שתף קטע נבחר

ברק: נתניהו ריסק את החברה הישראלית

ועידת צעירי העבודה שימשה בעיקר כבמה לתקוף את יו"ר הליכוד. ח"כ פינס טען כי "הציבור לא אוהב, מעריך או רוצה את נתניהו". ברק קבע כי נתניהו הפך "מיליוני אזרחים לקשיי יום", וגם בחר לעקוץ את ראש הממשלה על רקע החקירות בקדימה: "אם היו מרחפים מעלינו עננים כמו במפלגות אחרות, היו דורשים שנחזיר את המנדט"

יושב ראש מפלגת העבודה, שר הביטחון אהוד ברק, האשים היום (ו') את מנהיג האופוזיציה, חבר הכנסת בנימין נתניהו, במצבם הכלכלי העגום של מיליוני ישראלים.

 

בוועידת צעירי העבודה שהתקיימה בתל-אביב הסביר ברק לנוכחים על ייחודה של מפלגת העבודה: "כשמסתכלים על המפה הפוליטית בישראל ועל שלושת המפלגות הגדולות, בכל הקשור לתחום המדיני-ביטחוני, אנחנו היחידים עם רקורד של עשרות שנים אחורה.


תוקף את נתניהו במשמרת הצעירה (צילום: ירון ברנר)

 

"בתחום החברתי-כלכלי, נתניהו עשה כמה דברים טובים, אבל צעדיו ריסקו את החברה הישראלית והביאו מיליונים של אזרחים למצב של אנשים קשיי יום. רק אנחנו יודעים להוביל צירוף של כלכלה מודרנית וסולידריות מצד שני", הבהיר השר.

 

יו"ר העבודה התייחס בנאומו גם לתוכניות מפלגתו בעתיד. "צעירים, גמלאים ועולים - אלה שלושת הקהלים שאנחנו צריכים להגיע אליהם כדי לחזור להוביל את המדינה. שותפות של צעירים היא הערובה לאזרחי המדינה, שהעתיד של המדינה איתנו. אנחנו מוכרחים להגיע מחדש אל הצעירים בכל המדינה, ולהחזיר אותם חזרה. בשביל זה, הצעירים צריכים לראות תובנות חדשות לאן המדינה צריכה ללכת".

   

ברק ניצל את הוועידה כדי לרמוז שלא ייתכן כי ראש הממשלה, אהוד אולמרט, אינו מושפע מהחקירות נגדו במשטרה. "אילו היו רבע מהעננים, שנמצאים מעל מנהיגים במפלגות אחרות, נמצאים גם מעל ראש של מישהו מחברי המפלגה שלי - היו דורשים שנחזיר את המנדט", אמר והוסיף כי הוא לא מעלה בדעתו שמישהו יכול לכהן בתנאים אלה, "כאילו לא קרה דבר".

  

השר ברק טען כי הוא לא מאשים את קודמו בתפקיד, יו"ר העבודה לשעבר עמיר פרץ בהפסד בבחירות האחרונות. "אני לא מאשים את עמיר או אף אחד אחר על כך שלא חזרנו לשלטון. התנאים לא בשלו. אולם יש סיכוי שבשנה-שנתיים הקרובות - אם נפעל ביחד, באחריות ובהתלהבות – שנוכל לחזור להוביל את המדינה. יחד איתכם, אנחנו ננצח", סיכם.

 

חבר הכנסת אופיר פינס דיבר אף הוא בוועידה ואמר כי "נתניהו היה ראש ממשלה והבסנו אותו. הציבור לא אוהב את נתניהו, לא מעריך אותו ולא רוצה אותו, אבל הציבור לא רואה אלטרנטיבה שניתן ללכת אחריה. התפקיד שלנו, לפני הכל, זה לייצר אלטרנטיבה במדינת ישראל, כדי שיהיה בעד מי להצביע.

 

"מפלגת העבודה אין לה קיום כמפלגה נגררת. היא לא יכולה להיות שם. היא לא ש"ס ולא ישראל ביתנו. היא המפלגה שהקימה את המדינה. כשהכרעתי בעד ברק ולא אילון, האמנתי שברק מזדהה עם הדברים שאמרתי לכם כאן. אני נותן לו את הקרדיט, שברגע האמת, כשוינוגרד יפרסם את הדו"ח שלו, ברק יעשה את מעשה המנהיגות שהוא צריך לעשות. פוליטיקה זה לא שוק. פוליטיקה יכולה להיות מציאות שבה יש כבוד למדינה, יש עקרונות ויש התחייבויות".

 

בתגובה אמר יושב ראש סיעת הליכוד, ח"כ גדעון סער, כי עדיף לברק שיטפל במתן ביטחון לתושבי שדרות, מאשר לעסוק בביקורת על יושב ראש האופוזיציה. "אם ברק סבור שהציבור לא רוצה את נתניהו עליו לקיים את התחייבותו ולפרוש מהממשלה, עם פרסום מסקנות ועדת וינוגרד", אמר סער בתגובה לדבריו של ברק ולפיהם הציבור אינו רוצה את נתניהו בשלטון. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ברק ופינס. במתקפה
צילום: ירון ברנר
נתניהו. ריסק
צילום: ירון ברנר
מומלצים