שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  סקירה: לתחזק את המחשב עם TuneUp Utilities 2008

  גירסת 2008 של חבילת TuneUp Utilities הגרמנית, לתחזוקה שוטפת של המחשב, היא סיום מוצלח לשנה החולפת, שתעשה לכם חשק להתקין

  חבילת העזרים TuneUp Utilities חגגה מוקדם יותר השנה את יום-ההולדת העשירי שלה, ויש הרבה לחגוג. מה שהתחיל כקוריוז, חבילה סופר-בסיסית עם עיצוב שהזכיר מאד - אולי מדי - את Norton SystemWorks של סימנטק, הפך בשלוש השנים האחרונות למוצר בוגר ומרשים.

   

  גירסת 2008 של התוכנה, שעלתה לרשת בסוף השבוע האחרון, היא ללא ספק הגירסה החשובה ביותר של שנים האחרונות. לא בגלל היקף החידושים שהיא מציעה אלא בגלל שהם ממוקדים במקומות הנכונים והופכים אותה, סופסוף, למוצר שלם וקוהרנטי.

   


  מסך הפתיחה של TuneUp Utilities 2008

   

  גולת הכותרת שלה מאחה הדיסק (Drive Defrag) החדש, כלי בסיסי כשלעצמו, והרבה פחות מרשים ממוצרי דפרגמנטציה מקצועיים, אבל תוספת נחוצה שחובבי TuneUp המתינו לה זמן רב. הוא משלים את רפרטואר התכונות של החבילה והופך אותה לראשונה לשחקנית שאי אפשר להתעלם ממנה - כזו שמאיימת על ההגמוניה של סימנטק ועל המתחרות הבודדות שלה (בעיקר Fix-It Utilitiesשל VCOM ו-System Mechanic של iolo).

   

  חברת TuneUp Software הגרמנית העומדת מאחורי המוצר, מודעת לכך, ומציעה אותו הפעם במחיר מעט גבוה יותר של 50 דולר (30 דולר לשדרוג). בכל אופן, גם את TuneUp Utilities 2008 אפשר להוריד בגירסת התנסות (כמעט) לא-מוגבלת. וכדאי.

   

  חכמים יותר מנורטון

  מקדם המכירות הכי אפקטיבי של TuneUp Utilities בעידן ה-Bloatware (כלומר, תוכנות נפוחות יתר על המידה) הוא קובץ ההתקנה הקטן שלה. בגירסה הזו הוא אמנם התנפח ל-13.4MB, שליש יותר מאשר בגירסה הקודמת, אבל עדיין הרבה פחות מכל מתחרה. קובץ ההתקנה של גירסת ההתנסות הנוכחית של Norton SystemWorks מגיע לנפח של כ-92MB - אז מה תעדיפו להתקין?

   

  הקשישים שבין הקוראים עוד זוכרים את תור הזהב של Norton Utilities, כשהאיש שעמד מאחוריה היה אשף התכנות פיטר נורטון. ובכן, הוא לא מעורב בפיתוח התוכנה שנושאת את שמו כבר קרוב לעשור, וזה ניכר.

   

  בניגוד ל-SystemWorks, עם דרישות החומרה והתוכנה הגבוהות, TuneUp תרוץ על כל מחשב שמסוגל להריץ Windows 2000 ו-IE 6, ותעשה את זה טוב. סימנטק מציעה גירסת התנסות ל-15 יום; את TuneUp אפשר להמשיך להפעיל לנצח כ-Nagware (היא תציק לכם כדי שתשלמו; אתם תתעלמו אך תתעצבנו מההצקות).

   

  אמנם TuneUp Utilities מקבילה בתכונות שלה, פחות או יותר, לגירסת ה-Basic של Norton SystemWorks והיא לא זולה ממנה. אבל בשורה התחתונה - לא בטוח שתרצו יותר מזה.

   

  מה יש בגירסה החדשה

  החידושים של גירסת 2008 אינם רבים, אבל הם הולכים יד ביד עם מאחה הדיסק החדש, כדי להפוך את החבילה לשלמה ומאוזנת יותר. TuneUp Drive Defrag הוא כלי דפרגמנטציה פשוט, בלי רעש וצלצולים וללא כל אפשרות לשחק בהגדרות. מצד שני, הוא עושה את העבודה היטב ומהר (15 דקות לאיחוי כונן עם 18GB של קבצי יישומים בפיצול של 17%; בערך 28 דקות לאיחוי 45GB של קבצי מדיה, בפיצול של 43%).

   


  מאחה הדיסק של TuneUp

   

  עוד כלי חדש, לא מתוחכם במיוחד אבל בהחלט שימושי, הוא ה-Repair Wizard שיודע לתקן תקלות Windows נפוצות, בעיקר כאלו שקשורות לממשק - סרגל כלים שנעלם, אייקון שלא מוצג, תקלות בתצוגת התיקיות וכדומה.

   


  אשף התיקונים

   

  בתפריט Free up Disk Space תמצאו שדרוג קל של ה-DiskCleaner מהגירסאות הקודמות, שאוחד עם ה-Disk Space Explorer. מה שהתקבל כתוצאה מהאיחוד הוא כלי לפינוי מקום בדיסק הקשיח, שאיננו הטוב מסוגו אבל הוא נוח ועושה את העבודה. הוא גם יעיל ומהיר יותר מהגירסה הקודמת בחיפוש ומחיקה של קבצים זמניים.

   

   

  כלי התזמון TuneUp 1-Click Maintenance, שגם הוא מוכר מהגירסאות הקודמות, הורחב בהתאם לשינויים בחבילה והאינטגרציה שלו לתוך Windows טובה יותר.

   

  וישנו הממשק החדש. בניגוד להרבה מקרים אחרים, במקרה הזה לא רק שהתפריטים נראים אחרת אלא שנעשה שינוי בארגון הפנימי של הכלים. שינוי מוצלח לדעתנו, שהופך את המעבר בין הכלים השונים בתוך החבילה להרבה יותר אינטואיטיבי, ויתרום לאיכות התחזוקה שתעניקו למחשב שלכם.

   

  לכל אלו מצטרפים הכלים הישנים: לבדיקת הדיסק (Disk Doctor), ניקוי ודחיסת קבצים הרישום (Registry Cleaner/Defrag), שחזור קבצים (UnDelete), הכלים לשליטה בממשק ובהגדרות Windows, באתחול (StartUp Manager) בתהליכים (Process Manager) הכלי המצויין לפינוי מקום בזיכרון במהלך העבודה על המחשב (MemOptimizer), ועוד.

   


  Disk Doctor

   

  בחירה נבונה

  TuneUp עדיין קצת פחות חזקה מ-System Mechanic של Iolo האמריקנית, שכוללת גם כלי אבטחה, מנהל הורדות, וכלי אופטימיזציה טובים יותר. System Mechanic

  , גם היא תוכנה קלה מאד ומרשימה מבחינה חזותית, אבל גירסת ההתנסות שלה מתפגרת אחרי 30 יום והמחיר המלא שלה הוא 70 דולר.

   

  TuneUp utilities ידידותית יותר, בכל המובנים, גם מהתוכנה הזו וגם מחבילות עזרים אחרות. מדיניות ההפצה שלה והשיפורים העקביים מגירסה לגירסה, מבטיחים לדעתנו שהפופולריות שלה רק תגדל. האם היא מתאימה לכם? אם אתם מחפשים מקסימום תכונות, כנראה שתמצאו אותן במקום אחר. אם אתם מעדיפים תוכנה פשוטה שעושה את עבודה טובה בלי לבלבל את המוח, אתם תאהבו את TuneUp Utilities 2008.

   

  ציון:

  בעד: קלה וקומפקטית, מגיעה בקובץ התקנה קטן, ומציעה כיסוי טוב לכמעט כל ההיבטים של תחזוקה, דיאגנוסטיקה ושיפור ביצועים. בגירסה זו כוללת מאחה דיסק וממשק חדש ומצויין.

  נגד: עדיין לא חזקה כמו Norton SystemWorks או System Mechanic ועולה רק 20 דולר פחות.

  השורה התחתונה: חבילת עזרים קומפקטית ואלגנטית.

   

  רישיון: גירסת התנסות לא-מוגבלת (כמעט)

  רישוי: 50 דולר לגירסה מלאה, 30 דולר לשדרוג

  נפח הקובץ: 13.4MB

  להורדה

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים