שתף קטע נבחר

תחינה לח"כים לפני אישור התקציב: תנו כסף למיגון

ראש המועצה האזורית אשכול פנה הבוקר במכתב לחברי הכנסת, שעות אחדות לפני ההצבעות בכנסת לאישור התקציב: "זו תחינה של הרגע האחרון - הרימו את ידיכם בהצבעה ואשרו את התקציב למיגון בתינו". בשיחה עם ynet הוא מסביר: "מהממשלה אין לי כבר שום ציפיות"

זעקת הרגע האחרון. שעות לפני ההצבעות בכנסת על חוק התקציב ולאחר שחוק ההסדרים כבר אושר במליאה - מנסים תושבי עוטף עזה לשנות את ההחלטה שלא להקצות מימון למיגון ראוי לבתי התושבים מפני איום הקסאמים.

 

ראש המועצה האזורית אשכול, חיים ילין, שיגר הבוקר (יום ה') מכתב לחברי הכנסת, ובו הוא

מבקש מהם שיאשרו הסתייגויות לחוק, שיאפשרו העברת 150 מיליון השקלים למיגון הבתים. במסמך, שהגיע לידי ynet נכתב: "אני מבקש להפיל לפניכם תחינה של הרגע האחרון: אנא, הרימו את ידיכם בהצבעה ואשרו את התקציב המיועד למיגון בתינו", כותב ילין.

 

"תושבי אשכול, כמו אחינו התושבים בשדרות וביישובי עוטף עזה, נתונים כבר שבע שנים תחת מטר בלתי פוסק של רקטות קסאם ומרגמות. ביטחוננו התערער, ילדינו, שנתם נודדת ושגרת חיינו נטרפה. בתקופה קשה זו שבענו הבטחות והצהרות הזדהות, אבל – מעט מאוד מעשים", הוא מתרעם.


פגיעת קסאם בבית (צילום: אמיר כהן) 

 

לטענת ראש מועצת אשכול, בחוק התקציב אין מענה למצוקת התושבים. "ליבה של הממשלה קשה וידה קפוצה", הוא כותב ומסכם, "עיני כולנו נשואות אליכם. רק כך תוכיחו לנו שאתם באמת ובתמים שותפים לנו במצוקתנו, ונושאים באחריות לביטחוננו ולביטחון ילדינו". 

 

בשיחה עם ynet הסביר ילין כי "למרות שיש שרים שתומכים בדרישה הלגיטימית שלנו - מהממשלה אין לי כבר שום ציפיות". לדבריו, חברי הכנסת הם שמדברים עם התושבים כל השנה. "מהם כולנו מצפים שתבוא הישועה", אמר.

 

לדבריו של ילין, מדובר בהצבעה שלא קשורה לעמדה פוליטית או מפלגתית. "זו אמירה של מקבלי ההחלטות במדינה, האם באמת הם שותפים למה שעובר עלינו, או שמדינת ישראל ממשיכה להפקיר את תושבי שדרות ועוטף עזה."

 

סוגיית מיגון שדרות ועוטף עזה הועלתה לאחרונה במסגרת מאבק ציבורי שמנהלים תושבי האזור.

תושבים בשדרות עתרו לבג"ץ בעניין. המדינה, בתשובתה, ביקשה להוציא את הנושא מדיון משפטי, שכן הדבר הוא במסגרת הסמכויות הביטחוניות של הממשלה.

 

בדיון ועדת הפנים בכנסת השבוע אמר בהקשר זה רכז תחום הביטחון במשרד האוצר, הראל בלינדה: "יש שאלות טובות שצריך לשאול. מהו לוח הזמנים לביצוע העבודות? והאם בזמן ביצוען טווח טילי הקסאם הנוכחי לא ישתנה ויהפוך את התוכנית הקיימת ללא רלוונטית"?

 

חברי כנסת ותושבי האזור, שנכחו בדיון, הגיבו בזעם להערותיו של פקיד האוצר. "יושב פה פקיד באוצר שמעלה כל מיני ספקולציות, ולא מעניין אותו שליותר מעשרת אלפים תושבים אין כבר כיום לאן לברוח כשיש 'צבע אדום'", אמר גזבר עריית שדרות, שמעון פרץ.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הקסאם
צילום: אמיר כהן
והמיגוניות
צילום: טל אביטן
מומלצים