף קטע נבחר

תוכנית "בזכותם" (לעד) יוצאת לדרך

איננו יכולים להשיב את הנספים ולהפיג את הצער שבלב הנותרים, אבל אנו יכולים להקל על ניצולי השואה בערוב ימיהם. "בזכותם" (לעד) יוזמת התנדבות ארצית למען הניצולים, מתחילה - וזקוקה לכם

בשנים האחרונות, הדיווחים על מצבם הקשה של רבים מניצולי השואה החיים בינינו הולכים ומתרבים - ואיתם הרצון לעשות למענם. ישראלים רבים, ארגונים ויחידים כאחד, פועלים כדי להיטיב את חייהם של הניצולים, אולם אין בכך די. כחברה, כעת יש לנו הזדמנות חד-פעמית להאיר במעט את חייהם של אלו הראויים לכך יותר מכל. שנים ספורות עומדות לרשותנו כדי שנוכל להביט בעצמנו ולחוש כי לא עמדנו מנגד, ושינינו את המציאות במקום להשלים עימה.

 

תוכנית "בזכותם" (לעד)- ארגוני המתנדבים ומדינת ישראל למען מיצוי זכויות ניצולי השואה, שואפת להגשים שתי מטרות: מיצוי זכויותיהם של ניצולי השואה בארץ; וחיזוק הקשר של עם ישראל עם הניצולים החיים בינינו. בשלב הראשון של התוכנית ייקחו חלק מאות מתנדבים מכל רחבי הארץ. הם יבקרו בבתי הניצולים, ויחד עימם ימלאו טפסים הבוחנים האם הם זכאים לסיוע חומרי נוסף על הסיוע שהם מקבלים כיום. חשוב לסייג: הבדיקה היא בחינה של הזכויות הפוטנציאליות ואינה מהווה הבטחה למתן סיוע נוסף.

 

לשם הגשמת היוזמה אנו זקוקים למתנדבים שיבקרו בבתי הניצולים ואחרים אשר יאיישו מוקד מידע טלפוני. המתנדבים יעברו הכשרה קצרה בת עשר שעות, שבמהלכה תיבחן מידת התאמתם ומחויבותם לתוכנית, ועליהם להתחייב לבקר בבתיהם של כעשרה ניצולי שואה. ניצולים ובני משפחותיהם, ידידיהם ומכריהם,

מוזמנים להתקשר למוקד המידע הטלפוני כדי לבקש לבחון זכויותיהם בעצמם או בידי אחרים.

 

פעילות ראשונה זו למיצוי זכויותיהם של הניצולים, מתבצעת הודות לסיוע משמעותי מ"ועידת התביעות" ומופעלת בידי "המועצה הלאומית להתנדבות", בשיתוף עם המשרד לענייני גמלאים, משרד הבריאות, משרד האוצר, משרד הרווחה והשירותים החברתיים, "הסוכנות היהודית", "הקרן לרווחה לניצולי השואה" ו"מרכז הארגונים של ניצולי השואה". ניהול המוקד הטלפוני והפעלת המתנדבים מתבצע על-ידי עמותת "רוח טובה" מקבוצת אריסון, ועל הכשרת המתנדבים אמונות העמותות "אלה - מרכז סיוע נפשי חברתי" ו"אביב לניצולי השואה". הקרן המשפחתית על-שם תד אריסון העמידה לטובת התוכנית משאבים בכדי להוציאה לפועל.  

 

אין כל ספק כי באחרית חייהם ניצולי השואה ראויים למעט שלווה. אין אנו יכולים להשיב את אלו שאינם, אין אנו יכולים להפיג ולו במקצת את הצער שבלבות הנותרים, אך אנו יכולים להקל את חייהם בערוב ימיהם, ולסייע להם למצות את זכויותיהם ולחיות ברווחה רבה יותר. אנו מקווים כי מתנדבים רבים ככל האפשר יירתמו ליוזמה ויניפו את הדגל החברתי. אם לא עכשיו - אז אימתי?

 

 

  • לקבלת סיוע לחצו כאן  או התקשרו למוקד המידע 1-700-707-400

 

עו"ד יורם סגי זקס הוא יו"ר תוכנית "בזכותם" (לעד)

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רוח טובה
יד שרה
כיתבו לנו
מומלצים